Aktuality

16. 2. 2013

Halové mistrovství ČR - videogalerie

Přinášíme ukázky z víkendového MČR mužů a žen v hale.

15. 2. 2013

Co ukázal ruský šampionát

Včera se uzavřelo třídenní klání o tituly jedné z očekávaných velmocí HME. V Moskvě se o Göteborg pochopitelně bojovalo, a tak se mnohé kvalitní výsledky náležitě promítly do evropských tabulek. Nominace, kterou národní federace zveřejnila, je zatím předběžná.

14. 2. 2013

Na Zličíně obhájil Ninov, Bába vyhrál celou GP

34. ročník Novinářské laťky ovládl v pražské Metropoli Zličín stejně jako před rokem Bulhar Ninov, když skočil 230. Domácí Bába byl druhý s 227 a obhájil celkový triumf v Czech High Jump Grand Prix.

13. 2. 2013

Také Ústí nad Labem dostalo od IAAF známku

Další ocenění kvality pro zdejší půlmaraton znamená pro seriál RunCzech již třetí stříbrnou a pátou plaketu celkově. Česko díky ní patří mezi pořadatelské velmoci a PIM je v tomto ohledu vůbec nejúspěšnější společností organizující běžecké závody.

13. 2. 2013

Blíží se důležitá zastávka na cestě do Göteborgu

Čtrnáct atletů si zatím zajistilo účast na letošním halovém vrcholu, ostatní budou mít o víkendu jednu z posledních šancí si o mistrovství Evropy říct. Republikový šampionát, při němž se rozdá celkem 24 sad medailí, hostí v sobotu 16. a neděli 17. února pražská hala Otakara Jandery.

12. 2. 2013

Maslák: povedený závod

Jak je jeho zvykem, lakonicky zhodnotil svůj skvělý výkon. A se stejným klidem povídá mistr Evropy a mnohonásobný český rekordman o svých ambicích směrem k Göteborgu.

11. 2. 2013

Zachyceno v síti z víkendu

Jako bonus zveme při pondělku čtenáře k přehledu událostí za našimi hranicemi, v nichž nefigurují čeští atleti, ale rozhodně nejsou nezajímavé.

10. 2. 2013

Helcelet překonal šest tisíc

Mistrem republiky v halovém sedmiboji se stal podle očekávání Helcelet, který přitom – jako pátý český atlet – zapsal výkon začínající šestkou – přesně 6040 bodů. Na stupně vítězů jej doprovodili kolegové z Dukly Lukáš a Nejedlý. Juniorům vládl třebíčský Sýkora, dorostencům královéhradecký Doležal. Dnes se také v rámci šampionátu udílely medaile chodecké mládeži.

10. 2. 2013

Prorok na HME, dařilo se tyčkařům

Výpravu pro Göteborg v sobotu rozšířil Josef Prorok díky čtvrtce ve Vídni. Na stejném místě se blýskla i jeho tréninková kolegyně Hejnová, která už nominaci zajištěnu měla, ostatním setiny či desetiny chyběly. Na tyčkařském mítinku v Doněcku byli vidět oba naši. V článku také návrat k páteční české účasti v Düsseldorfu.

9. 2. 2013

Klučinová šampionkou, Helcelet hraje o HME

Po dvou letech se mistryní republiky v pětiboji stala Eliška Klučinová, stupně vítězů patřily v ženách kompletně USK. Sedmibojař Helcelet je ve hře o výkon, jenž by ho přiblížil startu v Göteborgu. Juniorský titul získala šumperská Březinová, dorostenecký olomoucká Zatloukalová, v žákovských kategoriích se radovali brněnská Novotná a jablonecký Bárta.

8. 2. 2013

Víkend v evropských halách

Praha, Düsseldorf, Bratislava, Vídeň, Gent, Doněck. Tam všude víme, že se budou čeští atleti bít o halové mistrovství Evropy, případně už „jen“ vylepšovat svou výkonnost směrem k Göteborgu. Přehled s odkazy na jednotlivé akce najdete v článku.

7. 2. 2013

Favority vícebojů Helcelet a Klučinová

Hlavními adepty na zisk mistrovského titulu při halovém šampionátu všestranných atletů jsou opory družstev z mezistátního utkání. Jedenadvacátý ročník vícebojařského MČR hostí od pátku 8. do neděle 10. února hala v pražské Stromovce a vedle dospělých se představí juniorské, dorostenecké a žákovské kategorie. V neděli 8.2. se o medaile utkají i mladí chodci.

6. 2. 2013

Maláčová: myslím na 450 cm

Tyčkařka Romana Maláčová by chtěla v nejbližší době zúročit aktuální formu a překonat laťku ve výšce 4,5 metru. Po sobotě ji od toho dělí osm centimetrů (videozáznam z pokoření limitu pro HME v článku).

5. 2. 2013

Pardubice ovládli Silvaová a Otto

Při premiéře Zlaté tyčky na východě Čech se nejvíce dařilo stříbrným medailistům z olympijských her. Z domácích tyčkařů skončili nejlépe Kudlička třetí a Maláčová šestá.

5. 2. 2013

Videoohlédnutí za uplynulým víkendem

Přinášíme Vám několik záznamů výkonů (nejen) českých atletů, tak jak je dosahovali v předchozích dnech na evropských kolbištích. Zdroj: youtube

4. 2. 2013

Tyčkařský „souboj mezi hvězdami“ zítra v Pardubicích

Premiéra mítinku, jehož tváří je Jiřina Svobodová, se uskuteční od 19 hodin na východě Čech. Pořadatelé Zlaté tyčky věří v útok na nejlepší letošní výkony (476 a 592 cm), v mužské kategorii by měl pomoci zejména Björn Otto.

3. 2. 2013

Čtvrtkaři se blýskli v Moskvě druhými místy a limity

Pavel Maslák a Denisa Rosolová využili na mítinku Ruská zima kvalitní konkurence a zaběhli časy, které je s velkou rezervou posouvají na HME v Göteborgu.

2. 2. 2013

Výprava do Göteborgu po sobotě pěkně narostla

Čtyři atletky nově přibyly na soupisku pro halové mistrovství Evropy. Hejnová a Masná se na ni probily z Lucemburku, Čechová z Mondeville a Maláčová z Prahy. Překážkářka Škrobáková veze cenné vítězství z mítinku světového okruhu v Karlsruhe.

1. 2. 2013

Maslák do Ruska, Veselý do Jižní Afriky

Zcela rozdílný směr v sobotu naberou dva úřadující evropští šampioni. Čtvrtkaře Masláka čeká první ostrý, mezinárodní start do halové sezony v Moskvě, oštěpař Veselý se vydá soustředit na téměř čtvrt roku na jižní polokouli. Jak se aktuálně cítí, popsali členové manažerské skupiny Top Athletics na pátečním setkání s novináři.