Mladý novozélandský oštěpař dokázal poslat svůj telefonní přístroj do vzdálenosti 120.64 m. Dosavadní uznávané maximum překonal o téměř 18 m. Podívejte se jak.

Oficiální web Českého atletického svazu si minulou neděli otevřelo 13056 uživatelů, což je více než při loňské nejvyšší návštěvnosti v době ME v Helsinkách.

Obvinění z porušení dopingových pravidel při MS v Helsinkách 2005 čelí čtyři běloruští a dva ruští reprezentanti, ve třech případech tak pravděpodobně budou po letech jmenováni noví mistři světa.

Ptejte se Tomáše Janků

Někdejší výškař, vicemistr Evropy, vstoupil v Göteborgu do nové role, následující dva roky povede organizační výbor HME v Praze. Proto jsme jej pozvali k pravidelnému rozhovoru měsíce a ptát se ho můžete i vy, čtenáři atletika.cz.

5. 3. 2013

Hejnová ve štafetě druhá nejrychlejší, Maslák třetí

Díky dvojnásobné účasti byly štafety na halovém mistrovství Evropy pro české fandy mimořádně sledovanou událostí. Neméně zajímavá je analýza, kdo jak který úsek běžel. V článku nabízíme příslušnou statistiku podle Swiss Timing a Marka Butlera.

4. 3. 2013

Medaile z HME už jsou doma

V pondělí vpodvečer se vrátila úspěšná výprav z halového mistrovství Evropy, které se konalo ve švédském Göteborgu. V článku videorozhovor s Pavlem Maslákem.

4. 3. 2013

Žákovský šampionát ozdobila Novotná rekordy

Halové mistrovství republiky atletů do 15 let v Jablonci nad Nisou vidělo o víkendu, jemuž dominovalo HME dospělých v Göteborgu, dva nejlepší výkony své historie na překážkách a v dálce žákyň. Medailově nejúspěšnější byla domácí Vokálová, která nasbírala čtyři cenné kovy.

3. 3. 2013

Drama kolem štafety se šťastným koncem

Čtvrtí, třetí, čtvrtí a nakonec přeci jen třetí. Kolem umístění kvarteta českých čtvrtkařů se v zákulisí rozpoutala diplomatická bitva, při níž se třikrát měnilo pořadí a která vyústila v konečný bronz pro Daniela Němečka, Josefa Proroka, Petra Lichého a Pavla Masláka.

3. 3. 2013

Bronzové čtvrtkařky: je to zadostiučinění

I bez tradiční členky Zuzany Bergrové, která je toho času po operaci, pokračuje úspěšné období ženské štafety na 4x400 m. Kvartet ve složení Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Lenka Masná a Zuzana Hejnová vybojoval bronz. Zde jsou jejich reakce.

3. 3. 2013

Bronzy štafet završily úspěšný šampionát

Ve švédském Göteborgu vyvrcholilo halové mistrovství Evropy. Českým barvám přineslo pět medailí a druhý nejvyšší bodový zisk za dvacet let samostatných výprav. Vedle titulu Masláka a čtyřech bronzů by neměla zapadnout ani tři "bramborová" umístění či dva nepostupy do finále o tisíciny. Signály, které značí, že za dva roky doma v Praze může být ještě lépe.

3. 3. 2013

Praha se slavnostně prezentovala v Göteborgu

V dějišti aktuálního halového mistrovství Evropy se uskutečnil večer na počest toho následujícího. Pozvání "Prahy 2015" přijala řada osobností atletického světa.

3. 3. 2013

Zlatý Maslák: lehčí, než jsem čekal

Čtvrtkař Pavel Maslák zůstává na evropském trůnu, na který usedl v letních Helsinkách. Ve finále nedal soupeřům tzv. ani čuchnout a zvítězil v národním rekordu a druhém nejlepším čase letošních světových tabulek. Zde jsou jeho bezprostřední reakce.

3. 3. 2013

Čtvrtkařky pod stupni: doplatily jsme na dráhy

Dvojí zastoupení ve finále čtvrtky kýženou medaili nepřineslo. Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová obsadily čtvrtou, resp. pátou příčku. Přinášíme jejich bezprostřední reakce.

3. 3. 2013

Jenn střídá na rekordním trůnu Jelenu

Olympijská vítězka v tyči Suhrová ozdobila halový šampionát USA v Albuquerque světovým rekordem 502 centimetrů. Ruská „carevna“ Jelena tak přišla o jednu ze svých výsostných držav.

3. 3. 2013

Maslák pozlatil i evropskou halu

Evropský šampionát v hale se chýlí k závěru. Po relativním nezdaru čtvrtkařek, které skončily ve finále pod pódiem udělal českým fanouškům velkou radost jejich kolega Maslák, když suverénně vyhrál.

2. 3. 2013

Bronzový Bába: jako starý Jarda

Výškař Jaroslav Bába navázal na svůj dva roky starý medailový úspěch z HME v Paříži a navzdory bolavému tříslu získal na šampionátu v Göteborgu bronz. Jaké byly jeho první reakce?

2. 3. 2013

Bába navázal druhým bronzem

Obhájce stříbrné medaile z Paříže ve výšařském sektoru přes zraněné tříslo vybojoval medaili. Smůlu měly tyčkařka Svobodová, která zopakovala předloňské čtvrté místo, i půlkařka Masná, která neprošla o tisíciny do finále. Parádně se však vedlo čtvrtkařům, které všechny tři uvidíme v bitvách o cenné kovy - Hejnová, Rosolová, Maslák.

2. 3. 2013

V prvním bloku jen samé postupy

Tyčkař Kudlička bude zítra v Göteborgu bojovat o medaile, do semifinále halového ME prošly obě sprinterky Čechová i Procházková. Dobře rozjel svůj sedmiboj Helcelet, po dálce osmý.

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.