Aktuality

29. 3. 2013

Olomoucká dvacítka jde do Evropy

V rámci evropského okruhu se uskuteční 47. ročník tradičního chodeckého závodu v Olomouci. Na zdejší dvacítce se mimo jiné představí Slovák Tóth, domácí špičku zastupuje Pelantová.

28. 3. 2013

Slováci se pokouší obnovit atletický časopis

Po dvanáctileté odmlce vyšel na Slovensku atletický časopis, na jehož vydávání se spolupodílí tamní atletický svaz. Zatím je koncipován jako občasník a jeho první číslo je neprodejné. Je však zdarma ke stažení na internetu.

28. 3. 2013

Přespolní obhájci na startu

Více než čtyři stovky vyznavačů krosu, včetně loňských vítězů hlavních kategorií Schorné a Kocourka, se sjedou na velikonoční Bílou sobotu 30. března do Střelských Hoštic, aby tu bojovali o mistrovské tituly i medaile v jedenácti závodech od mladších žáků až po dospělé. Program 44. republikového šampionátu v přespolním běhu odstartuje před jedenáctou hodinou a vyvrcholí ve čtyři odpoledne.

27. 3. 2013

Pražský půlmaraton představil své elitní atlety

Osmidílná běžecká liga RunCzech startuje příští sobotu nejpočetněji obsazeným závodem celého seriálu, Hervis 1/2Maratonem Praha. Jak už bylo oznámeno dříve, hlavní hvězdou bude držitel světového rekordu Eritrejec Tadese, přijedou ovšem další skvělí běžci.

25. 3. 2013

Kocourek po krosu: víceméně spokojenost

Rozhovor s Milanem Kocourkem po návratu z mistrovství světa v krosu, které se konalo o uplynulém víkendu v polské Bydhošti. V článku též exkluzivní FOTOGRAFIE Aleše Gräfa.

24. 3. 2013

Svět dělal stafáž Keni a Etiopii, Kocourek 53.

V polské Bydhošti se uskutečnilo historicky 40. MS v přespolním běhu. Dominovali mu zástupci afrických velmocí, ostatní paběrkovali. Jediný český závodník na MS, Milan Kocourek, obsadil mezi muži 53. příčku z více než stovky startujících.

24. 3. 2013

Gdula chodeckým mistrem na padesátku

Lukáš Gdula byl nejlepším z českých závodníků při Dudinské padesátce, která je současně českým národním šampionátem na 50 km chůze. Na desítce splnila limit pro MEJ Eliška Drahotová.

23. 3. 2013

Kozmus rapuje v reklamní kampani

Slovinský kladivář a předešlý olympijský vítěz z Pekingu propaguje automobilovou společnost vcelku svérázným způsobem. (V článku video i anketa.)

22. 3. 2013

Atletické listy, březen 2013

Vyšlo letošní třetí číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

21. 3. 2013

Zemřel Pietro Mennea

Bývalý rekordman a šampion na 200 metrů zemřel ve věku 60 let, zprávu potvrdil italský olympijský výbor CONI. Jedna z legend světového sprintu, držitel nejrychlejšího času na dvoustovce po 17 let, podlehla na klinice v Římě nespecifikované dlouhodobé nemoci.

20. 3. 2013

Běžecký videopozdrav z Jižní Afriky

Loňský halový vicemistr světa Jakub Holuša (viz úvodní foto) se rozhodl tentokrát zimní vrchol sezony i částečně ze zdravotních důvodů vynechat a vše vrhnout do přípravy na léto. Hned po MČR odletěl do Afriky, odkud nám krátce odpověděl na dotazy a upozornil nás na videa, jejichž autorem je Jan Sýkora.

19. 3. 2013

A. Drahotová: Nikde mě to „nekleplo“

Všestranně talentovaná Anežka Drahotová se v neděli blýskla skvělým debutem na dvacetikilometrové chůzi. V krátkém rozhovoru 17letá svěřenkyně Iva Pitáka mluví nejen o vydařeném závodu, ale i plánech na vrcholy sezony.

18. 3. 2013

Březnový víkend na silnici i dráze

Nejen evropský pohár vrhačů a chodecký mítink světového okruhu naplňovaly uplynulé dny. Přinášíme přehled ostatních zajímavostí z ulic měst i z prvních mítinků pod otevřeným nebem na dráze.

17. 3. 2013

Drahotová s Pelantovou si v Luganu vyšly Moskvu

A. Drahotová podpořila splněný limit pro mistrovství světa druhým nejlepším českým časem všech dob na 20 km chůze.Gdula má z mužského závodu splněno pro ME do 22 let v Tampere, na tutéž akci se na EP vrhačů nominovala i diskařka Kubelová.

16. 3. 2013

Oštěpařka Abakumovová atakovala sedmdesátku

Mistryně světa z Tegu, kde svedla památnou bitvu s Barborou Špotákovou, je pár měsíců před obhajobou ve skvělé formě. Na Zimním evropském poháru vrhačů poslala oštěp do vzdálenosti 69.34 m.

15. 3. 2013

Maslák stále ve hře o atleta měsíce

V pravidelně anketě Evropské atletiky je ve hře také český šampion z Göteborgu. Hlasování fanoušků probíhá přes Facebook i aplikace v telefonech, uzavře se 20.3.

14. 3. 2013

S Boltem přijede do Ostravy i „ten druhý“

Atletická superstar z Jamajky se objeví na vítkovickém stadionu při Zlaté tretře posedmé, spolu s ním však tentokrát přijede také tréninkový kolega Blake a společně poběží štafetu. 52. ročník největšího domácího mítinku, který je součástí seriálu IAAF World Challenge, se uskuteční za čtvrt roku.

14. 3. 2013

Trenéři mají svou unii

Pod patronátem Českého olympijského výboru se rodí projekt pro kouče všech sportů – Unie profesionálních trenérů. Jejím duchovním otcem je bývalý kouč české volejbalové reprezentace a současný člen Výkonného výboru ČOV Zdeněk Haník. Mezi zakládateli je i Jan Železný, úvodní prezentace unie se zúčastnila Martina Blažková.

13. 3. 2013

Před 30 lety dali Češi světu vícebojařské tabulky

Díky skvělým závodníkům posledních dekád je víceboj výstavní českou disciplínou. Už se však tolik neví, že samotné tabulky, podle kterých se tato disciplína hodnotí, vzešly z tuzemské dílny. Jejich autor Viktor Trkal je vymyslel už před třemi dekádami a od té doby je nebylo třeba revidovat.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí