Aktuality

1. 3. 2013

Hlavní želízka jdou dál

Po koulařském prologu se naplno rozjelo 32. halové mistrovství Evropy. Všichni očekávaní adepti na finále si bez potíží zajistili postup do dalších bojů - jmenovitě Hejnová, Rosolová, Maslák a Škrobáková. Naopak v rozbězích skončili Prorok a Mazáč.

28. 2. 2013

Šampionát otevřeli koulaři, postoupil Prášil

Netradičně mimo samotnou halu a vpředvečer prvního kompletního dne mistrovství Evropy se uskutečnila kvalifikace ve vrhu koulí. Z dvojice českých reprezentantů uspěl Ladislav Prášil, nedařilo se lídrovi letošních tabulek Martinu Staškovi.

28. 2. 2013

Göteborg představil půltucet možných hvězd

Tři domácí naděje Green-Tregarová, Tornéus, Bengtssonová, dva obhájci titulu z Paříže Lavillenie, Kszczot a jeden z adeptů na zlato ve výšce Grabarz – to byla skladba atletů při tiskové konferenci jen pár desítek minut před zahájeném XXXII. Halového mistrovství Evropy v Göteborgu.

28. 2. 2013

Tomáš Janků výkonným ředitelem HME 2015

Bývalý úspěšný český výškař Tomáš Janků stane v čele organizačního výboru halového mistrovství Evropy v Praze 2015 – ve funkci výkonného ředitele začne působit od pátku 1. března 2013.

27. 2. 2013

Kterak čeští atleti vyrazili na Göteborg

Reprezentace se vydala přes Brusel do dějiště víkendového halového mistrovství Evropy. Za středeční, početnější partou jsme na letiště Václava Havla v Praze vyrazili s kamerou, úterní odlet, resp. odjezd koulařů zachytila na svůj objektiv Ivana Roháčková.

27. 2. 2013

Atletické listy, únor 2013

Do elektronických schránek odešlo letošní druhé číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

26. 2. 2013

Rosolová před HME: můžu zase vyhrát

Denisa Rosolová odletí do Göteborgu v pozici obhájkyně titulu z předloňského HME. V předběžných startovních listinách figuruje s šestým nejlepším časem, to ale podle ní není rozhodující. „Hlavní je, jak komu závod sedne,“ řekla při dnešní tiskové konferenci Vittore teamu, jehož je členkou.

26. 2. 2013

Svobodová: pořád se sžívám s technikou

Tyčkařka Jiřina Svobodová prožívá sezonu, která je tak trochu jako na houpačce. Po zklamání ze Zlaté tyčky si však na posledních závodech před HME spravila chuť a znovu si užívá skákání, což je základní předpoklad, aby v Göteborgu uspěla.

25. 2. 2013

Video: národní rekordy Paličkové a Bakalára

Na víkendovém halovém šampionátu padla národní maxima na halové šedesátce dorostenek a juniorů. Podívejte se jak.

25. 2. 2013

Do Göteborgu nakonec i mužská štafeta

Česká štafeta byla na poslední chvíli přizvána na HME. Sestava pro vrchol halové sezony se tak rozšíří o Daniela Němečka a Petra Lichého na jednadvacet závodníků. Zbylé úseky obstarají Pavel Maslák a Josef Prorok, kteří si vybojovali start v individuálním závodě.

24. 2. 2013

Mládežníci si rozdělili tituly

V hale Otakara Jandery v pražské Stromovce skončilo XXIV. mistrovství české republiky juniorů a dorostu „pod střechou“ . Druhý den soutěží byly k vidění kromě jiného tři rekordy šampionátu.

23. 2. 2013

Gigant vyšperkovaly národní rekordy sprinterů

Dorostenka Veronika Paličková a junior Marek Bakalár překonali na halovém mistrovství republiky mládeže národní rekordy svých kategorií.

22. 2. 2013

Dvořák: je to velesilná výprava

S vysokými ambicemi bude příští víkend na halovém mistrovství Evropy ve Švédsku reprezentovat tým čítající nakonec devatenáct atletů.

21. 2. 2013

Češi ve Stockholmu zářili

Vítězství Pavla Masláka, druhá příčka Zuzany Hejnové, a třetí místa Denisy Rosolové a Jiřiny Svobodové. I taková byla česká stopa na kvalitně obsazeném mítinku ve švédské metropoli, kde padlo celkem šest nejlepších světových výkonů roku.

21. 2. 2013

Stromovku obsadí junioři a dorost

Po vícebojích a dospělých patří třetí víkend v řadě hala Otakara Jandery v Praze republikovému šampionátu. V sobotu 23. a neděli 24. února se zde o tituly a medaile utkají atleti do 19 a 17 let.

20. 2. 2013

Pražskou tyčku vyhráli Kudlička a Berglundová

V přetlakové hale na Strahově se nejvíce dařilo mezi muži domácí jedničce, vítězství v závodě žen patřilo hostce ze Švédska. Výprava do Göteborgu se na poslední chvíli nerozšířila, v hlavní ani doprovodných disciplínách.

19. 2. 2013

Pražská tyčka - last minute pro Göteborg

Ve středu se uzavírá nominační období pro HME, které se uskuteční v závěru příštího týdne ve švédském Göteborgu. Jednou z posledních příležitostí proniknout do reprezentační sestavy tak je tradiční, nejen tyčkařský mítink v přetlakové hale na pražském Strahově.

18. 2. 2013

Ptejte se Kateřiny Čechové

Pozvánku k pravidelnému měsíčnímu rozhovoru přijala čerstvá rekordmanka na 60 metrů. Svěřenkyně Luďka Svobody se můžete ptát do úterního odpoledne.

18. 2. 2013

Trenér: kluci se pojedou otrkat jako favoriti

První a třetí příčka v evropských tabulkách, takové je po víkendovém mistrovství republiky postavení českých koulařů nedlouho před HME. Jejich kouč Petr Stehlík se však vzhledem k relativně malým zkušenostem obou závodníků brání přehnaným očekáváním.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí