Aktuality

11. 4. 2013

Trenér Kupka: příprava se zatím daří

Početná a velice kvalitní skupina trenéra Dalibora Kupky se čerstvě vrátila ze soustředění v Jihoafrické republice, kde absolvovala první fázi přípravy na letní sezonu. Zeptali jsme se kouče, jak byl s jejím průběhem spokojený.

11. 4. 2013

Lázně v Poděbradech opět ožijí chůzí

Do Polabí se už více než desetiletí vrací bojovat o mistrovské tituly na 20kilometrové trati domácí chodecká elita. Ale nejen ona, v sobotu 13. 4. půjde také o měření sil v rámci mezistátního utkání, nadto přilákalo kvalitní zahraniční konkurenci také zařazení mezi mítinky započítávané do světové challenge.

10. 4. 2013

Homoláč: nálož si užívám

Jiří Homoláč zazářil v sobotu půlmaratonem, kterým pokořil limit pro Světovou univerziádu v Kazani. Bližšími cíli jsou však květnové závody – desítka na dráze a maraton, který - jak věří - je jeho tratí budoucnosti.

9. 4. 2013

Tretra už má devět olympijských vítězů

Kirani James a Renaud Lavillenie – to jsou nejnovější přírůstky pro květnový 52. ročník největšího domácího mítinku. Účast šampionů z Londýna se tak při Zlaté tretře blíží desítce.

9. 4. 2013

Svobodovci jdou do rychlosti. I na motokárách.

Až na Petra Svobodu, který musí v zhledem ke svým zdravotním problémům být v přípravě opatrný, nazuli svěřenci Ludvíka Svobody na soustředění v La Santě tretry. A také si udělali výlet do světa motosportu.

8. 4. 2013

To nejvýraznější z víkendu na silnici i dráze

Kde se běžely nejrychlejší (půl)maratony či jak se proměnily světové tabulky po výkonech na stadionech. Odpovědi naleznete v souhrnu uplynulých dní.

8. 4. 2013

Rozjela se semifinále juniorského maratonu

Dnešním závodem v Karlových Varech odstartovala semifinálová kola juniorského maratonu. Týmy středoškoláků se na královské trati měří již pošestnácté.

7. 4. 2013

Ital Tamberi: bubeník nad laťkou

Pokud jste sledovali HME v Göteborgu, těžko jste si ho mohli nepovšimnout. Nejen kvůli jeho výškařským dovednostem, ale i extravagantnímu zjevu. Nevšední je i koníček Gianmarca Tamberiho – hraje totiž na bicí.

6. 4. 2013

Vyhráli Tadese za 60:10 a Cheronová v traťovém rekordu

Při Hervis 1/2Maratonu Praha nesplnili vysoká očekávání muži, mezi nimiž se sice prosadil favorizovaný Eritrejec Tadese, ale o deset vteřin zůstala nepokořena hranice jedné hodiny. Naopak výtečně si počínala Keňanka Cheronová, která srazila nejlepší čas v Praze při 15. ročníku pod 67 minut. Domácí barvy nejlépe hájili Sekyrová a Homoláč.

6. 4. 2013

Předsedou svazu zvolen znovu Varhaník

Libor Varhaník obhájil na dnešní valné hromadě, která se uskutečnila v tréninkovém centru Nymburk, post předsedy Českého atletického svazu. V práci bude pokračovat také většina zbývajících členů předsednictva.

5. 4. 2013

Tadese se pražské zimy nebojí

Přestože zítra nečeká na vytrvalce při Hervis 1/2Maraton Praha zrovna jarní počasí, hlavní hvězda svůj útok na světový rekord neodvolala. Pořadatelé přivítají na startu nejvyšší počet běžců v historii - 12500, mezi nimi i část domácí špičky v čele s Kamínkovou.

4. 4. 2013

Vyšla první Atletika letošního roku

Začala distribuce nového vydání čtvrtletníku ATLETIKA, které v úhledném a bohatě vypraveném balíčku shrnuje hlavní události nedávno skončené halové sezony i prvních závodů mimo dráhu. Krom toho jako tradičně přidává porci statistik, nadčasové publicistiky i tipy pro přípravu.

3. 4. 2013

Další doping: Čurakovová, Kriveljovová a Kuzenkovová

Poslední týdny jsou na ohlašování dopingových kauz poměrně štědré. Nejčerstvěji padl stín na trojici Rusek, dvě z nich, které již ukončily kariéru, přitom přijdou i o medaile.

3. 4. 2013

Ptejte se Zersenaye Tadeseho

Díky aktivitám společnosti PIM poběží ulicemi Prahy světový rekordman v půlmaraton a my jej můžeme pro vás vyzpovídat. Na rozhovoru s ním máte vy, čtenáři atletika.cz, možnost se rovněž podílet.

2. 4. 2013

Létající Němec Otto

Odmalička staví s tatínkem letecké modely, věnuje se paraglidingu, skáče o tyči a nyní začal chodit do pilotní školy. Elitní německý závodník Björn Otto má prostě létání v krvi.

1. 4. 2013

Bolt se ukázal na stopadesátce, Asafa se zranil

Dvě odlišné zprávy ze dvou dosti vzdálených koutů planety přišly o dvou posledních rekordmanech na 100 m. Zatímco aktuální vládce Bolt útočil při exhibici v Brazílii na své maximum na 150 m, jeho jamajský krajan Powell se v Austrálii odhlásil ze závodu kvůli zranění.

31. 3. 2013

Olomouckou dvacítku ovládli Buziaková a Tomala

DOPLNĚNO FOTO - Mítink evropského okruhu v hanácké metropoli patřil polským chodcům. Lucie Pelantová byla v hlavním závodě třetí, na poloviční vzdálenosti zvítězil Ondřej Motl.

30. 3. 2013

Kocourek a Sekanová, staronoví vládci krosu

Hlavní kategorie mistrovství republiky v přespolním běhu, které se stejně jako před rokem konalo v areálu Skalnice nedaleko Horažďovic, ovládli (pošesté) Milan Kocourek a (potřetí) Lucie Sekanová.

29. 3. 2013

Olomoucká dvacítka jde do Evropy

V rámci evropského okruhu se uskuteční 47. ročník tradičního chodeckého závodu v Olomouci. Na zdejší dvacítce se mimo jiné představí Slovák Tóth, domácí špičku zastupuje Pelantová.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí