Aktuality

3. 3. 2013

Bronzové čtvrtkařky: je to zadostiučinění

I bez tradiční členky Zuzany Bergrové, která je toho času po operaci, pokračuje úspěšné období ženské štafety na 4x400 m. Kvartet ve složení Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Lenka Masná a Zuzana Hejnová vybojoval bronz. Zde jsou jejich reakce.

3. 3. 2013

Bronzy štafet završily úspěšný šampionát

Ve švédském Göteborgu vyvrcholilo halové mistrovství Evropy. Českým barvám přineslo pět medailí a druhý nejvyšší bodový zisk za dvacet let samostatných výprav. Vedle titulu Masláka a čtyřech bronzů by neměla zapadnout ani tři "bramborová" umístění či dva nepostupy do finále o tisíciny. Signály, které značí, že za dva roky doma v Praze může být ještě lépe.

3. 3. 2013

Praha se slavnostně prezentovala v Göteborgu

V dějišti aktuálního halového mistrovství Evropy se uskutečnil večer na počest toho následujícího. Pozvání "Prahy 2015" přijala řada osobností atletického světa.

3. 3. 2013

Zlatý Maslák: lehčí, než jsem čekal

Čtvrtkař Pavel Maslák zůstává na evropském trůnu, na který usedl v letních Helsinkách. Ve finále nedal soupeřům tzv. ani čuchnout a zvítězil v národním rekordu a druhém nejlepším čase letošních světových tabulek. Zde jsou jeho bezprostřední reakce.

3. 3. 2013

Čtvrtkařky pod stupni: doplatily jsme na dráhy

Dvojí zastoupení ve finále čtvrtky kýženou medaili nepřineslo. Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová obsadily čtvrtou, resp. pátou příčku. Přinášíme jejich bezprostřední reakce.

3. 3. 2013

Jenn střídá na rekordním trůnu Jelenu

Olympijská vítězka v tyči Suhrová ozdobila halový šampionát USA v Albuquerque světovým rekordem 502 centimetrů. Ruská „carevna“ Jelena tak přišla o jednu ze svých výsostných držav.

3. 3. 2013

Maslák pozlatil i evropskou halu

Evropský šampionát v hale se chýlí k závěru. Po relativním nezdaru čtvrtkařek, které skončily ve finále pod pódiem udělal českým fanouškům velkou radost jejich kolega Maslák, když suverénně vyhrál.

2. 3. 2013

Bronzový Bába: jako starý Jarda

Výškař Jaroslav Bába navázal na svůj dva roky starý medailový úspěch z HME v Paříži a navzdory bolavému tříslu získal na šampionátu v Göteborgu bronz. Jaké byly jeho první reakce?

2. 3. 2013

Bába navázal druhým bronzem

Obhájce stříbrné medaile z Paříže ve výšařském sektoru přes zraněné tříslo vybojoval medaili. Smůlu měly tyčkařka Svobodová, která zopakovala předloňské čtvrté místo, i půlkařka Masná, která neprošla o tisíciny do finále. Parádně se však vedlo čtvrtkařům, které všechny tři uvidíme v bitvách o cenné kovy - Hejnová, Rosolová, Maslák.

2. 3. 2013

V prvním bloku jen samé postupy

Tyčkař Kudlička bude zítra v Göteborgu bojovat o medaile, do semifinále halového ME prošly obě sprinterky Čechová i Procházková. Dobře rozjel svůj sedmiboj Helcelet, po dálce osmý.

1. 3. 2013

Bronzový Prášil: raduju se, ale vnitřně

Vloni si při mistrovství Evropy v Helsinkách odbyl křest na vrcholné seniorské akci. Tehdy skončil v kvalifikaci. Letošní HME však 22letého svěřence Petra Stehlíka už katapultovalo na stupně vítězů. Jaké byly jeho bezprostřední reakce?

1. 3. 2013

Prášil vybojoval první medaili

Koulař Ladislav Prášil získal na halovém mistrovství v Göteborgu svou první velkou medaili. Postupově se odpoledne dařilo tyčkařce Ptáčníkové, výškaři Bábovi a půlkařce Masné.

1. 3. 2013

Hlavní želízka jdou dál

Po koulařském prologu se naplno rozjelo 32. halové mistrovství Evropy. Všichni očekávaní adepti na finále si bez potíží zajistili postup do dalších bojů - jmenovitě Hejnová, Rosolová, Maslák a Škrobáková. Naopak v rozbězích skončili Prorok a Mazáč.

28. 2. 2013

Šampionát otevřeli koulaři, postoupil Prášil

Netradičně mimo samotnou halu a vpředvečer prvního kompletního dne mistrovství Evropy se uskutečnila kvalifikace ve vrhu koulí. Z dvojice českých reprezentantů uspěl Ladislav Prášil, nedařilo se lídrovi letošních tabulek Martinu Staškovi.

28. 2. 2013

Göteborg představil půltucet možných hvězd

Tři domácí naděje Green-Tregarová, Tornéus, Bengtssonová, dva obhájci titulu z Paříže Lavillenie, Kszczot a jeden z adeptů na zlato ve výšce Grabarz – to byla skladba atletů při tiskové konferenci jen pár desítek minut před zahájeném XXXII. Halového mistrovství Evropy v Göteborgu.

28. 2. 2013

Tomáš Janků výkonným ředitelem HME 2015

Bývalý úspěšný český výškař Tomáš Janků stane v čele organizačního výboru halového mistrovství Evropy v Praze 2015 – ve funkci výkonného ředitele začne působit od pátku 1. března 2013.

27. 2. 2013

Kterak čeští atleti vyrazili na Göteborg

Reprezentace se vydala přes Brusel do dějiště víkendového halového mistrovství Evropy. Za středeční, početnější partou jsme na letiště Václava Havla v Praze vyrazili s kamerou, úterní odlet, resp. odjezd koulařů zachytila na svůj objektiv Ivana Roháčková.

27. 2. 2013

Atletické listy, únor 2013

Do elektronických schránek odešlo letošní druhé číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

26. 2. 2013

Rosolová před HME: můžu zase vyhrát

Denisa Rosolová odletí do Göteborgu v pozici obhájkyně titulu z předloňského HME. V předběžných startovních listinách figuruje s šestým nejlepším časem, to ale podle ní není rozhodující. „Hlavní je, jak komu závod sedne,“ řekla při dnešní tiskové konferenci Vittore teamu, jehož je členkou.