Aktuality

23. 3. 2013

Kozmus rapuje v reklamní kampani

Slovinský kladivář a předešlý olympijský vítěz z Pekingu propaguje automobilovou společnost vcelku svérázným způsobem. (V článku video i anketa.)

22. 3. 2013

Atletické listy, březen 2013

Vyšlo letošní třetí číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

21. 3. 2013

Zemřel Pietro Mennea

Bývalý rekordman a šampion na 200 metrů zemřel ve věku 60 let, zprávu potvrdil italský olympijský výbor CONI. Jedna z legend světového sprintu, držitel nejrychlejšího času na dvoustovce po 17 let, podlehla na klinice v Římě nespecifikované dlouhodobé nemoci.

20. 3. 2013

Běžecký videopozdrav z Jižní Afriky

Loňský halový vicemistr světa Jakub Holuša (viz úvodní foto) se rozhodl tentokrát zimní vrchol sezony i částečně ze zdravotních důvodů vynechat a vše vrhnout do přípravy na léto. Hned po MČR odletěl do Afriky, odkud nám krátce odpověděl na dotazy a upozornil nás na videa, jejichž autorem je Jan Sýkora.

19. 3. 2013

A. Drahotová: Nikde mě to „nekleplo“

Všestranně talentovaná Anežka Drahotová se v neděli blýskla skvělým debutem na dvacetikilometrové chůzi. V krátkém rozhovoru 17letá svěřenkyně Iva Pitáka mluví nejen o vydařeném závodu, ale i plánech na vrcholy sezony.

18. 3. 2013

Březnový víkend na silnici i dráze

Nejen evropský pohár vrhačů a chodecký mítink světového okruhu naplňovaly uplynulé dny. Přinášíme přehled ostatních zajímavostí z ulic měst i z prvních mítinků pod otevřeným nebem na dráze.

17. 3. 2013

Drahotová s Pelantovou si v Luganu vyšly Moskvu

A. Drahotová podpořila splněný limit pro mistrovství světa druhým nejlepším českým časem všech dob na 20 km chůze.Gdula má z mužského závodu splněno pro ME do 22 let v Tampere, na tutéž akci se na EP vrhačů nominovala i diskařka Kubelová.

16. 3. 2013

Oštěpařka Abakumovová atakovala sedmdesátku

Mistryně světa z Tegu, kde svedla památnou bitvu s Barborou Špotákovou, je pár měsíců před obhajobou ve skvělé formě. Na Zimním evropském poháru vrhačů poslala oštěp do vzdálenosti 69.34 m.

15. 3. 2013

Maslák stále ve hře o atleta měsíce

V pravidelně anketě Evropské atletiky je ve hře také český šampion z Göteborgu. Hlasování fanoušků probíhá přes Facebook i aplikace v telefonech, uzavře se 20.3.

14. 3. 2013

S Boltem přijede do Ostravy i „ten druhý“

Atletická superstar z Jamajky se objeví na vítkovickém stadionu při Zlaté tretře posedmé, spolu s ním však tentokrát přijede také tréninkový kolega Blake a společně poběží štafetu. 52. ročník největšího domácího mítinku, který je součástí seriálu IAAF World Challenge, se uskuteční za čtvrt roku.

14. 3. 2013

Trenéři mají svou unii

Pod patronátem Českého olympijského výboru se rodí projekt pro kouče všech sportů – Unie profesionálních trenérů. Jejím duchovním otcem je bývalý kouč české volejbalové reprezentace a současný člen Výkonného výboru ČOV Zdeněk Haník. Mezi zakládateli je i Jan Železný, úvodní prezentace unie se zúčastnila Martina Blažková.

13. 3. 2013

Před 30 lety dali Češi světu vícebojařské tabulky

Díky skvělým závodníkům posledních dekád je víceboj výstavní českou disciplínou. Už se však tolik neví, že samotné tabulky, podle kterých se tato disciplína hodnotí, vzešly z tuzemské dílny. Jejich autor Viktor Trkal je vymyslel už před třemi dekádami a od té doby je nebylo třeba revidovat.

12. 3. 2013

Sportovní Oscary pro Ennisovou a Bolta

Atletika byla vidět při vyhlášení ceny Laureus, prestižní ankety, v níž o současných hvězdách rozhoduje akademie obdobná té filmové.

10. 3. 2013

Svěťák v hodu mobilem? Přes 120 metrů

Mladý novozélandský oštěpař dokázal poslat svůj telefonní přístroj do vzdálenosti 120.64 m. Dosavadní uznávané maximum překonal o téměř 18 m. Podívejte se jak.

9. 3. 2013

Atletika.cz překročila při HME 13 tisíc návštěv

Oficiální web Českého atletického svazu si minulou neděli otevřelo 13056 uživatelů, což je více než při loňské nejvyšší návštěvnosti v době ME v Helsinkách.

8. 3. 2013

Šestici atletů hrozí po osmi letech tresty

Obvinění z porušení dopingových pravidel při MS v Helsinkách 2005 čelí čtyři běloruští a dva ruští reprezentanti, ve třech případech tak pravděpodobně budou po letech jmenováni noví mistři světa.

7. 3. 2013

Ptejte se Tomáše Janků

Někdejší výškař, vicemistr Evropy, vstoupil v Göteborgu do nové role, následující dva roky povede organizační výbor HME v Praze. Proto jsme jej pozvali k pravidelnému rozhovoru měsíce a ptát se ho můžete i vy, čtenáři atletika.cz.

5. 3. 2013

Hejnová ve štafetě druhá nejrychlejší, Maslák třetí

Díky dvojnásobné účasti byly štafety na halovém mistrovství Evropy pro české fandy mimořádně sledovanou událostí. Neméně zajímavá je analýza, kdo jak který úsek běžel. V článku nabízíme příslušnou statistiku podle Swiss Timing a Marka Butlera.

4. 3. 2013

Medaile z HME už jsou doma

V pondělí vpodvečer se vrátila úspěšná výprav z halového mistrovství Evropy, které se konalo ve švédském Göteborgu. V článku videorozhovor s Pavlem Maslákem.