Aktuality

2. 5. 2013

Ptejte se Ladislava Prášila

Medailista z halového mistrovství Evropy v Göteborgu, který se navíc v nedávno dostal do klubu 21metrových koulařů, přijal pozvání k rozhovoru května. V měsíc, v němž oslaví teprve své 23. narozeniny. Ptát se jej můžete i vy, čtenáři atletika.cz.

2. 5. 2013

Potvrzené tresty pro Piščalnikovovou a Aržakovovou

Ruská federace distancovala za doping dvojici svých reprezentantek: diskařská olympijská šampionka Piššalnikovová nesmí závodit deset let, půlkařská mistryně Evropy Aržakovová dva roky. Rusko se tím mj. propadlo v pořadí při ME v Helsinkách.

30. 4. 2013

Svobodová ve Formii skáče a skáče

Mistryně Evropy z loňských Helsinek, Jiřina Svobodová, se aktuálně připravuje na další sezonu v italské Formii, kde mají areál zasvěcený především skoku o tyči.

30. 4. 2013

Japonsko zrodilo sprinterský supertalent

Nejen Karibik přináší světu rychlonohé atlety. Před pár lety zazářil jako mládežník Francouz Lemaitre a nakonec se stal prvním bělochem, který zaběhl pod 10 vteřin. Téhle vysněné sprinterské metě se včera přiblížil na setinu vteřiny Japonec Jošihide Kirju. A to je mu pouhých 17 let.

29. 4. 2013

Průvan v tabulkách a další zajímavosti víkendu

Smršť kvalitních výkonů ze zámořských Drake Relays, na čemž se svým dílem podílela i česká překážkářka Zuzana Hejnová, výsledky štafetového klání USA vs. zbytek světa, asijský rekord v ženském oštěpu a mnoho dalšího.

28. 4. 2013

Nová ČSTV, nové jméno: Česká unie sportu

Za přítomnosti prezidenta republiky Miloše Zemana schválila v sobotu valná hromada Českého svazu tělesné výchovy na svém zasedání v Nymburku změnu názvu organizace a také novelu stanov sdružení.

27. 4. 2013

Premiéra pro Hejnovou vítězná a s limitem

Zuzana Hejnová vyhrála závod při Drake Relays v americkém Des Moines. Při své letošní premiéře na trati 400 m př. zaběhla bronzová medailistka z olympijského Londýna čas 54.41, čímž bezmála o vteřinu pokořila nominační hranici pro MS.

26. 4. 2013

Mládežníci se chystali pod katalánským nebem

Po třech letech, kdy se české atletické naděje připravovaly v maďarském Debrecínu, bylo letos dočasným domovem českých mladých atletických nadějí po 10 dnů katalánské přímořské letovisko Calella. Přinášíme zprávu zúčastněných trenérů.

26. 4. 2013

Hejnovou čeká závodní premiéra i vzpomínka na Londýn

Překážkářka Zuzana Hejnová poběží v sobotu v americkém Des Moines na Drake Relays, které jsou zčásti koncipovány jako odvety za loňské olympijské hry. „Jaký čas bude na úvod sezony a z plného tréninku v mých silách?“ netuší sama bronzová medailistka z Londýna.

25. 4. 2013

Marcell: budu se víc ohlížet na zdraví

Vrhač Jan Marcell po třetí operaci kolene v průběhu pěti let opustil dříve preferovaný disk a zkouší se zaměřit na kouli, s níž začínal. Rád by letos znovu přehodil dvacítku, ale prioritou je pro něj udržet se zdravý.

24. 4. 2013

Pražský maraton očekává útoky na rekordy

Kvalitní startovní pole nabízí i letos Volkswagen Maraton Praha, který se koná v neděli 12. května. Pořadatelé věří, že afričtí běžci zaútočí na rekordní časy závodu. „Máme kvalitní běžce, pokud vyjde počasí, můžeme si dovolit na to pomyslet,“ říká Jana Moberly, manažerka elitních atletů závodu.

23. 4. 2013

Daněk letos extraligový

Memoriál Ludvíka Daňka, který se 28. května dočká svého 14. ročníku, byl pro letošní rok premiérově zařazen do okruhu extraligových mítinků. K tradičním vrcholům, jimiž bývaly především disk a koule mužů, tak přibude další široké spektrum kvalitně obsazených disciplín.

22. 4. 2013

Tohle už jsou velký metry, chválí Prášila kouč

Koulař Ladislav Prášil předvedl na závodech v jihoafrickém Potchefstroomu fantastických 21.47 m. A podle jeho trenéra rozhodně nešlo o náhodu.

22. 4. 2013

Parádní zámořský víkend na dráze a silniční dodatky

Duben se sotva přehoupl do druhé poloviny, ale světové tabulky už jsou plné skvělých výkonů – přispěly k tomu i uplynulé dny za „velkou louží“. V článku se také vracíme k „maratonskému supervíkendu“.

21. 4. 2013

Vládci maratonského víkendu Jeptoová a Kipchoge

Nejrychlejší maratonský čas roku zaběhla dnes v Londýně Priscah Jeptoová. Muži byli rychlejší v Hamburku, jmenovitě debutant Eliud Kipchoge.

20. 4. 2013

Mistry ČR v půlmaratonu Sekyrová a Pavlišta

Pardubický vinařský půlmaraton vyhrál Keňan John Tanui před jeho krajanem Joelem Kosgeiem. Mistrovské tituly vybojovali Vít Pavlišta a Ivana Sekyrová.

19. 4. 2013

Maratonský víkend s myšlenkami na Boston

Nadcházející víkend patří z pohledu vytrvalostních závodů k těm nejnabitějším, v kalendáři můžeme nalézt 16 velkých městských maratonů včetně slavného Londýna. Po celém světě se také bude připomínat pondělní tragédie, která se udála v cíli bostonského závodu.

19. 4. 2013

Atletické listy, duben 2013

Do elektronických schránek zamířilo letošní čtvrté číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

18. 4. 2013

Na upravené trati obhajují Pastorová a Pavlišta

Pardubický vinařský půlmaraton se při svém sedmém ročníku stává už také pevným bodem mistrovského kalendáře, o republikové tituly se zde vytrvalci utkají popáté. Na startu by neměli chybět loňští šampioni, oba dva ovšem čeká velmi těžká obhajoba. Účast v hlavním závodě na 21.1 km, který kvůli opravám musel změnit trasu, by měla opět přesáhnout tisíc startujících, samozřejmostí je i doprovodný program.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí