Aktuality

6. 4. 2013

Předsedou svazu zvolen znovu Varhaník

Libor Varhaník obhájil na dnešní valné hromadě, která se uskutečnila v tréninkovém centru Nymburk, post předsedy Českého atletického svazu. V práci bude pokračovat také většina zbývajících členů předsednictva.

5. 4. 2013

Tadese se pražské zimy nebojí

Přestože zítra nečeká na vytrvalce při Hervis 1/2Maraton Praha zrovna jarní počasí, hlavní hvězda svůj útok na světový rekord neodvolala. Pořadatelé přivítají na startu nejvyšší počet běžců v historii - 12500, mezi nimi i část domácí špičky v čele s Kamínkovou.

4. 4. 2013

Vyšla první Atletika letošního roku

Začala distribuce nového vydání čtvrtletníku ATLETIKA, které v úhledném a bohatě vypraveném balíčku shrnuje hlavní události nedávno skončené halové sezony i prvních závodů mimo dráhu. Krom toho jako tradičně přidává porci statistik, nadčasové publicistiky i tipy pro přípravu.

3. 4. 2013

Další doping: Čurakovová, Kriveljovová a Kuzenkovová

Poslední týdny jsou na ohlašování dopingových kauz poměrně štědré. Nejčerstvěji padl stín na trojici Rusek, dvě z nich, které již ukončily kariéru, přitom přijdou i o medaile.

3. 4. 2013

Ptejte se Zersenaye Tadeseho

Díky aktivitám společnosti PIM poběží ulicemi Prahy světový rekordman v půlmaraton a my jej můžeme pro vás vyzpovídat. Na rozhovoru s ním máte vy, čtenáři atletika.cz, možnost se rovněž podílet.

2. 4. 2013

Létající Němec Otto

Odmalička staví s tatínkem letecké modely, věnuje se paraglidingu, skáče o tyči a nyní začal chodit do pilotní školy. Elitní německý závodník Björn Otto má prostě létání v krvi.

1. 4. 2013

Bolt se ukázal na stopadesátce, Asafa se zranil

Dvě odlišné zprávy ze dvou dosti vzdálených koutů planety přišly o dvou posledních rekordmanech na 100 m. Zatímco aktuální vládce Bolt útočil při exhibici v Brazílii na své maximum na 150 m, jeho jamajský krajan Powell se v Austrálii odhlásil ze závodu kvůli zranění.

31. 3. 2013

Olomouckou dvacítku ovládli Buziaková a Tomala

DOPLNĚNO FOTO - Mítink evropského okruhu v hanácké metropoli patřil polským chodcům. Lucie Pelantová byla v hlavním závodě třetí, na poloviční vzdálenosti zvítězil Ondřej Motl.

30. 3. 2013

Kocourek a Sekanová, staronoví vládci krosu

Hlavní kategorie mistrovství republiky v přespolním běhu, které se stejně jako před rokem konalo v areálu Skalnice nedaleko Horažďovic, ovládli (pošesté) Milan Kocourek a (potřetí) Lucie Sekanová.

29. 3. 2013

Olomoucká dvacítka jde do Evropy

V rámci evropského okruhu se uskuteční 47. ročník tradičního chodeckého závodu v Olomouci. Na zdejší dvacítce se mimo jiné představí Slovák Tóth, domácí špičku zastupuje Pelantová.

28. 3. 2013

Slováci se pokouší obnovit atletický časopis

Po dvanáctileté odmlce vyšel na Slovensku atletický časopis, na jehož vydávání se spolupodílí tamní atletický svaz. Zatím je koncipován jako občasník a jeho první číslo je neprodejné. Je však zdarma ke stažení na internetu.

28. 3. 2013

Přespolní obhájci na startu

Více než čtyři stovky vyznavačů krosu, včetně loňských vítězů hlavních kategorií Schorné a Kocourka, se sjedou na velikonoční Bílou sobotu 30. března do Střelských Hoštic, aby tu bojovali o mistrovské tituly i medaile v jedenácti závodech od mladších žáků až po dospělé. Program 44. republikového šampionátu v přespolním běhu odstartuje před jedenáctou hodinou a vyvrcholí ve čtyři odpoledne.

27. 3. 2013

Pražský půlmaraton představil své elitní atlety

Osmidílná běžecká liga RunCzech startuje příští sobotu nejpočetněji obsazeným závodem celého seriálu, Hervis 1/2Maratonem Praha. Jak už bylo oznámeno dříve, hlavní hvězdou bude držitel světového rekordu Eritrejec Tadese, přijedou ovšem další skvělí běžci.

25. 3. 2013

Kocourek po krosu: víceméně spokojenost

Rozhovor s Milanem Kocourkem po návratu z mistrovství světa v krosu, které se konalo o uplynulém víkendu v polské Bydhošti. V článku též exkluzivní FOTOGRAFIE Aleše Gräfa.

24. 3. 2013

Svět dělal stafáž Keni a Etiopii, Kocourek 53.

V polské Bydhošti se uskutečnilo historicky 40. MS v přespolním běhu. Dominovali mu zástupci afrických velmocí, ostatní paběrkovali. Jediný český závodník na MS, Milan Kocourek, obsadil mezi muži 53. příčku z více než stovky startujících.

24. 3. 2013

Gdula chodeckým mistrem na padesátku

Lukáš Gdula byl nejlepším z českých závodníků při Dudinské padesátce, která je současně českým národním šampionátem na 50 km chůze. Na desítce splnila limit pro MEJ Eliška Drahotová.

23. 3. 2013

Kozmus rapuje v reklamní kampani

Slovinský kladivář a předešlý olympijský vítěz z Pekingu propaguje automobilovou společnost vcelku svérázným způsobem. (V článku video i anketa.)

22. 3. 2013

Atletické listy, březen 2013

Vyšlo letošní třetí číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

21. 3. 2013

Zemřel Pietro Mennea

Bývalý rekordman a šampion na 200 metrů zemřel ve věku 60 let, zprávu potvrdil italský olympijský výbor CONI. Jedna z legend světového sprintu, držitel nejrychlejšího času na dvoustovce po 17 let, podlehla na klinice v Římě nespecifikované dlouhodobé nemoci.