Aktuality

5. 7. 2016

Deník šéfa výpravy I.

Již zítra odstartuje mistrovství Evropy v Amsterdamu. Dnešním dnem se tak vrací populární Deník šéfa výpravy, kde nás bude Tomáš Janků zásobovat informacemi ze zákulisí šampionátu a dění v českém táboře.

4. 7. 2016

Medailové naděje jsou na místě

Druhá část naší výpravy odcestovala do nizozemské metropole jen dvě hodiny po té první a její součástí byli i někteří z favoritů na cenné kovy.

4. 7. 2016

Atleti nabrali směr Amsterdam

Dnes v odpoledních hodinách odcestovala česká výprava na mistrovství Evropy do Amsterdamu. V první skupině bylo hned několik medailových nadějí. Jak se naši reprezentanti cítí dva dny před kontinentálním šampionátem?

2. 7. 2016

Paráda vrchařky Stránské v Arcu a tři týmové kovy

Individuální zlato a týmový bronz vybojovala na mistrovství Evropy v běhu do vrchu juniorka Michaela Stránská. V družstvech v italském regionu Trentino uspěli také muži v čele s šestým Janem Janů, kteří získali stříbro, a bronzové ženy vedené čtvrtou Pavlou Schornou.

1. 7. 2016

Mezistátko do 19 let ovládli Češi

Díky velkému náskoku juniorek před Maďarkami a menší ztrátě juniorů za Maďary slavila česká výprava v Miskolce celkový triumf. Přitom předvedli mladí atleti několik pozoruhodných výkonů.

1. 7. 2016

Vrchaři se na ME opřou o úspěšné lídry

Mistrovství Evropy, letos stylem nahoru-dolů, hostí zítra italské Arco. Česká reprezentace odcestovala v silné sestavě, v níž nechybí zkušená Pavla Schorná, talentovaná Michaela Stránská či lepšící se Jan Janů.

30. 6. 2016

Evropa bude bez Hejnové

Tréninkové manko kvůli achilovce a hlavní cíl roku na olympiádě v Riu - to je kombinace důvodů, které vedly podle trenéra Kupky ke zrušení startu na evropském vrcholu v Amsterdamu.

30. 6. 2016

Atleti pro atletiku v televizi

Léto s královnou sportů bude v České televizi provázet spot, na němž se v čele s šéftrenérem Tomášem Dvořákem podíleli Barbora Špotáková, Jiřina Ptáčníková, Kristiina Mäki, Jan Kudlička, Pavel Maslák a Radek Juška. Mrkněte na video a foto z natáčení.

28. 6. 2016

Pro Brože se stává Slavie oblíbeným stadionem

Jeho cíle byly původně skromné: absolvovat sezónu ve zdraví. Po nedělním závodě v nepříliš milovaném pražském Edenu má čtvrtkař překážkář ze skupiny Dalibora Kupky v kapse limit pro „Evropu“, a v Amsterdamu může s čistou hlavou zaútočit i na lepší čas. Byl tak vůbec jediný, kdo se z českých atletů kvalifikoval na ME o posledním možném víkendu.

27. 6. 2016

Do Amsterdamu pojede rekordní výprava

Nominace na první z vrcholů sezóny čítá celkem 52 sportovců, z toho 20 žen a 32 mužů. To je nejvyšší počet v historii samostatné české reprezentace.

27. 6. 2016

Atleti se obléknou na olympiádu do nového

Český atletický svaz dnes společně s Nike představil novou kolekci atletických dresů, ve kterých budou sportovci reprezentovat Českou republiku na největší sportovní události tohoto léta v Rio de Janeiru. Za účasti čerstvého národního rekordmana ve skoku o tyči Jana Kudličky a dalších mladých nadějí Tomáše Staňka, Michaely Hrubé, Filipa Sasínka, Terezy Vokálové a Nikoly Bendové byly odhaleny nové dresy pro atletické disciplíny.

26. 6. 2016

Neděli ozdobily rekordy Švábíkové a Bendové

O druhý český rekord MČR se v Třinci postarala tyčkařka Amálie Švábíkové, to Nikola Bendová tentokrát zaběhla na dvoustovce „jen“ rekord šampionátu. Letitý oddílový rekord na 4x400 m zlomila čtveřice dorostenek v dresu AK Olymp Brno.

25. 6. 2016

Rekord Bendové, tři tituly Vokálové

Republikový šampionát juniorů a dorostu v Třinci ozdobil první den národní rekord na 100 m překážek Nikoly Bendové, ostatním sprinterům snahu rychlé časy svál silný protivítr. Všestranná Tereza Vokálová vyhrála stovku překážek, dálku a spolu s kolegyněmi z Jablonce i štafetu 4x100 m.

25. 6. 2016

Havlíčková pozlatila Černou horu, SP ovládlo Turecko

Janské Lázně v sobotu hostily 11. ročník vrchařského světového poháru dorostu. Barbora Havlíčková se na krkonošské Černé hoře objevila jako první, celkově ovládlo mezinárodní klání Turecko.

24. 6. 2016

Vrchařské mládí se sjede k SP do Krkonoš

Černá hora nad Janskými Lázněmi ožije v sobotu 25. června díky běžeckému dorostu, který se utká o týmové i individuální pocty. Domácí atletiku přitom budou reprezentovat družstva v obou kategoriích. Zkušení pořadatelé z TJ Maratonstav Úpice rovněž připravili bohatý doprovodný program, a to nejen sportovní.

22. 6. 2016

Kudlička ozdobil Pražskou tyčku národním rekordem

Úžasné vyvrcholení měl jubilejní 25. ročník Pražské tyčky. Jan Kudlička totiž dokázal překonat český rekord a stanovil jeho hodnotu na 583 centimetrů. Lukáš Posekaný splnil limit na ME do Amsterdamu. Jiřina Ptáčníková ovládla závod tyčkařek.

21. 6. 2016

Rusové a Keňané v rukou mezinárodních federací

Mezinárodní olympijský výbor vyjádřil své stanovisko ke startu ruských a keňských sportovců na olympijských hrách v Riu.

21. 6. 2016

Pražská tyčka se vrací na Václavák

Jubilejní pětadvacátý ročník mezinárodního tyčkařského závodu Pražská tyčka proběhne zítra odpoledne na Václavském náměstí v Praze a nebudou chybět ani naše největší tyčkařské opory.

20. 6. 2016

Národní šampionáty v zahraničí

Během uplynulého víkendu se nebojovalo o národní tituly pouze v České republice, ale i v některých dalších evropských zemích. Zde je přehled toho nejzajímavějšího.

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13