Aktuality

25. 4. 2013

Marcell: budu se víc ohlížet na zdraví

Vrhač Jan Marcell po třetí operaci kolene v průběhu pěti let opustil dříve preferovaný disk a zkouší se zaměřit na kouli, s níž začínal. Rád by letos znovu přehodil dvacítku, ale prioritou je pro něj udržet se zdravý.

24. 4. 2013

Pražský maraton očekává útoky na rekordy

Kvalitní startovní pole nabízí i letos Volkswagen Maraton Praha, který se koná v neděli 12. května. Pořadatelé věří, že afričtí běžci zaútočí na rekordní časy závodu. „Máme kvalitní běžce, pokud vyjde počasí, můžeme si dovolit na to pomyslet,“ říká Jana Moberly, manažerka elitních atletů závodu.

23. 4. 2013

Daněk letos extraligový

Memoriál Ludvíka Daňka, který se 28. května dočká svého 14. ročníku, byl pro letošní rok premiérově zařazen do okruhu extraligových mítinků. K tradičním vrcholům, jimiž bývaly především disk a koule mužů, tak přibude další široké spektrum kvalitně obsazených disciplín.

22. 4. 2013

Tohle už jsou velký metry, chválí Prášila kouč

Koulař Ladislav Prášil předvedl na závodech v jihoafrickém Potchefstroomu fantastických 21.47 m. A podle jeho trenéra rozhodně nešlo o náhodu.

22. 4. 2013

Parádní zámořský víkend na dráze a silniční dodatky

Duben se sotva přehoupl do druhé poloviny, ale světové tabulky už jsou plné skvělých výkonů – přispěly k tomu i uplynulé dny za „velkou louží“. V článku se také vracíme k „maratonskému supervíkendu“.

21. 4. 2013

Vládci maratonského víkendu Jeptoová a Kipchoge

Nejrychlejší maratonský čas roku zaběhla dnes v Londýně Priscah Jeptoová. Muži byli rychlejší v Hamburku, jmenovitě debutant Eliud Kipchoge.

20. 4. 2013

Mistry ČR v půlmaratonu Sekyrová a Pavlišta

Pardubický vinařský půlmaraton vyhrál Keňan John Tanui před jeho krajanem Joelem Kosgeiem. Mistrovské tituly vybojovali Vít Pavlišta a Ivana Sekyrová.

19. 4. 2013

Maratonský víkend s myšlenkami na Boston

Nadcházející víkend patří z pohledu vytrvalostních závodů k těm nejnabitějším, v kalendáři můžeme nalézt 16 velkých městských maratonů včetně slavného Londýna. Po celém světě se také bude připomínat pondělní tragédie, která se udála v cíli bostonského závodu.

19. 4. 2013

Atletické listy, duben 2013

Do elektronických schránek zamířilo letošní čtvrté číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

18. 4. 2013

Na upravené trati obhajují Pastorová a Pavlišta

Pardubický vinařský půlmaraton se při svém sedmém ročníku stává už také pevným bodem mistrovského kalendáře, o republikové tituly se zde vytrvalci utkají popáté. Na startu by neměli chybět loňští šampioni, oba dva ovšem čeká velmi těžká obhajoba. Účast v hlavním závodě na 21.1 km, který kvůli opravám musel změnit trasu, by měla opět přesáhnout tisíc startujících, samozřejmostí je i doprovodný program.

17. 4. 2013

Trenérka Blažková: Spokojená s přípravou? Zatím moc.

Podobně jako u řady dalších předních českých atletů se překlápí do druhé poloviny také příprava Rychlých holek na letní sezonu. Zeptali jsme se trenérky Martiny Blažkové, jak její dosavadní průběh hodnotí.

17. 4. 2013

Projekt „Česko sportuje“ chce rozhýbat děti

Zájem o sport u nejmladší generace klesá. Zhoršuje se fyzická zdatnost a pohybová všestrannost dětí. Od roku 1995 se zpětinásobil počet obézních dětí. Podle studie EU v Česku sportuje pravidelně 32 procent lidí, zatímco v Německu to je 74 procent.

16. 4. 2013

RunCzech: bezpečnost účastníků prioritou

Kvůli událostem, které se odehrály včera při konání maratonu v Bostonu, zasedl v sídle organizátorů seriálu RunCzech krizový štáb, aby projednal možnosti zvýšení bezpečnosti při konání běžeckých závodů.

16. 4. 2013

Při bostonském maratonu vraždily bomby

Jeden z nejslavnějších maratonů světa se stal terčem bombových útoků, které si vyžádaly nejméně tři lidské oběti a přes 140 zraněných, mnohých z nich těžce. Stalo se tak více než čtyři hodiny po startu, kdy už byli vítězní Etiopan Desisa (2:10:22) a Keňanka Jeptoová (2:26:25) dávno v cíli.

15. 4. 2013

Evropa pro dorostence a další zajímavosti víkendu

Kongres EA posvětil zavedení ME do 17 let počínaje rokem 2016, start Run Tour, vítězné návraty Bekeleho a Haileho, špičkové dráhové i silniční výkony.

14. 4. 2013

Suhrová: rekordmanka z mrazáku

Americká tyčkařka Jennifer Suhrová je šampionkou z Londýna a od března i světovou rekordmankou v hale a druhou ženou historie která zdolala pětimetrovou hranici. Její příprava přitom probíhá v ne zrovna obvyklých podmínkách.

13. 4. 2013

Pelantová popáté, premiéra pro Schroma

Za aprílového, ale vcelku přijatelného počasí byla v Poděbradech k vidění světová chůze, o což se postarali latinskoameričtí reprezentanti, Mexičanka Equihuaová a zejména pak Kolumbijec Arévalo. Domácí nadvládu na čtyři roky prodloužila Pelantová, která spolu s A. Drahotovou vyhrála mezistátko, mezi muži první mistrovský titul získal Schrom.

11. 4. 2013

Trenér Kupka: příprava se zatím daří

Početná a velice kvalitní skupina trenéra Dalibora Kupky se čerstvě vrátila ze soustředění v Jihoafrické republice, kde absolvovala první fázi přípravy na letní sezonu. Zeptali jsme se kouče, jak byl s jejím průběhem spokojený.

11. 4. 2013

Lázně v Poděbradech opět ožijí chůzí

Do Polabí se už více než desetiletí vrací bojovat o mistrovské tituly na 20kilometrové trati domácí chodecká elita. Ale nejen ona, v sobotu 13. 4. půjde také o měření sil v rámci mezistátního utkání, nadto přilákalo kvalitní zahraniční konkurenci také zařazení mezi mítinky započítávané do světové challenge.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí