Aktuality

25. 5. 2013

Jak si vedli Češi ve světě

Pelmel sobotních výsledků z diamantového New yorku, vrhačského mítinku v Halle a nejvyšší úrovně PMEZ v Portugalsku.

25. 5. 2013

Víceboje v poločase

Průběžnými lídry republikového šampionátu ve vícebojích jsou Cachová a Lukáš, v Götzisu vedou Kanaďané. Helcelet po prvním dnu 5., Klučinová 14.

24. 5. 2013

Götzis, PMEZ a další taháky víkendu

Špičkové víceboje, vrcholné klubové soutěže, Diamantová liga, veteránské ME na českém území, premiéra karlovarského půlmaratonu ad. Následující dny budou atleticky pestré a nabité.

24. 5. 2013

Barbora Špotáková maminkou

Světová rekordmanka v hodu oštěpem přivedla dnes ráno na svět syna jménem Janek.

22. 5. 2013

Vícebojařské Kladno s obhájci

Již sedmý ročník mezinárodního vícebojařského TNT Express Meetingu bude o víkendu 8. - 9. června hostit multifunkční kladenský stadion Sletiště. Hvězdami Karpov s Kravčenkem a Klučinová s Tyminskou.

22. 5. 2013

Extraliga obrazem

Rozšířená fotogalerie z prvního kola Česká spořitelna extraligy, které se uskutečnilo v sobotu na kladenském stadionu Sletiště.

21. 5. 2013

Veselý druhý také v Pekingu

Oštěpař Vítězslav Veselý obohatil své účinkování na čínském území o další druhou příčku. Po sobotní diamantové Šanghaji na ni dosáhl tak na úterním mítinku IAAF World Challenge v Pekingu.

20. 5. 2013

Atletické listy, květen 2013

Do elektronických schránek zamířilo letošní páté číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

19. 5. 2013

Anežka Drahotová na EP třetí, se sestrou druhá

Hned dvě medailová umístění si z chodeckého Evropského poháru ve slovenských Dudincích odváží talentovaná juniorka Anežka Drahotová. V individuálním závodě ji porazily jen dvě Rusky, v týmovém hodnocení brala spolu se svým dvojčetem Eliškou stříbro.

18. 5. 2013

Hejnová vyhrála v Šanghaji, Veselý druhý

Překážkářka Hejnová se po mítinku Diamantové ligy vrátila do čela světového žebříčku, oštěpaře Veselého předčil v závodu i tabulkách jen Fin Pitkämäki. Maslák na čtvrtce diskvalifikován. Celkem bylo k vidění 9 výkonů roku.

18. 5. 2013

Extraligové kolo ozdobil světový hod Melicha

Kladivář Dukly Lukáš Melich vylepšil při závodech na Kladně tabulkově nejlepší výkon na světě na 79.19 m. Sedmdesátimetrovým hodem se blýskla také jeho kolegyně z disciplíny Tereza Králová. Kolo vyhrály Univerzita Brno a USK Praha.

17. 5. 2013

Taháky víkendu: Extraliga, Šanghaj, Dudince

České atlety a jejich příznivce čekají perné dny s ligovými koly, mítinkem Diamantové ligy Evropským pohárem chodců.

16. 5. 2013

Hejnová: nejlepší začátek? Určitě!

Bronzová medailistka z olympiády v Londýně, Zuzana Hejnová, se v úterý na mítinku v Sušici blýskla časem 38.75 na 300 m př. a potvrdila tak velmi dobou formu na startu sezony. Při příležitosti jejího přijetí u ministra obrany jsme ji na toto téma vyzpovídali.

16. 5. 2013

Bába: cíle ještě nechci prozrazovat

Bronzový výškař z halového mistrovství Evropy Jaroslav Bába absolvoval vydařenou přípravu a s napětím čeká, co přinese první ostrý start v Šanghaji. Se svěřencem Jana Janků st. jsme si krátce povídali při přijetí u ministra obrany za jeho březnový úspěch v Göteborgu.

15. 5. 2013

Hejnová zaběhla v Sušici "světový rekord" na 300 m př.

Úterní Velké ceny byly stále především testem formy pro reprezentanty a pro mnohé vůbec prvním startem pod otevřeným nebem. Nemistrovskou třístovku překážek však před Hejnovou nikdo takhle rychle neběžel. V Brně se pak blýskl zejména junior Stromšík.

14. 5. 2013

Startovku Tretry posílí Harting, Dibabaovy, Barshim

Největší domácí mítink Zlatá tretra zveřejnil další hvězdná jména, která uvidíme 27. června na vítkovickém stadionu. Nejen německý diskař, etiopské sesterské duo v bězích a katarský výškař, na 52. ročník zavítá do Ostravy i jedna z hvězd minulosti, dálkař Beamon.

14. 5. 2013

Čapková: bolest už je snesitelná

Po vydařené sezoně 2012, v níž zazářila na ME v Helsinkách, přišly problémy, které 25letou mílařku připravily o halovou sezonu a zkomplikovaly jí přípravu na tu letní. Jaký je aktuálně její zdravotní stav?

13. 5. 2013

Melich v Belému druhý. Letem světem z víkendu

Kladivář Lukáš Melich pokračuje ve vydařeném úvodu sezony, byť tentokrát v Brazíli nevyhrál. V článku rovněž nabízíme přehled toho, co se událo o víkend mimo již zpracovaná témata, třeba šampionát ultramaratonců v Nizozemsku.

13. 5. 2013

Vítěz z Prahy pošilhává po světové medaili

Nicholas Kemboi slavil na nedělním Volkswagen Maratonu Praha své první vítězství na královské trati v kariéře. Nyní chce rodilý Keňan, který závodí za Katar, uspět na MS v Moskvě.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí