Aktuality

7. 5. 2013

Čeští maratonci o prémie i limity do Moskvy

Volkswagen Maraton Praha je již tradičně i mistrovstvím České republiky a tedy vrcholným závodem sezony pro domácí běžce na královské vytrvalecké trati. Pojďme si představit favority obou kategorií: mezi muži čekejme zajímavý souboj šampiona 2010 a 2011 Petra Pechka s běžci ze spíše kratších tratí; obhájkyně titulu Petra Pastorová se pak pokusí o limit na srpnové mistrovství světa v Moskvě.

6. 5. 2013

Hejnová a Prášil o atleta dubna

Třináct zemí je zastoupeno v pravidelné anketě evropské asociace, česká atletika má spolu s Francií, Německem a Británií kandidáty v obou kategoriích.

6. 5. 2013

Víceboj v Kladně s novým názvem

Jako „TNT Express Meeting“ vstoupí do svého 7. ročníku podnik, jenž je součástí světového vícebojařského okruhu. Přípravy dle sdělení pořadatelů nabírají na obrátkách, s novým jménem přišlo i upravené logo. Co zůstává stejné, je víkendový termín (8.-9. června), hostitelský kladenský stadion Sletiště a – jak všichni věří – účast špičkových desetibojařů a sedmibojařek.

5. 5. 2013

V Tokiu zazářil Melich, v Kingstonu sprinteři

Dva mítinky IAAF během pár hodin proměnily v sedmi disciplínách průběžné lídry tabulek. Jedním z nich se stal díky triumfu v japonské metropoli také kladivář Melich, jenž si zároveň řekl o Moskvu. Na Jamajce zářili především sprinteři.

4. 5. 2013

Kocourek a Preibischová mistry na desítce

Obhájce titulu a loni bronzová suverénním způsobem ovládli republikový šampionát v běhu na 10000 metrů na dráze, který se potřetí konal samostatná akce. Kocourek a Preibischová se v Domažlicích zároveň nominovali na Evropský pohár, o ME dvaadvacítek si řekla Mäki.

3. 5. 2013

Pestrý májový víkend

Se začínajícím květnem se v ostřejším tempu rozjíždí atletická sezona. Nadcházející víkend toho nabízí spoustu: soutěže na silnici i na dráze, běžecké závody i plnohodnotné mítinky.

2. 5. 2013

Ptejte se Ladislava Prášila

Medailista z halového mistrovství Evropy v Göteborgu, který se navíc v nedávno dostal do klubu 21metrových koulařů, přijal pozvání k rozhovoru května. V měsíc, v němž oslaví teprve své 23. narozeniny. Ptát se jej můžete i vy, čtenáři atletika.cz.

2. 5. 2013

Potvrzené tresty pro Piščalnikovovou a Aržakovovou

Ruská federace distancovala za doping dvojici svých reprezentantek: diskařská olympijská šampionka Piššalnikovová nesmí závodit deset let, půlkařská mistryně Evropy Aržakovová dva roky. Rusko se tím mj. propadlo v pořadí při ME v Helsinkách.

30. 4. 2013

Svobodová ve Formii skáče a skáče

Mistryně Evropy z loňských Helsinek, Jiřina Svobodová, se aktuálně připravuje na další sezonu v italské Formii, kde mají areál zasvěcený především skoku o tyči.

30. 4. 2013

Japonsko zrodilo sprinterský supertalent

Nejen Karibik přináší světu rychlonohé atlety. Před pár lety zazářil jako mládežník Francouz Lemaitre a nakonec se stal prvním bělochem, který zaběhl pod 10 vteřin. Téhle vysněné sprinterské metě se včera přiblížil na setinu vteřiny Japonec Jošihide Kirju. A to je mu pouhých 17 let.

29. 4. 2013

Průvan v tabulkách a další zajímavosti víkendu

Smršť kvalitních výkonů ze zámořských Drake Relays, na čemž se svým dílem podílela i česká překážkářka Zuzana Hejnová, výsledky štafetového klání USA vs. zbytek světa, asijský rekord v ženském oštěpu a mnoho dalšího.

28. 4. 2013

Nová ČSTV, nové jméno: Česká unie sportu

Za přítomnosti prezidenta republiky Miloše Zemana schválila v sobotu valná hromada Českého svazu tělesné výchovy na svém zasedání v Nymburku změnu názvu organizace a také novelu stanov sdružení.

27. 4. 2013

Premiéra pro Hejnovou vítězná a s limitem

Zuzana Hejnová vyhrála závod při Drake Relays v americkém Des Moines. Při své letošní premiéře na trati 400 m př. zaběhla bronzová medailistka z olympijského Londýna čas 54.41, čímž bezmála o vteřinu pokořila nominační hranici pro MS.

26. 4. 2013

Mládežníci se chystali pod katalánským nebem

Po třech letech, kdy se české atletické naděje připravovaly v maďarském Debrecínu, bylo letos dočasným domovem českých mladých atletických nadějí po 10 dnů katalánské přímořské letovisko Calella. Přinášíme zprávu zúčastněných trenérů.

26. 4. 2013

Hejnovou čeká závodní premiéra i vzpomínka na Londýn

Překážkářka Zuzana Hejnová poběží v sobotu v americkém Des Moines na Drake Relays, které jsou zčásti koncipovány jako odvety za loňské olympijské hry. „Jaký čas bude na úvod sezony a z plného tréninku v mých silách?“ netuší sama bronzová medailistka z Londýna.

25. 4. 2013

Marcell: budu se víc ohlížet na zdraví

Vrhač Jan Marcell po třetí operaci kolene v průběhu pěti let opustil dříve preferovaný disk a zkouší se zaměřit na kouli, s níž začínal. Rád by letos znovu přehodil dvacítku, ale prioritou je pro něj udržet se zdravý.

24. 4. 2013

Pražský maraton očekává útoky na rekordy

Kvalitní startovní pole nabízí i letos Volkswagen Maraton Praha, který se koná v neděli 12. května. Pořadatelé věří, že afričtí běžci zaútočí na rekordní časy závodu. „Máme kvalitní běžce, pokud vyjde počasí, můžeme si dovolit na to pomyslet,“ říká Jana Moberly, manažerka elitních atletů závodu.

23. 4. 2013

Daněk letos extraligový

Memoriál Ludvíka Daňka, který se 28. května dočká svého 14. ročníku, byl pro letošní rok premiérově zařazen do okruhu extraligových mítinků. K tradičním vrcholům, jimiž bývaly především disk a koule mužů, tak přibude další široké spektrum kvalitně obsazených disciplín.

22. 4. 2013

Tohle už jsou velký metry, chválí Prášila kouč

Koulař Ladislav Prášil předvedl na závodech v jihoafrickém Potchefstroomu fantastických 21.47 m. A podle jeho trenéra rozhodně nešlo o náhodu.