Aktuality

7. 6. 2013

Kreisinger se těší na domácí trať a radost z běhu

Rozhovor s jedním z nejlepších českých běžců před sobotním Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice, dalším dílem běžeckého seriálu RunCzech.com.

6. 6. 2013

Prášil v Římě chlup od diamantového bodu, Bolt poražen

Tři výkony roku, výrazná česká stopa, porážky favoritů. První evropský mítink seriálu Diamantové ligy nabídl divákům bohaté menu.

6. 6. 2013

Hejnová před Odložilem: doma chci běžet rychle

Jedna z největších hvězd pondělního Memoriálu Josefa Odložila by se ráda ve svém novém útočišti prezentovala kvalitním výkonem. Nejprve se však potřebuje pořádně vyspat po náročném cestování přes několik časových pásem.

6. 6. 2013

Nahlašte škody, vyzývá vedení českého sportu

Český olympijský výbor vyzývá sportovní organizace, které byly postiženy ničivými povodněmi, aby ČOV nahlásily škody. V článku též snímky z vodou zasažených stadionů v Děčíně, Českém Brodě, Vlašimi a Sázavě a sportovního areálu v Praze Stromovce.

5. 6. 2013

Poháry rozhlasu našly své majitele

DOPLNĚNO FOTO Na útulném stadionu v Litomyšli se uskutečnil 45. ročník celorepublikové atletické soutěže určené žákům základních škol. Kdo si odnesl ceněné poháry?

5. 6. 2013

Hejnová a Melich ve hře o výkon května

Čtvrtkařka překážkářka Zuzana Hejnová je podruhé za sebou v nominaci do ankety o evropského atleta měsíce. Kladivář Lukáš Melich je mezi dvanáctkou adeptů vůbec poprvé.

5. 6. 2013

Dorost poměří síly s Maďary a Slováky v Hradci

TJ Sokol Hradec Králové hostí v sobotu 8. června trojutkání dorostenců. V českém výběru nechybí kvalifikovaní pro světový šampionát v Doněcku.

4. 6. 2013

Academiku ozdobili koulaři a tyčkaři

DOPLNĚNO FOTO - Ani tradičnímu mítinku Praga Academica, zařazenému do extraligového okruhu, příliš nepřálo počasí. Některé výkony přesto potěšily.

3. 6. 2013

Pelantová je ráda za výkonnost i stabilitu

Chodkyně Lucie Pelantová obsadila na mítinku IAAF Challenge v La Coruni pátou příčku, když si o vteřinu vylepšila osobní rekord na dvacítku. Nyní se zaměří na univerziádu, kde by ráda útočila na medaili.

3. 6. 2013

Povodně opět zasáhly Stromovku

DOPLNĚNO FOTO Z PONDĚLÍ - Po jedenácti letech zaplavila Centrum sportu ministerstva vnitra v Praze 7 velká voda, která v areálu může dosáhnou až do výše dvou metrů. Atletům pochopitelně dělá největší starost rozsah škod ve zdejší Janderově hale, konkrétní následky však budou známy až po opadnutí vody.

2. 6. 2013

Hejnová opět triumfovala, Barshim famózní

Sluníčko zní ve střední Evropě momentálně jako něco nepředstavitelného, v zámoří se však konal za těchto podmínek diamantový mítink v Eugene, při němž se to skoro jakoby samozřejmě hemžilo výkony na čelo statistik. O jeden takový se postarala na 400 m př. Zuzana Hejnová, dařilo se také její kolegyni z disciplíny Denise Rosolové. Z ostatního dění vypíchněme zejména dlouho neviděnou mužskou výšku.

1. 6. 2013

Kvalitní prolog v Eugene, v Desavě byli vidět Češi

Diamantový mítink na severozápadě USA má za sebou svou menší, páteční část, už při ní však padaly výkony roku, všechny tři v mužských disciplínách. V Německu se (rovněž včera) zdárně prali s počasím čeští atleti.

31. 5. 2013

O diamanty do Eugene

Nejprestižnější atletický seriál pokračuje za velkou louží, do státu Oregon se na sobotní mítink vydalo i trio českých zástupců. Z našeho pohledu je zajímavý i dnešní mítink v německé Desavě a po oba víkendové dny pokračují domácí I. a II. liga družstev.

30. 5. 2013

Odložilův memoriál opět láká na české hvězdy

Mítink vzniklý jako památka na úspěšného běžce poutá pro svůj jubilejní dvacátý ročník opět především disciplínami, v nichž vynikají čeští atleti. A tak bude 10. června na Julisce, kam se po loňském strahovském azylu „Odložil“ vrací, k vidění celá řada domácích hvězd. Hejnová, Veselý, Maslák, Rosolová, Holuša, Kudlička, Škrobáková – to jsou jména, na která pořadatelé upozorňují především.

29. 5. 2013

VIDEO: Fascinující souboj keňských výškařů

Podívejte se na video, které vzniklo ze souboje dvou středoškoláků v keňském Rift Valey.

28. 5. 2013

Daňkův memoriál mokl a mrzl, atleti se i tak činili

Memoriálovou disciplínu na počest olympijského vítěze Ludvíka Daňka vyhrál Polák Piotr Malachowski. Formu prokázali Hejnová, Maslák i Kudlička.

27. 5. 2013

O víkendu pršely i limity

Navzdory nepříznivému počasí, které sužovalo atlety deštěm, větrem a na květen nezvykle nízkými teplotami, se za uplynulý víkend notně rozšířily nominační soupisky pro vrcholné akce sezony. Zde je přehled čerstvě splněných limitů.

26. 5. 2013

Tituly pro Cachovou a Lukáše, Češi uspěli i v Götzisu

Mistry republiky se ve středočeské Houšťce u Staré Boleslavi stali v hlavních kategoriích Kateřina Cachová a Marek Lukáš, zářil též junior Jiří Sýkora. Z mítinku v Götzisu si B limity pro MS vezou Eliška Klučinová a Adam Sebastian Helcelet.

26. 5. 2013

Premiéra karlovarskému půlmaratonu vyšla

Triumf v dalším ze závodů seriálu RunCzech.com získal až ve strhujícím finiši největší favorit Daniel Wanjiru z Keni za 1:03:02. Mezi ženami zvítězila v prvním půlmaratonu v životě 16letá Mame Feyisa z Etiopie v čase 1:12:47. Nejlepšími Čechy Fejfar a Sekyrová.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí