Aktuality

18. 6. 2013

Korešová: věřila jsem a to dělá hodně

Byl to jeden z nejpoutavějších příběhů víkendového mistrovství republiky mužů a žen na dráze. Jana Korešová si na témže místě po čtyřech letech vyrovnala posledním skokem soutěže osobní maximum v dálce a ve svých dvaatřiceti pojede na první mistrovství světa.

17. 6. 2013

Kde se o víkendu urodilo

Nejvíce domácí pozornosti přitáhl šampionát v Táboře, za našimi hranicemi se ale kvůli tomu pochopitelně sezona nezastavila. Přinášíme přehled toho nejzajímavějšího.

16. 6. 2013

Schválená nominace na ME družstev

Předsednictvo ČAS na svém dnešním zasedání schválilo nominaci na mistrovství Evropy družstev.

16. 6. 2013

Také neděle se v Táboře vydařila

Druhý den šampionátu už nepřinesl rekordy šampionátu a limity padaly "jen" pro mládežnické akce, přesto to byla na jihu Čech pěkná atletická podívaná.

15. 6. 2013

Rekordy i limity: skvělá sobota v Táboře

Jihočeská metropole potvrdila pověst místa zaslíbeného atletice. Již první den mistrovství ČR mužů a žen přinesl i díky krásnému počasí výtečné výkony, padaly rekordy mistrovství, rozrostly se výpravy pro vrcholy sezony.

15. 6. 2013

Videogalerie - MČR na dráze

13. 6. 2013

Hejnová stále neporažena, v Oslo triumfoval i Veselý

České hvězdy se znovu prosadily v nabité konkurenci. Zuzana Hejnová vyhrála i pátý závod sezony, průběžnému pořadí Diamantové ligy vládne také Vítězslav Veselý.

13. 6. 2013

Kudlička chce rekord, Prášil „áčko“ pro MS

Na dnešní tiskové konferenci byly přítomny dvě z očekávaných hvězd šampionátu v Táboře. Tyčkař Jan Kudlička by rád překonal český rekord (582 cm), koulař Ladislav Prášil ostrý limit do Moskvy (20.60 m). Více ve videorozhovorech.

13. 6. 2013

V Táboře o tituly a vrcholy

44. ročník republikového šampionátu mužů a žen na dráze, který se uskuteční o víkendu v Táboře, je pro atlety dobrou, a v některých případech i poslední, příležitostí nominovat se na vrcholy sezony.

11. 6. 2013

Ptejte se Terezy Králové

V květnu jako třetí česká kladivářka překonala 70metrovou hranici, pozvali jsme ji proto k rozhovoru měsíce. Ptát se finalistky mistrovství Evropy můžete i vy, čtenáři atletika.cz.

10. 6. 2013

Jubileum "Odložila" oslavili triumfy Veselý, Hejnová, Maslák

20. ročník Memoriálu Josefa Odložila ozdobily výkony domácích hvězd, ale také rekordy mítinku zahraničních hostů.

10. 6. 2013

Tretra: finišmana Bolta vyzve Powell

Organizátoři Zlaté tretry, která se uskuteční 27. června v Ostravě, našli za zraněného Yohana Blekea adekvátní záskok. Usainu Boltovi se na posledním úseku štafety postaví jako finišman výběru Karibiku bývalý rekordman Asafa Powell.

10. 6. 2013

Rychlé překážky v zámoří a další zajímavosti víkendu

O řadě výsledků, které se udály o uplynulém víkendu, jsme již informovali v souvislosti s českými reprezentanty. Zde je přehled těch, na které se ještě nedostalo.

9. 6. 2013

Melnyčenková a Kravčenko stvrdili výhru v Kladně

TNT Express mítinku zařazeného do seriálu IAAF přálo oproti loňsku i předešlým dnům počasí (snad kromě závěru mužské soutěže). Na kladenském Sletišti uhájili prvenství po prvním dni vedoucí Bělorus Kravčenko a Ukrajinka Melnyčenkové, která navíc složila nejlepší světový výkon roku. Dařilo se domácím lídrům, kteří oba skončili třetí, Klučinová „povýšila“ limit pro MS, Lukáš si zase výrazně vylepšil osobní rekord.

8. 6. 2013

Jak se čeští atleti prali v sobotu po Evropě

Řezno, Bratislava, Hengelo, Turín, Floro. Za naše hranice se vydala řada reprezentantů a povětšinou se jim dařilo, byť nominace se pro Moskvu (narozdíl od Tampere) nerozrostla. Ten nejmenší dílek k mistrovství světa – jediní setina – chyběl půlkařce Masné. V článku také zpráva z půlmaratonu v Českých Budějovicích.

8. 6. 2013

V Kladně vede Melnyčenková a Kravčenko

DOPLNĚNO FOTO - Na kladenském Sletišti se v rámci TNT Express mítinku představili vícebojaři. Nejlépe se zatím daří Ukrajince Melnyčenkové a Bělorusovi Kravčenkovi. Eliška Klučinová je prozatím třetí a po prvním dnu může myslet i na přiblížení se vlastnímu českému rekordu.

8. 6. 2013

Čeští dorostenci ovládli mezistátko

Národní výběr atletů do 17 let porazil na mezistátním utkání v Hradci Králové soupeře z Maďarska a Slovenska. Soupisku pro světový šampionát do 17 let rozšířil kladivář Lauterkranc, blýskli se Pícha a Paličková.

7. 6. 2013

Opory TNT Expressu jsou připraveny

Vlivem četných zranění očekávaná startovní listina 7. ročníku vícebojařského mítinku v Kladně řádně prořídla, přesto se na stadionu Sletiště sejde o víkendu kvalitní konkurence slibující výkony vysoko nad ceněnými hranicemi 6000 i 8000 bodů.

7. 6. 2013

Špičková atletika opět v Táboře

Po pěti letech se do města nad Lužnicí vrací vrcholná atletická soutěž – mistrovství republiky mužů a žen na dráze. Ve dvou víkendových dnech 15. a 16. června bude na zdejším stadionu Míru k vidění kompletní tuzemská špička.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí