Aktuality

19. 5. 2013

Anežka Drahotová na EP třetí, se sestrou druhá

Hned dvě medailová umístění si z chodeckého Evropského poháru ve slovenských Dudincích odváží talentovaná juniorka Anežka Drahotová. V individuálním závodě ji porazily jen dvě Rusky, v týmovém hodnocení brala spolu se svým dvojčetem Eliškou stříbro.

18. 5. 2013

Hejnová vyhrála v Šanghaji, Veselý druhý

Překážkářka Hejnová se po mítinku Diamantové ligy vrátila do čela světového žebříčku, oštěpaře Veselého předčil v závodu i tabulkách jen Fin Pitkämäki. Maslák na čtvrtce diskvalifikován. Celkem bylo k vidění 9 výkonů roku.

18. 5. 2013

Extraligové kolo ozdobil světový hod Melicha

Kladivář Dukly Lukáš Melich vylepšil při závodech na Kladně tabulkově nejlepší výkon na světě na 79.19 m. Sedmdesátimetrovým hodem se blýskla také jeho kolegyně z disciplíny Tereza Králová. Kolo vyhrály Univerzita Brno a USK Praha.

17. 5. 2013

Taháky víkendu: Extraliga, Šanghaj, Dudince

České atlety a jejich příznivce čekají perné dny s ligovými koly, mítinkem Diamantové ligy Evropským pohárem chodců.

16. 5. 2013

Hejnová: nejlepší začátek? Určitě!

Bronzová medailistka z olympiády v Londýně, Zuzana Hejnová, se v úterý na mítinku v Sušici blýskla časem 38.75 na 300 m př. a potvrdila tak velmi dobou formu na startu sezony. Při příležitosti jejího přijetí u ministra obrany jsme ji na toto téma vyzpovídali.

16. 5. 2013

Bába: cíle ještě nechci prozrazovat

Bronzový výškař z halového mistrovství Evropy Jaroslav Bába absolvoval vydařenou přípravu a s napětím čeká, co přinese první ostrý start v Šanghaji. Se svěřencem Jana Janků st. jsme si krátce povídali při přijetí u ministra obrany za jeho březnový úspěch v Göteborgu.

15. 5. 2013

Hejnová zaběhla v Sušici "světový rekord" na 300 m př.

Úterní Velké ceny byly stále především testem formy pro reprezentanty a pro mnohé vůbec prvním startem pod otevřeným nebem. Nemistrovskou třístovku překážek však před Hejnovou nikdo takhle rychle neběžel. V Brně se pak blýskl zejména junior Stromšík.

14. 5. 2013

Startovku Tretry posílí Harting, Dibabaovy, Barshim

Největší domácí mítink Zlatá tretra zveřejnil další hvězdná jména, která uvidíme 27. června na vítkovickém stadionu. Nejen německý diskař, etiopské sesterské duo v bězích a katarský výškař, na 52. ročník zavítá do Ostravy i jedna z hvězd minulosti, dálkař Beamon.

14. 5. 2013

Čapková: bolest už je snesitelná

Po vydařené sezoně 2012, v níž zazářila na ME v Helsinkách, přišly problémy, které 25letou mílařku připravily o halovou sezonu a zkomplikovaly jí přípravu na tu letní. Jaký je aktuálně její zdravotní stav?

13. 5. 2013

Melich v Belému druhý. Letem světem z víkendu

Kladivář Lukáš Melich pokračuje ve vydařeném úvodu sezony, byť tentokrát v Brazíli nevyhrál. V článku rovněž nabízíme přehled toho, co se událo o víkend mimo již zpracovaná témata, třeba šampionát ultramaratonců v Nizozemsku.

13. 5. 2013

Vítěz z Prahy pošilhává po světové medaili

Nicholas Kemboi slavil na nedělním Volkswagen Maratonu Praha své první vítězství na královské trati v kariéře. Nyní chce rodilý Keňan, který závodí za Katar, uspět na MS v Moskvě.

12. 5. 2013

Maratonskými šampiony se stali Homoláč a Pastorová

Traťové rekordy ani limity českých běžců pro MS v Praze nepadly, vytrvalce potrápilo vlhko z oteplení po deštivých dnech. Absolutní vítězství si z Volkswagen maratonu odvezou rodilí Keňané Kemboi a Rotichová, domácími králi se stali podruhé Pastorová, poprvé Homoláč.

11. 5. 2013

V Praze se otevřelo běžecké centrum

Rohový dům ulic Milady Horákové a Františka Křížka v sedmém pražském obvodu na Letné se proměnil v Running Mall. „Běžecká křižovatka srdce Evropy“ oživla v předvečer nedělního pražského maratonu.

11. 5. 2013

Veselý vykročil za obhajobou vítězně

Úvodní diamantový mítink v Dauhá přinesl podle očekávání smršť ve světových tabulkách, nad tím však ční některé skutečně skvělé výkony v ženské dálce či patnáctistovce. Oštěpař Veselému, který ligu vloni vyhrál, se vydařil vstup do sezony, když jasně předčil své konkurenty.

10. 5. 2013

Víkend nejen s diamanty a maratonem

„Otvírák“ Diamantové ligy v Dauhá a Maratonský víkend v Praze – to jsou úhelné kameny v nejbližších hodinách. Následující dny ale přinesou také mládežnický mítink ve Svitavách, krajské přebornické soutěže a za našimi hranicemi MS v běhu na 24 hodin v Nizozemsku či pokračování IAAF World Challenge v Brazílii. Všude najdeme i českou stopu.

9. 5. 2013

Bolt na stovce vítězně, výkony roku dali jiní

Na Kajmanských ostrovech zvládl Bolt o tisíciny svůj první start na nejkratším sprintu. O nejlepší čas sezony se tu však postarala americká kolegyně Jeterová a jinde v Karibiku – na ostrově Guadeloupe – na stodesítce Kubánec Ortega.

9. 5. 2013

Olomouc otevřela extraligu

Při úvodním mítinku nejvyšší soutěže družstev v hanácké metropoli se v dobrém světle ukázal koulař Prášil, který zůstal centimetr od „áčka“ pro Moskvu. V Olomouci se představila řada dalších reprezentantů, do Liberce vyrazila na svůj tradiční „otvírák“ půlkařka Masná.

7. 5. 2013

Čeští maratonci o prémie i limity do Moskvy

Volkswagen Maraton Praha je již tradičně i mistrovstvím České republiky a tedy vrcholným závodem sezony pro domácí běžce na královské vytrvalecké trati. Pojďme si představit favority obou kategorií: mezi muži čekejme zajímavý souboj šampiona 2010 a 2011 Petra Pechka s běžci ze spíše kratších tratí; obhájkyně titulu Petra Pastorová se pak pokusí o limit na srpnové mistrovství světa v Moskvě.

6. 5. 2013

Hejnová a Prášil o atleta dubna

Třináct zemí je zastoupeno v pravidelné anketě evropské asociace, česká atletika má spolu s Francií, Německem a Británií kandidáty v obou kategoriích.