Aktuality

5. 6. 2013

Hejnová a Melich ve hře o výkon května

Čtvrtkařka překážkářka Zuzana Hejnová je podruhé za sebou v nominaci do ankety o evropského atleta měsíce. Kladivář Lukáš Melich je mezi dvanáctkou adeptů vůbec poprvé.

5. 6. 2013

Dorost poměří síly s Maďary a Slováky v Hradci

TJ Sokol Hradec Králové hostí v sobotu 8. června trojutkání dorostenců. V českém výběru nechybí kvalifikovaní pro světový šampionát v Doněcku.

4. 6. 2013

Academiku ozdobili koulaři a tyčkaři

DOPLNĚNO FOTO - Ani tradičnímu mítinku Praga Academica, zařazenému do extraligového okruhu, příliš nepřálo počasí. Některé výkony přesto potěšily.

3. 6. 2013

Pelantová je ráda za výkonnost i stabilitu

Chodkyně Lucie Pelantová obsadila na mítinku IAAF Challenge v La Coruni pátou příčku, když si o vteřinu vylepšila osobní rekord na dvacítku. Nyní se zaměří na univerziádu, kde by ráda útočila na medaili.

3. 6. 2013

Povodně opět zasáhly Stromovku

DOPLNĚNO FOTO Z PONDĚLÍ - Po jedenácti letech zaplavila Centrum sportu ministerstva vnitra v Praze 7 velká voda, která v areálu může dosáhnou až do výše dvou metrů. Atletům pochopitelně dělá největší starost rozsah škod ve zdejší Janderově hale, konkrétní následky však budou známy až po opadnutí vody.

2. 6. 2013

Hejnová opět triumfovala, Barshim famózní

Sluníčko zní ve střední Evropě momentálně jako něco nepředstavitelného, v zámoří se však konal za těchto podmínek diamantový mítink v Eugene, při němž se to skoro jakoby samozřejmě hemžilo výkony na čelo statistik. O jeden takový se postarala na 400 m př. Zuzana Hejnová, dařilo se také její kolegyni z disciplíny Denise Rosolové. Z ostatního dění vypíchněme zejména dlouho neviděnou mužskou výšku.

1. 6. 2013

Kvalitní prolog v Eugene, v Desavě byli vidět Češi

Diamantový mítink na severozápadě USA má za sebou svou menší, páteční část, už při ní však padaly výkony roku, všechny tři v mužských disciplínách. V Německu se (rovněž včera) zdárně prali s počasím čeští atleti.

31. 5. 2013

O diamanty do Eugene

Nejprestižnější atletický seriál pokračuje za velkou louží, do státu Oregon se na sobotní mítink vydalo i trio českých zástupců. Z našeho pohledu je zajímavý i dnešní mítink v německé Desavě a po oba víkendové dny pokračují domácí I. a II. liga družstev.

30. 5. 2013

Odložilův memoriál opět láká na české hvězdy

Mítink vzniklý jako památka na úspěšného běžce poutá pro svůj jubilejní dvacátý ročník opět především disciplínami, v nichž vynikají čeští atleti. A tak bude 10. června na Julisce, kam se po loňském strahovském azylu „Odložil“ vrací, k vidění celá řada domácích hvězd. Hejnová, Veselý, Maslák, Rosolová, Holuša, Kudlička, Škrobáková – to jsou jména, na která pořadatelé upozorňují především.

29. 5. 2013

VIDEO: Fascinující souboj keňských výškařů

Podívejte se na video, které vzniklo ze souboje dvou středoškoláků v keňském Rift Valey.

28. 5. 2013

Daňkův memoriál mokl a mrzl, atleti se i tak činili

Memoriálovou disciplínu na počest olympijského vítěze Ludvíka Daňka vyhrál Polák Piotr Malachowski. Formu prokázali Hejnová, Maslák i Kudlička.

27. 5. 2013

O víkendu pršely i limity

Navzdory nepříznivému počasí, které sužovalo atlety deštěm, větrem a na květen nezvykle nízkými teplotami, se za uplynulý víkend notně rozšířily nominační soupisky pro vrcholné akce sezony. Zde je přehled čerstvě splněných limitů.

26. 5. 2013

Tituly pro Cachovou a Lukáše, Češi uspěli i v Götzisu

Mistry republiky se ve středočeské Houšťce u Staré Boleslavi stali v hlavních kategoriích Kateřina Cachová a Marek Lukáš, zářil též junior Jiří Sýkora. Z mítinku v Götzisu si B limity pro MS vezou Eliška Klučinová a Adam Sebastian Helcelet.

26. 5. 2013

Premiéra karlovarskému půlmaratonu vyšla

Triumf v dalším ze závodů seriálu RunCzech.com získal až ve strhujícím finiši největší favorit Daniel Wanjiru z Keni za 1:03:02. Mezi ženami zvítězila v prvním půlmaratonu v životě 16letá Mame Feyisa z Etiopie v čase 1:12:47. Nejlepšími Čechy Fejfar a Sekyrová.

26. 5. 2013

USK na PMEZ čtvrtý, Dukla se vrací mezi elitu

Ženy USK obsadily čtvrtou příčku v nejvyšší skupině Poháru mistrů evropských zemí. Atleti pražské Dukly vyhráli skupinu B a vrací se mezi elitu.

25. 5. 2013

Jak si vedli Češi ve světě

Pelmel sobotních výsledků z diamantového New yorku, vrhačského mítinku v Halle a nejvyšší úrovně PMEZ v Portugalsku.

25. 5. 2013

Víceboje v poločase

Průběžnými lídry republikového šampionátu ve vícebojích jsou Cachová a Lukáš, v Götzisu vedou Kanaďané. Helcelet po prvním dnu 5., Klučinová 14.

24. 5. 2013

Götzis, PMEZ a další taháky víkendu

Špičkové víceboje, vrcholné klubové soutěže, Diamantová liga, veteránské ME na českém území, premiéra karlovarského půlmaratonu ad. Následující dny budou atleticky pestré a nabité.

24. 5. 2013

Barbora Špotáková maminkou

Světová rekordmanka v hodu oštěpem přivedla dnes ráno na svět syna jménem Janek.