Aktuality

28. 6. 2013

Tretra se vydařila. Za rok zase s Boltem

Jaká byla skončená Zlatá tretra i potvrzení toho, že Usain Bolt je přijede příští rok – to byla témata závěrečné mediální snídaně, jíž byl hostem tyčkařský šampion Lavillenie.

27. 6. 2013

Hvězdy Tretry zářily

52. ročník největšího domácího mítinku ozdobily skvělé výkony, cenné trofeje si odnesli i Hejnová s Veselým.

26. 6. 2013

Melich znovu osmdesátimetrový

Prolog 52. ročníku Zlaté tretry Ostrava obstaraly jako v minulých letech soutěže v kladivu, k nimž se netradičně přidal i mužský disk. O všech třech vítězích se rozhodlo až v poslední sérii, prvenství na vrhačské ploše vedle rozcvičovacího stadionu takto vybojovali kladiváři Heidlerová s Parsem a mezi diskaři nečekaně Wierig.

26. 6. 2013

Pětice domácích hvězd v dobré náladě

Hned po zahraničním dorazil před novináře český „výkvět“. Veselý, Hejnová, Maslák, Rosolová, Kudlička – ti všichni plánují při zítřejší Zlaté tretře útočit na svá dosavadní maxima v sezoně.

26. 6. 2013

Čtyři zahraniční hvězdy, čtyři šampioni

Na předzávodní tiskové konferenci pořadatelé představili některé z taháků zítřejší Zlaté tretry v Ostravě: dva úřadující olympijské šampiony Adamsovou a Pearsonová, dva vítěze z předešlých her a světové rekordmany K. Bekeleho a Isinbajevovou.

24. 6. 2013

Skvělý závěr trials: nejen rychlé sprinty

V zámoří skončily ostře sledované šampionáty USA a Jamajky. V Des Moines se urodily nejrychlejší časy na mužské 200 a 800, v Kinstonu zase při ženské dvoustovce. Pozoruhodných výsledků však bylo více.

24. 6. 2013

Šéftrenér Dvořák: Více než jsme čekali

Česká reprezentace se s náročnými podmínkami v Dublinu vypořádala na výbornou, získala dokonce více bodů, než hlavní kouč Tomáš Dvořák očekával. Více ve videorozhovoru.

24. 6. 2013

Evropským šampionem znovu Rusko

Obhájci titulu z roku 2011 sice podle předzávodních prohlášení nepřikládali týmovému ME takový význam oproti MS jednotlivců na domácí půdě v Moskvě, přesto se nakonec v Gatesheadu radovali z titulu před Němci a Brity. V nižších soutěžích s postupem uspěli vedle Čechů také Slováci.

23. 6. 2013

Neděle v Jablonci přinesla opět rekordy

Šampionátu juniorů a dorostu na severu Čech některé výkony svál příliš silný vítr, přesto se nakonec urodilo po jednomu rekordu národním a mistrovství. Tři individuální tituly si z Jablonce odvezla Paličková (na foto).

23. 6. 2013

Český tým slaví návrat mezi elitu

Výprava v Dublinu po oba dny kontrolovala vedení a první ligu mistrovství Evropy družstev ovládla se suverénním 40.5bodovým náskokem. Do Superligy je napřesrok doprovodí Švédsko a díky silnému finiši také Nizozemsko. Opačným směrem putuje Bulharsko a Švýcarsko.

23. 6. 2013

Americká překážkářka málem smázla svěťák

Titulkovým výsledkem sobotního programu americké kvalifikace je „legálních“ 12.26 Brianny Rollinsové. Za letitým světovým rekordem Jordanky Donkovové zaostala jen o 5 setin (video).

23. 6. 2013

Tretra se bude muset obejít bez Bolta

Největší atletická hvězda současnosti se omluvila z letošní Zlaté tretry, která se uskuteční v Ostravě příští čtvrtek. Obratem však Bolt slíbil, že udělá vše pro účast při 53. ročníku.

22. 6. 2013

Tři rekordy MČR ozdobily poločas „gigantu“

DOPLNĚNO FOTO: Mistrovství republiky juniorů a dorostenců v Jablonci nad Nisou má za sebou první den. Přineslo kromě řady zajímavých momentů i tři rekordy šampionátu.

22. 6. 2013

Češi míří do Superligy

Na mistrovství Evropy družstev čeští atleti jasně drží první příčku. Boj reprezentace o postup do Superligy sledujte i v neděli v přímém přenosu na ČT Sport od 14:30 hodin.

22. 6. 2013

Trials: Gayův výkon roku, uspěl i Bolt

V USA a na Jamajce probíhají sledované kvalifikace na světový šampionát. V jejich rámci si sprinterská esa poslala působivé vizitky (uvnitř článku videa).

21. 6. 2013

Češi v Dublinu: popereme se o prvenství

Předpověď pro víkendové klání 1. ligy mistrovství Evropy družstev není z nejpříznivějších, odhodlání reprezentace vrátit se po dvou letech do elitního tuctu zemí to však neumenšuje.

21. 6. 2013

Roman Šebrle ukončil kariéru

Bývalý olympijský vítěz a světový rekordman v desetiboji vzdal boj s opakovanými zdravotními problémy. Oficiální rozlučku bude mít ve čtvrtek na Zlaté tretře Ostrava.

21. 6. 2013

Pracující Kamínková se tuží na kamínkách

Mattoni 1/2Maraton Olomouc má už hodně hrdinů ve světle ramp i v zákulisí. Ale jedinou skutečnou tvář. Tou je místní elitní běžkyně Petra Kamínková. Už čtyřicetiletá žena a osmatřicetinásobná mistryně země na všech vytrvalostních tratích. Opět se bude usmívat na lidi podél trati, i když bude tvrdě bojovat o vítězství. Aspoň o to české.

20. 6. 2013

Video: Šéftrenér týmu před Dublinem věří

Česká reprezentace odpoledne odletěla do dějiště první ligy mistrovství Evropy družstev. Jaké má tým ambice, zodpověděl hlavní kouč Dvořák, proč běží překážkářka Hejnová hladkou čtvrtku, prozradila sama atletka.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí