Aktuality

10. 7. 2013

Výborný start v Tampere: Gdula sedmý

Lukáš Gdula obsadil po statečném výkonu sedmé místo v chodeckém prologu ME do 22 let ve finském Tampere. Jeho kolega Pavel Schrom viděl červený terčík a závod nedokončil. Od zítřka se šampionát rozjede na plno.

10. 7. 2013

Maláčová čtvrtá, v osmičce i trio dalších

Dnes zasáhla do bojů na univerziádě nejpočetnější sestava českých atletů, více než čtyři finálová umístění z toho však nebyla. Po medaili sahala tyčkařka Maláčová, šestá skončila kladivářka Králová, sedmí byli Barák a Frydrych. Výborně rozjela sedmiboj Klučinová, postup si zajistila mílařka Čapková. Padly také tři rekordy šampionátu.

10. 7. 2013

Atletické listy, červenec 2013

Do elektronických schránek zamířilo letošní sedmé číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

9. 7. 2013

Barák jde v Kazani do finále

Václav Barák postoupil na univerziádě mezi nejlepší osmičku na 400 metrů překážek za čas 50.56. Ruská nadvláda pokračuje, v úterý brali hostitelé šest individuálních zlatých a sedm dalších medailí.

8. 7. 2013

Bartoničková 12., Frydrych do finále, Barák do semi

Do druhého dne atletických soutěží na univerziádě v Kazani zasáhla trojice reprezentantů. Hladce postoupili čtvrtkař-překážkář Barák a oštěpař Frydrych, před branami medailových bojů zůstala na hladké čtyřstovce Bartoničková.

8. 7. 2013

Dorostenci na zteč světa, junioři komplet pro Evropu

Česká reprezentační výprava atletů do 17 let vyrazila směr ukrajinský Doněck, kde ve středu začíná světový šampionát této kategorie. Zároveň byla uzavřena nominace pro MEJ, které se v Rieti koná od příštího čtvrtka.

7. 7. 2013

Stašek těsně pod stupni, Bartoničková postupuje

V Kazani začal při druhém dni 27. letní univerziády také atletický program. Do bojů zasáhla na úvod dvojice českých reprezentantů: Stašek byl v koulařském finále čtvrtý, Bartoničková bez problémů prošla z rozběhů čtvrtky.

6. 7. 2013

Hejnová zaběhla v Paříži národní rekord

Zuzana Hejnová suverénním způsobem prodloužila svoji letošní neporazitelnost na trati 400 m př. a potvrdila své jasné vedení v čele hodnocení Diamanatové ligy. Navíc výkonem 53.23 o šest setin posunula vlastní národní rekord, který zaběhla před dvěma lety právě na Stade de France v Paříži. O další český úspěch se druhým místem postaral tyčkař Jan Kudlička.

6. 7. 2013

Vrchaři tentokrát bez medaile, blýskl se Krupička

V bulharském Borovci se uskutečnilo ME v běhu do vrchu, na tratích výhradně nahoru se z českých reprezentantů nejlépe vedlo Robertu Krupičkovi, který obsadil v závodě mužů sedmou příčku. Z týmů byli nejlepší junioři, kteří skončili pátí.

4. 7. 2013

Senzační Bondarenko, Prášil 4., Čechová na MS

Diamantová liga se v Lausanne přehoupla do své druhé poloviny a opět nabídla atletickému fandovi bohaté menu, v němž nad jiné vyčníval výškař Bondarenko – skočil tu 241, nejvýše za dvě desetiletí. Koulař Prášil byl čtvrtý, stejně jako štafeta sprinterek, která neuspěla s útokem na Moskvu, tam se naopak individuálně kvalifikovala finišmanka Čechová.

3. 7. 2013

Čeští atleti do 19 let ovládli mezistátko

Při čtyřutkání na pražském Strahově předčili hostitelé všechny své soupeře v obou kategoriích. Juniorky jasně dominovaly, junioři zvládli závěr vyrovnané bitvy s Chorvaty a Maďary, úhrnem pak český tým zvítězil takřka o 70 bodů před Maďarskem.

3. 7. 2013

Veselý a Hejnová o atleta června

Stejně jako v dubnu i květnu má opět česká atletika dvojnásobné zastoupení v pravidelném hlasování evropské asociace. Pro oštěpaře Veselého je to letošní premiéra, vítězka z minulého měsíce Hejnová je mezi nominovanými již potřetí v řadě.

2. 7. 2013

V Plzni otevírali nový stadion

Atleti v západočeské metropoli se dočkali důstojného stánku s patřičným zázemím, včetně tunelu či rehabilitace. U včerejšího slavnostního přestřihávání pásky nechyběli kromě politických představitelů ani osobnosti královny sportů Kratochvílová, Bugár či Svobodová.

1. 7. 2013

Ústí slibuje skvělé vrhy

Devátý ročník Grand Prix Ústí nad Labem je kvůli rekonstrukci stadionu ochuzen o disciplíny na ovále, zato láká na silně obsazené vrhy, zejména pak mužskou kouli. Krom kompletní domácí špičky by se v sobotu 20. července měli na severu Čech představit Armstrong či Bartels.

30. 6. 2013

V Edenu se běhalo rychle

Pražské memoriály hostil stadion Slavie za na červen chladnějšího, a také větrného počasí, které svým směrováním přálo spíše sprinterům (do 200 m) či skokanům. Čtvrtý extraligový mítink byl mj. poslední šancí pro nominaci do Tampere.

30. 6. 2013

Vícebojaři zůstávají v první lize EP

Třetí, tedy první nepostupovou pozici do superligy Evropského poháru obsadila vícebojařská reprezentace v Nottwillu. Individuálně se nejlépe dařilo druhé mezi sedmibojařkami Klučinové, která o 13 bodů překonala 6000. Pohár vybojovala v Tallinnu Francie.

30. 6. 2013

Prášil se blýskl už i mezi diamanty

Na mítinku Diamantové ligy obsadil český koulař třetí příčku, oštěpař Vítězslav Veselý kvůli problémům s přitahovačem závod preventivně nedokončil.

29. 6. 2013

V poločase EP patří vícebojařům třetí příčka

Vícebojaři mají za sebou první den Evropského poháru. Čeští reprezentanti drží ve švýcarském Nottwil, kde se koná I. liga soutěže, třetí pozici. Individuálně se nejlépe vede Klučinové, která je druhá mezi sedmibojařkami.

28. 6. 2013

Tretra se vydařila. Za rok zase s Boltem

Jaká byla skončená Zlatá tretra i potvrzení toho, že Usain Bolt je přijede příští rok – to byla témata závěrečné mediální snídaně, jíž byl hostem tyčkařský šampion Lavillenie.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí