18. 7. 2013

Fantastické Drahotovy: zlato a bronz

Sestry Anežka a Eliška Drahotovy ovládly úvodní disciplínu juniorského mistrovství Evropy. Na trati 10000 m chůze získaly pro Česko dvě medaile. Do finále postoupili oštěpař Kubeš a na stovce Seidlová, Stromšík a Bakalár.

17. 7. 2013

Hejnová i Veselý v červnu druzí

Pravidelnou anketu Evropské atletiky o atleta měsíce vyhráli Bulharka Lalovová a Ukrajinec Bondarenko. Hned za nimi skončili v hlasování fanoušků, médií a statistiku oba čeští zástupci.

16. 7. 2013

„Doba bronzová“ pokračuje i na Eyofu, díky Vávrové

Atletická výprava na evropské olympiádě mládeže v Utrechtu získala zásluhou sprinterky Vávrové první medaili. Její kolega Procházka byl osmý, finále vybojovala výškařka Hrubá.

16. 7. 2013

Carter mezi hříšníky není

Mezi pěticí obviněných Jamajčanů z použití zakázaných látek není druhý nejrychlejší sprinter roku Carter, ale diskařka Randalová.

15. 7. 2013

Hvězdní sprinteři dopovali

Gay, Powell, Simpsonová a pravděpodobně také Carter – to jsou jména, která byla včera agenturami zveřejněna v souvislosti s porušením dopingových pravidel, přičemž první tři už také ke svým obviněním vydali prohlášení pro média. Kromě nich padá podezření ještě na méně známé Jamajčany z technických disciplín, diskaře Smiklea a výškaře Robinsona.

14. 7. 2013

Závěr MS 17: Štafeta čtvrtá, Šádková osmá

V Doněcku se uzavřel světový šampionát kategorie do 17 let. Jeho poslední den přibyly na český účet výborné výsledky.

14. 7. 2013

Štafeta těsně za limitem

Závěr evropského šampionátu do 22 let medailový účet české výpravy nerozšířil, bodový však ano. K nejlepším výkonům z české strany patřil čas 39.23 kvarteta sprinterů, jímž jen o 3 setiny zaostali za nominačním kritériem pro MS.

13. 7. 2013

Maslák: bronz je super

Pozávodní rozhovor s Pavlem Maslákem, který získal pro Česko druhou medaili z letošního ME do 22 let v novém národním rekordu na dvoustovce 20.49.

13. 7. 2013

Dálkařky a štafeta do finále „sedmnáctek“

Veronika Šádková i Barbora Dvořáková si v dálce ozkouší atmosféru MS do 17 let. Stejně tak pronikly mezi nejlepší sprinterky se štafetou.

13. 7. 2013

Maslák znovu zdolal rekord a má bronz

Sprinter Pavel Maslák si připsal další cenný kov do sbírky, na šampionátu do 22 let zopakoval na své doplňkové trati dva roky starý úspěch z Ostravy. Navíc znovu vylepšil národní rekord. Blýskl se i Michal Brož, který doběhl pátý na 400 m př., když výrazně pokořil 50vteřinovou hranici.

12. 7. 2013

Bronzový Helcelet: Konečně medaile!

Byl čtvrtý na minulém šampionátu do 22 let i na letošním HME. Na loňském HMS skončil pátý. V Tampere český vícebojař udělal umístěním těsně pod stupni přítrž evropským bronzem ve své kategorii. Navíc si svěřenec Rudolfa Černého razantně vylepšil své osobní maximum na 8252 b.

12. 7. 2013

Češi na univerziádě bez medaile

Poprvé od vzniku samostatné ČR se atletika vrací z klání akademiků bez cenného kovu, přestože k němu bylo v Kazani bylo hned třikrát blízko. Smůlu výpravy dnes "podtrhla" zraněním poslední finálistka Čapková. Zaplněné tribuny dnes viděly především vynikající mužskou dálku s výkonem roku, a také "pouze" dvě zlata domácích.

12. 7. 2013

Sasínek nejlepším Evropanem ve stýplu

Filip Sasínek doběhl v Doněcku osmý ve finále 2000 m steeplechase, v němž padl světový rekord. Do semifinále dvoustovky na MS do 17 let postoupila Paličková, slušně rozjely sedmiboj Nečinová a Zatloukalová. Na 110 m překážek padl rekord MS.

12. 7. 2013

Helcelet získal bronz, Maslák smázl rekord

První českou medaili na ME do 22 let v Tampere vybojoval desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Na tu další dnes možná zadělal Pavel Maslák, který postoupil do finále novým českým rekordem. K úspěchům dne je třeba přičíst i šestá místa sprinterů Procházkové a Němečka, osmé místo vícebojaře Lukáše a finálové postupy tyčkařky Moryskové a překážkáře Brože.

12. 7. 2013

Ptejte se Jana Doležala

Dvakrát česká výprava odjela z dorosteneckého MS s prázdnou, tohle čekání v Doněcku utnul vícebojařský talent z Hradce Králové. Ptát se jej můžete v našem pravidelném rozhovoru.

11. 7. 2013

Doležal v osmiboji bronzový

Šestileté čekání českých výprav na cenný kov z dorosteneckého mistrovství světa ukončil v Doněcku Jan Doležal. Pěkné desáté místo brala ještě čtvrtkařka Seidlová, ostatním našim už se tolik nedařilo.

11. 7. 2013

Také Klučinová čtvrtá, Mazáč šestý

Již třetí bramborovou medaili si připsala atletická výprava na univerziádě v Kazani. Po vydařené středě se dnes sedmibojařce Klučinové tolik nedařilo, k medaili potřebovala dál atakovat svůj národní rekord. Čtyři další tituly dnes přibyly na konto pořadatelů.

11. 7. 2013

Melich třetí v Budapešti

Kladivář Lukáš Melich osadil třetí příčku na Memoriálu Ištvána Gyulaie v Maďarsku. V akci bylo také pět českých závodnic. Jak se jim vedlo?

11. 7. 2013

Koulaři pod stupni, Helcelet přenocuje třetí

Ve finále ME do 22 let obsadili čeští závodníci Staněk a Novák pátou a šestou příčku. V dalších dnech se na ně pokusí navázat trojice závodníků, která se dnes probila do finále. Vícebojař Helcelet drží po prvním dnu třetí příčku.

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.