Aktuality

22. 6. 2013

Trials: Gayův výkon roku, uspěl i Bolt

V USA a na Jamajce probíhají sledované kvalifikace na světový šampionát. V jejich rámci si sprinterská esa poslala působivé vizitky (uvnitř článku videa).

21. 6. 2013

Češi v Dublinu: popereme se o prvenství

Předpověď pro víkendové klání 1. ligy mistrovství Evropy družstev není z nejpříznivějších, odhodlání reprezentace vrátit se po dvou letech do elitního tuctu zemí to však neumenšuje.

21. 6. 2013

Roman Šebrle ukončil kariéru

Bývalý olympijský vítěz a světový rekordman v desetiboji vzdal boj s opakovanými zdravotními problémy. Oficiální rozlučku bude mít ve čtvrtek na Zlaté tretře Ostrava.

21. 6. 2013

Pracující Kamínková se tuží na kamínkách

Mattoni 1/2Maraton Olomouc má už hodně hrdinů ve světle ramp i v zákulisí. Ale jedinou skutečnou tvář. Tou je místní elitní běžkyně Petra Kamínková. Už čtyřicetiletá žena a osmatřicetinásobná mistryně země na všech vytrvalostních tratích. Opět se bude usmívat na lidi podél trati, i když bude tvrdě bojovat o vítězství. Aspoň o to české.

20. 6. 2013

Video: Šéftrenér týmu před Dublinem věří

Česká reprezentace odpoledne odletěla do dějiště první ligy mistrovství Evropy družstev. Jaké má tým ambice, zodpověděl hlavní kouč Dvořák, proč běží překážkářka Hejnová hladkou čtvrtku, prozradila sama atletka.

20. 6. 2013

Nike a ČAS představily novou „repre“ kolekci

Reprezentaci bude minimálně do olympiády v Riu oblékat společnost Nike. Před odjezdem na ME družstev do irského Dublinu kolekci představili Zuzana Hejnová a Pavel Maslák.

20. 6. 2013

Atletické listy, červen 2013

Do elektronických schránek zamířilo letošní šesté číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

19. 6. 2013

Na Pražské tyčce se skákalo vysoko

Jan Kudlička předvedl v tradiční exhibici výkon lepší českého rekordu, svou kvalitu potvrdili i další čeští tyčkaři.

19. 6. 2013

Hejnová evropskou atletkou května

V anketě pořádané evropskou asociací byl vedle olympijské medailistky na 400 m překážek zvolen ukrajinský výškař Bondarenko.

19. 6. 2013

Finální taháky Tretry: Jelena, Kenenisa a Sally

Isinbajevová, Bekele starší a Pearsonová, to je trojhvězdí, které dnes představili pořadatelé Zlaté tretry, do které zbývá už jen týden. V Ostravě to v devatenácti disciplínách (tyč žen přibyla na poslední chvíli) vypadá na nejsilnější ročník z dosavadních jedenapadesáti, a to i díky skvělé formě domácích star.

18. 6. 2013

Korešová: věřila jsem a to dělá hodně

Byl to jeden z nejpoutavějších příběhů víkendového mistrovství republiky mužů a žen na dráze. Jana Korešová si na témže místě po čtyřech letech vyrovnala posledním skokem soutěže osobní maximum v dálce a ve svých dvaatřiceti pojede na první mistrovství světa.

17. 6. 2013

Kde se o víkendu urodilo

Nejvíce domácí pozornosti přitáhl šampionát v Táboře, za našimi hranicemi se ale kvůli tomu pochopitelně sezona nezastavila. Přinášíme přehled toho nejzajímavějšího.

16. 6. 2013

Schválená nominace na ME družstev

Předsednictvo ČAS na svém dnešním zasedání schválilo nominaci na mistrovství Evropy družstev.

16. 6. 2013

Také neděle se v Táboře vydařila

Druhý den šampionátu už nepřinesl rekordy šampionátu a limity padaly "jen" pro mládežnické akce, přesto to byla na jihu Čech pěkná atletická podívaná.

15. 6. 2013

Rekordy i limity: skvělá sobota v Táboře

Jihočeská metropole potvrdila pověst místa zaslíbeného atletice. Již první den mistrovství ČR mužů a žen přinesl i díky krásnému počasí výtečné výkony, padaly rekordy mistrovství, rozrostly se výpravy pro vrcholy sezony.

15. 6. 2013

Videogalerie - MČR na dráze

13. 6. 2013

Hejnová stále neporažena, v Oslo triumfoval i Veselý

České hvězdy se znovu prosadily v nabité konkurenci. Zuzana Hejnová vyhrála i pátý závod sezony, průběžnému pořadí Diamantové ligy vládne také Vítězslav Veselý.

13. 6. 2013

Kudlička chce rekord, Prášil „áčko“ pro MS

Na dnešní tiskové konferenci byly přítomny dvě z očekávaných hvězd šampionátu v Táboře. Tyčkař Jan Kudlička by rád překonal český rekord (582 cm), koulař Ladislav Prášil ostrý limit do Moskvy (20.60 m). Více ve videorozhovorech.

13. 6. 2013

V Táboře o tituly a vrcholy

44. ročník republikového šampionátu mužů a žen na dráze, který se uskuteční o víkendu v Táboře, je pro atlety dobrou, a v některých případech i poslední, příležitostí nominovat se na vrcholy sezony.