Aktuality

6. 7. 2013

Hejnová zaběhla v Paříži národní rekord

Zuzana Hejnová suverénním způsobem prodloužila svoji letošní neporazitelnost na trati 400 m př. a potvrdila své jasné vedení v čele hodnocení Diamanatové ligy. Navíc výkonem 53.23 o šest setin posunula vlastní národní rekord, který zaběhla před dvěma lety právě na Stade de France v Paříži. O další český úspěch se druhým místem postaral tyčkař Jan Kudlička.

6. 7. 2013

Vrchaři tentokrát bez medaile, blýskl se Krupička

V bulharském Borovci se uskutečnilo ME v běhu do vrchu, na tratích výhradně nahoru se z českých reprezentantů nejlépe vedlo Robertu Krupičkovi, který obsadil v závodě mužů sedmou příčku. Z týmů byli nejlepší junioři, kteří skončili pátí.

4. 7. 2013

Senzační Bondarenko, Prášil 4., Čechová na MS

Diamantová liga se v Lausanne přehoupla do své druhé poloviny a opět nabídla atletickému fandovi bohaté menu, v němž nad jiné vyčníval výškař Bondarenko – skočil tu 241, nejvýše za dvě desetiletí. Koulař Prášil byl čtvrtý, stejně jako štafeta sprinterek, která neuspěla s útokem na Moskvu, tam se naopak individuálně kvalifikovala finišmanka Čechová.

3. 7. 2013

Čeští atleti do 19 let ovládli mezistátko

Při čtyřutkání na pražském Strahově předčili hostitelé všechny své soupeře v obou kategoriích. Juniorky jasně dominovaly, junioři zvládli závěr vyrovnané bitvy s Chorvaty a Maďary, úhrnem pak český tým zvítězil takřka o 70 bodů před Maďarskem.

3. 7. 2013

Veselý a Hejnová o atleta června

Stejně jako v dubnu i květnu má opět česká atletika dvojnásobné zastoupení v pravidelném hlasování evropské asociace. Pro oštěpaře Veselého je to letošní premiéra, vítězka z minulého měsíce Hejnová je mezi nominovanými již potřetí v řadě.

2. 7. 2013

V Plzni otevírali nový stadion

Atleti v západočeské metropoli se dočkali důstojného stánku s patřičným zázemím, včetně tunelu či rehabilitace. U včerejšího slavnostního přestřihávání pásky nechyběli kromě politických představitelů ani osobnosti královny sportů Kratochvílová, Bugár či Svobodová.

1. 7. 2013

Ústí slibuje skvělé vrhy

Devátý ročník Grand Prix Ústí nad Labem je kvůli rekonstrukci stadionu ochuzen o disciplíny na ovále, zato láká na silně obsazené vrhy, zejména pak mužskou kouli. Krom kompletní domácí špičky by se v sobotu 20. července měli na severu Čech představit Armstrong či Bartels.

30. 6. 2013

V Edenu se běhalo rychle

Pražské memoriály hostil stadion Slavie za na červen chladnějšího, a také větrného počasí, které svým směrováním přálo spíše sprinterům (do 200 m) či skokanům. Čtvrtý extraligový mítink byl mj. poslední šancí pro nominaci do Tampere.

30. 6. 2013

Vícebojaři zůstávají v první lize EP

Třetí, tedy první nepostupovou pozici do superligy Evropského poháru obsadila vícebojařská reprezentace v Nottwillu. Individuálně se nejlépe dařilo druhé mezi sedmibojařkami Klučinové, která o 13 bodů překonala 6000. Pohár vybojovala v Tallinnu Francie.

30. 6. 2013

Prášil se blýskl už i mezi diamanty

Na mítinku Diamantové ligy obsadil český koulař třetí příčku, oštěpař Vítězslav Veselý kvůli problémům s přitahovačem závod preventivně nedokončil.

29. 6. 2013

V poločase EP patří vícebojařům třetí příčka

Vícebojaři mají za sebou první den Evropského poháru. Čeští reprezentanti drží ve švýcarském Nottwil, kde se koná I. liga soutěže, třetí pozici. Individuálně se nejlépe vede Klučinové, která je druhá mezi sedmibojařkami.

28. 6. 2013

Tretra se vydařila. Za rok zase s Boltem

Jaká byla skončená Zlatá tretra i potvrzení toho, že Usain Bolt je přijede příští rok – to byla témata závěrečné mediální snídaně, jíž byl hostem tyčkařský šampion Lavillenie.

27. 6. 2013

Hvězdy Tretry zářily

52. ročník největšího domácího mítinku ozdobily skvělé výkony, cenné trofeje si odnesli i Hejnová s Veselým.

26. 6. 2013

Melich znovu osmdesátimetrový

Prolog 52. ročníku Zlaté tretry Ostrava obstaraly jako v minulých letech soutěže v kladivu, k nimž se netradičně přidal i mužský disk. O všech třech vítězích se rozhodlo až v poslední sérii, prvenství na vrhačské ploše vedle rozcvičovacího stadionu takto vybojovali kladiváři Heidlerová s Parsem a mezi diskaři nečekaně Wierig.

26. 6. 2013

Pětice domácích hvězd v dobré náladě

Hned po zahraničním dorazil před novináře český „výkvět“. Veselý, Hejnová, Maslák, Rosolová, Kudlička – ti všichni plánují při zítřejší Zlaté tretře útočit na svá dosavadní maxima v sezoně.

26. 6. 2013

Čtyři zahraniční hvězdy, čtyři šampioni

Na předzávodní tiskové konferenci pořadatelé představili některé z taháků zítřejší Zlaté tretry v Ostravě: dva úřadující olympijské šampiony Adamsovou a Pearsonová, dva vítěze z předešlých her a světové rekordmany K. Bekeleho a Isinbajevovou.

24. 6. 2013

Skvělý závěr trials: nejen rychlé sprinty

V zámoří skončily ostře sledované šampionáty USA a Jamajky. V Des Moines se urodily nejrychlejší časy na mužské 200 a 800, v Kinstonu zase při ženské dvoustovce. Pozoruhodných výsledků však bylo více.

24. 6. 2013

Šéftrenér Dvořák: Více než jsme čekali

Česká reprezentace se s náročnými podmínkami v Dublinu vypořádala na výbornou, získala dokonce více bodů, než hlavní kouč Tomáš Dvořák očekával. Více ve videorozhovoru.

24. 6. 2013

Evropským šampionem znovu Rusko

Obhájci titulu z roku 2011 sice podle předzávodních prohlášení nepřikládali týmovému ME takový význam oproti MS jednotlivců na domácí půdě v Moskvě, přesto se nakonec v Gatesheadu radovali z titulu před Němci a Brity. V nižších soutěžích s postupem uspěli vedle Čechů také Slováci.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí