1. 8. 2013

Cechlové se splnil olympijský sen

Bez třech týdnů devět let. Tolik času uběhlo ode dne, než bronz z olympiády v Aténách dorazil do rukou diskařky Cechlové Pospíšilové. Někdejší svěřenkyně trenéra Šilhavého dnes slavnostně převzala medaili z rukou nynějšího předsedy ČOV Kejvala.

30. 7. 2013

Cheb láká na hvězdy a „zlatou“ dráhu

Velká cena Chebu se po osmnáctiletém exilu na nedalekých německých stadionech vrací na území města. Nově postavený stadion s osmidráhou v unikátním barevném provedení uvítá v pátek hvězdné atlety jako jsou Hejnová, Maslák či Collins.

29. 7. 2013

Schválená nominace atletů na MS

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci atletů a doprovodu na světový šampionát do Moskvy. Nominováno bylo 28 českých reprezentantů. Vinou zranění v českém týmu budou chybět Adam Sebastian Helcelet a Tereza Čapková.

28. 7. 2013

Nad Metují se vedlo hlavně vrhačům a Svobodové

Sobotní extraligový mítink v Novém Městě nad Metují ozdobily daleké hody kladivářů Melicha a Králové, téměř osmdesátka v podání oštěpaře Frydrycha a 460 cm tyčkařky Svobodové.

27. 7. 2013

Kudlička pátý v diamantovém Londýně

Druhým dnem pokračoval a současně se i uzavřel mítink Diamantové ligy v britské metropoli. Blýskl se francouzský tyčkař Lavillenie zlepšením na 602 cm. Český závodník Jan Kudlička obsadil výkonem 570 cm pátou příčku.

26. 7. 2013

Hejnová excelovala v Londýně

Česká překážkářka Zuzana Hejnová opět triumfovala. Na mítinku Diamantové ligy v Londýně vylepšila osobní a tedy i český rekord na hodnotu 53,07 sekundy a drží se na čele světových tabulek. Pavel Maslák skončil osmý.

26. 7. 2013

Kratochvílové rekord odolává již 30 let

Světový rekord Jarmily Kratochvílové v běhu na 800 metrů, který má hodnotu 1:53,28, nedokázala žádná ze závodnic překonat již celých třicet let.

25. 7. 2013

Masná splnila v Táboře limit na MS

Na stadionu Míru v Táboře se ve středu uskutečnila Velká cena Tábora, která patří mezi jeden z extraligových mítinků. Půlkařka Lenka Masná si v čase těsně nad dvě minuty řekla o letenku do Moskvy.

23. 7. 2013

Špotáková se pomalu vrací k tréninku

Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková se již ve středu připojí ke skupině Jana Železného v Nymburce. Maminka malého Janka se v pondělí po dvouměsíční mateřské pauze setkala s novináři a převzala společně s celou rodinou nový rodinný vůz Seat Alhambra.

21. 7. 2013

Závěrečný den ME juniorů

Závěrečný den mistrovství Evropy juniorů vrcholila finálová klání. Tyčkařka Šilhanová skončila jedenáctá, Havlíček v běhu na 3000 metrů překážek čtrnáctý, štafeta žen na 4x400 metrů osmá.

21. 7. 2013

V Rieti pokračuje MEJ

V sobotním programu mistrovství Evropy juniorů se představili tři čeští reprezentanti. Sprinterka Klára Seidlová obsadila v běhu na 200 metrů šesté místo, Anežka Drahotová skončila v běhu na 3000 metrů překážek devátá a oštěpař Jan Kubeš jedenáctý.

19. 7. 2013

Veselý se vrátil k závodění ve velkém stylu

Oštěpař Vítězslav Veselý při prvním závodě po kratší zdravotní pauze vyhrál diamantový mítink v Monaku výkonem roku. Jan Kudlička byl mezi tyčkaři pátý, štafeta žen zaostala o desetinu za limitem pro MS. Brit Farah pokořil ER na 1500 m.

19. 7. 2013

MEJ: Skvělá Seidlová přidala bronz

Sprinterka Klára Seidlová obsadila třetí příčku v závodě na 100 m, Zdeněk Stromšík skončil na téže trati čtvrtý, Marek Bakalár osmý. Do finále postoupila Rebeka Šilhanová a opět Seidlová, která uspěla i na dvojnásobné trati..

19. 7. 2013

EYOF: Stříbro a bronz na závěr

Poslední den Evropského olympijského festivalu mládeže přinesl medailovou radost Jáchymu Procházkovi na dvoustovce a oštěpařce Natálii Durčákové. Těsně pod stupni zůstala Kateřina Vávrová.

18. 7. 2013

EYOF: Hrubá přidala stříbro

Na evropské mládežnické olympiádě v Utrechtu přibyla do české sbírky již druhá atletická medaile, postarala se o ni výškařka Hrubá. O medaile poběží na 200 m Vávrová a Procházka a bude házet oštěpařka Durčáková, 7. skončil na 400 m př. Sklenář.

18. 7. 2013

Fantastické Drahotovy: zlato a bronz

Sestry Anežka a Eliška Drahotovy ovládly úvodní disciplínu juniorského mistrovství Evropy. Na trati 10000 m chůze získaly pro Česko dvě medaile. Do finále postoupili oštěpař Kubeš a na stovce Seidlová, Stromšík a Bakalár.

17. 7. 2013

Hejnová i Veselý v červnu druzí

Pravidelnou anketu Evropské atletiky o atleta měsíce vyhráli Bulharka Lalovová a Ukrajinec Bondarenko. Hned za nimi skončili v hlasování fanoušků, médií a statistiku oba čeští zástupci.

16. 7. 2013

„Doba bronzová“ pokračuje i na Eyofu, díky Vávrové

Atletická výprava na evropské olympiádě mládeže v Utrechtu získala zásluhou sprinterky Vávrové první medaili. Její kolega Procházka byl osmý, finále vybojovala výškařka Hrubá.

16. 7. 2013

Carter mezi hříšníky není

Mezi pěticí obviněných Jamajčanů z použití zakázaných látek není druhý nejrychlejší sprinter roku Carter, ale diskařka Randalová.

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.