Aktuality

14. 8. 2013

Heffernan králem chodecké padesátky

V poločase si dává světový šampionát oddych, na programu byl pouze dopolední blok s jedinou finálovou disciplínou. Představila se v něm jediná česká zástupkyně, kladivářka Králová, z kvalifikace nepostoupila.

13. 8. 2013

Pátý Maslák: To je nějaký divný

Pavel Maslák dokázal na světovém šampionátu vybojovat výtečné páté místo v běhu na 400 metrů. Přečtěte si krátký rozhovor po úspěšném závodě.

13. 8. 2013

Senzačně pátý Maslák, Klučinová v rekordu 7.

Světový šampionát spěje do své poloviny. Čtvrtý večer se z českých atletů blýskli nejen Maslák ve finále čtvrtky a sedmibojařka Klučinová národním rekordem, ale také tyčkařka Svobodová osmým místem a Hejnová hladkým postupem do čtvrteční medailové bitvy. K radosti domácího publika získala zlato v tyči Isinbajevová.

13. 8. 2013

Drahotová sedmá, Klučinová před půlkou 8.

DOPLNĚNO FOTO / Mistrovství světa v Moskvě pokračuje čtvrtým dnem, v němž je ve hře sedmička českých atletů. V dopoledním bloku se blýskla vyrovnaným národním rekordem chodkyně Anežka Drahotová, sedmibojařka Klučinová klesla po dálce a oštěpu na osmou příčku, finále výškařů bude žel bez Báby.

12. 8. 2013

Melich: svou šanci jsem proměnil

Kladivář Lukáš Melich si ze světového šampionátu v Moskvě odveze bronzovou medaili. Přečtěte si krátký rozhovor se svěřencem Dušana Krále a prohlédněte si jak závod zachytil fotograf Aleš Gräf.

12. 8. 2013

Bronzový Melich, Kudlička 7., Maslák v rekordu do finále

Česká reprezentace má za sebou skvělý večer na stadionu v Lužnikách. Na svém kontě má na MS v Moskvě první cenný kov, který si vysloužil v kladivu Melich. Vedle toho vydřel tyčkař Kudlička sedmé místo, čtvrtkař Maslák vybojoval v národním rekordu další finálovou účast a na další NR zadělala průběžně pátá sedmibojařka Klučinová. Pozoruhodné věci se ovšem děly i v disciplínách bez české účasti.

12. 8. 2013

Silné zálohy vyrazily dobýt Moskvu

Česká výprava na světový šampionát se brzy zkompletuje. Doplní ji pětice dobrovolných „opozdilců“, jejichž disciplíny přijdou na řadu až v druhé polovině soutěžního programu. Patří mezi ně oštěpař Veselý, překážkářka Škrobáková, kladivářka Králová a duo koulařů Prášil a Stašek, kteří ráno odletěli do místa dění.

12. 8. 2013

Hejnová a Rosolová nezaváhaly, výborný start Klučinové

DOPLNĚNO FOTO / Půltucet českých reprezentantů dnes zasahuje do bojů při 14. světovém šampionátu, z toho tři v dopoledním bloku. Do semifinále čtvrtky překážek z prvních míst v rozběhu postoupily Hejnová s Rosolovou, na český rekord rozjela sedmiboj Klučinová.

11. 8. 2013

Bolt se vrátil na trůn, třetí tituly pro Reeseovou a Dibabaovou

Největší atletická hvězda Bolt zvládl tlak a na stadionu v Lužnikách získal své druhé světové zlato na stovce. Druhý večer soutěží 14. MS však zářili i jiní. Dařilo se také tyčkařce Svobodové.

11. 8. 2013

Maslák do semifinále, ze hry Čechová a Mazáč

DOPLNĚNO FOTO / Na olympijském stadionu v Lužnikách pokračuje včera odstartovaný světový šampionát. Dopoledne do bojů zasáhla trojice českých reprezentantů, Maslák bez problémů prošel mezi 24 nejlepších čtvrtkařů, naopak ani druhý životní čas nestačil Mazáčovi na semifinále 110 překážek, zklamáním skončil šampionát pro sprinterku Čechovou.

10. 8. 2013

Melich hladce dál, Korešová nikoli

Na světovém šampionátu v Moskvě skončil první den soutěží, jenž rozhodl o dvou sadách medailí. V odpoledním bloku se představili kladivář Melich a dálkařka Korešová. Svůj rozběh na 100 m úspěšně zvládla atletická superstar Bolt.

10. 8. 2013

Kudlička do finále, Balner a Kubista končí

Třetinová úspěšnost, taková je bilance českých reprezentantů po úvodním bloku 14. mistrovství světa. O medaili bude v pondělí v Moskvě bojovat tyčkař Kudlička, jeho kolega Balner nezaložil, půlkaři Kubistovi chybělo v jeho rozběhu k semifinále jedno místo.

9. 8. 2013

Moskva: Stadion v Lužnikách se zítra otevře soutěžím

Světový šampionát v atletice odpočítává posledních 24 hodin do startu. Do kvalifikačních bojů se z české výpravy pustí v úvodním sobotním bloku tyčkaři Balner s Kudličkou a půlkař Kubista, odpoledne pak kladivář Melich a dálkařka Korešová.

9. 8. 2013

Atletické listy, srpen 2013

Do elektronických schránek zamířilo letošní osmé číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

8. 8. 2013

Většina výpravy vyrazila směr Moskva

Tři čtvrtiny z celkem osmadvaceti nominovaných atletů dnes zamířily do dějiště nadcházejícího mistrovství světa. Jak se cítí připraveni a s jakými očekáváními na vrchol sezony cestují? Zeptali jsme se některých z nich.

8. 8. 2013

Ptejte se Kláry Seidlové

Pozvání do naší pravidelné rubriky rozhovor měsíce přijala bronzová ze závodu na 100 m letošního MEJ, které se uskutečnilo v italském Rieti. Podobu rozhovoru můžete svými dotazy ovlivnit i vy.

7. 8. 2013

Slasti a strasti elitního atleta - komentátora

Bývalý mistr světa v běhu na 1500 m Steve Cram již několik let komentuje atletické závody pro BBC a v této pozici se chystá i na nadcházející MS v Moskvě. V rozhovoru pro IAAF nechal nahlédnout do zákulisí této práce.

6. 8. 2013

Hejnová chce medaili, Prášil finále

Největší adeptkou cenného kovu z české výpravy do Moskvy je letošní suverénka čtvrtky překážek Zuzana Hejnová. Druhým hostem dnešní tiskové konference byl koulař Ladislav Prášil, „papírově“ rovněž medailová naděje.

6. 8. 2013

Dvořák: budeme rádi za každou medaili

Šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák vzhlíží k nadcházejícímu mistrovství světa s optimismem. Počet cenných kovů jako obvykle odhadovat nechtěl, věří však v minimálně jednu. (V článku také videorozhovor)


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí