Aktuality

25. 8. 2013

Extraligové mítinky zakončily Pardubice

Závěrečný sedmý díl druhého kola nejvyšší týmové soutěže hostila východočeská metropole, známe tak složení MČR družstev i dvě přímo sestupjící družstva do I. ligy. Při Pardubickém atletickém mítinku se představili i někteří reprezentanti.

24. 8. 2013

Špotáková: své zlatíčko mám doma

Sedm let se železnou pravidelností vozila z vrcholných akcí medaile, letos se jako čerstvá maminka dívala na snažení svých kolegyň s odstupem mnoha set kilometrů. Jak se Barboře Špotákové souboj o titul mistryně světa pozdával?

23. 8. 2013

Běžecké centrum v Praze se otevře veřejnosti

Místo, kde běžec najde vše, co potřebuje. Tak by se dal parafrázovat Running Mall, dům, jenž společnost PIM v pondělí 26. srpna otevře všem zájemcům.

22. 8. 2013

Hejnová má tucet triumfů, Maslák byl třetí

Ve Stockholmu se dvanáctým dílem uzavřela „základní část“ Diamantové ligy. Z tria českých atletů opět zářila Hejnová, dařilo se i Maslákovi, tyčkařka Ptáčníková byla pátá. V neděli skončené mistrovství světa bylo znát na obsazenosti disciplín a tam, kde úspěšní z Moskvy startovali, byla patrná únava.

21. 8. 2013

Dubnica: skvělá kladiva i Češi v akci

V Dubnici nad Váhom se uskutečnil největší slovenský mítink Atletický most. Ve vysoce kvalitní konkurenci o sobě dali vědět i čeští závodníci, tyčkař Kudlička svou disciplínu vyhrál.

20. 8. 2013

Foto: Medailisty přijal premiér

Zuzana Hejnová, Vítězslav Veselý a Lukáš Melich dnes zavítali spolu s předsedou ČAS Liborem Varhaníkem do Kramářovy vily. Jiří Rusnok jim poděkoval za skvělou reprezentaci země a provedl je po sídle premiéra (viz krátká fotogalerie).

19. 8. 2013

Vrchaři bojovali o svět

Sobotní Velká cena Zadova byla nominačním závodem pro mistrovství světa vrchařů, které se poběží 8. září na trati nahoru-dolů v polské Krynici – Zdrój. Kdo uspěl?

19. 8. 2013

Vítejte, šampioni!

Po středečním předvoji dorazila zpět do vlasti zbylá část úspěšné české reprezentace na světovém šampionátu. Nechyběli v ní ani oba zlatí medailisté z Moskvy Hejnová a Veselý.

18. 8. 2013

Česká atletika uspěla v souboji se světem

Světový šampionát na olympijském stadionu v moskevských Lužnikách dospěl ke svému finále. Poslední česká zástupkyně půlkařka Masná podtrhla osmým místem vydařené představení celého týmu, který se ukázal jako druhý nejúspěšnější v historii samostatné ČR.

17. 8. 2013

Veselý: Cesta byla dramatičtější než dramatická

Po dvou čtvrtých místech ze světových akcí se oštěpař Vítězslav Veselý dočkal zlata. Přečtěte si rozhovor se svěřencem Jana Železného.

17. 8. 2013

Vítězslav Veselý získal světové zlato!

DOPLNĚNO FOTO / Česká výprava má v Moskvě druhého mistra světa, dnes se jím stal oštěpař Veselý. K dvojnásobným vítězům na šampionátu se přidal díky dvoustovce Jamajčan Bolt.

16. 8. 2013

Pátý Prášil: Jsou to "starý mazáci"

Přečtěte si krátký rozhovor s koulařem Ladislavem Prášilem, který na světovém šampionátu v Moskvě vybojoval skvělé páté místo.

16. 8. 2013

Prášil pátý, Masná do finále

DOPLNĚNO FOTO / Na olympijském stadionu v Lužnikách vybojoval koulař Prášil páté místo, další umístění do osmičky přidá v neděli díky dnešku půlkařka Masná. Zlatem byla dekorována Hejnová. Šampionát má po dnešku dva dvojnásobné mistry světa.

16. 8. 2013

Štafeta čtvrtkařek i Škrobáková ze hry

DOPLNĚNO FOTO / Světový šampionát v Moskvě jde do závěrečné třetiny. V pátečním dopoledním programu se štěstěna od českých atletů (atletek) odklonila: Překážkářka Škrobáková nepostoupila o setinu z rozběhu, štafetu čtvrtkařek připravil o možnost více se porvat o finále strkanec od Italky při závěrečné předávce.

15. 8. 2013

Hejnová: Říkala jsem si, kde jsou?

Přečtěte si rozhovor se svěřenkyní Dalibora Kupky, která získala na olympijském stadionu v Lužnikách světové zlato.

15. 8. 2013

Zuzana Hejnová je mistryní světa!

Svou letošní suverenitu dnes čtvrtkařka překážkářka Zuzana Hejnová přetavila v zisk zlaté medaile na světovém šampionátu v Moskvě, soupeřky porazila o "parník". Další nádherný atletický večer ozdobili především výškaři v čele s Bondarenkem. Ve večerním bloku se z české výpravy představila také štafeta čtvrtkařů.

15. 8. 2013

Celá dopolední pětice jde dál

DOPLNĚNO FOTO / Stoprocentní úspěšnost měli čeští atleti ve čtvrtečním dopoledni. Do medailových bojů světového šampionátu v Moskvě postoupila kompletní trojice koulařů Prášil, Stašek, Žalský, a také oštěpař Veselý, semifinále půlky poběží Masná.

15. 8. 2013

Rozhovor: Šebrle v Moskvě jako ambasador IAAF

Před šestnácti lety na mistrovství světa v Aténách Roman Šebrle vstoupil na mezinárodní scénu. Teď už je na šampionátu v Moskvě vítěz desetiboje z Ósaky v roli diváka, ale také roli ambasadora atletické asociace. Povídali jsme si s ním v neděli v průběhu „jeho“ soutěže, po Romanově neoblíbené tyči a před finále stovky s Boltem.

14. 8. 2013

Melich i jeho medaile už jsou doma

Bronzový kladivář ze stále probíhajícího světového šampionátu se chce ještě do konce sezony pokusit o zdolání českého rekordu, ke kterému mu schází rovný metr.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí