Aktuality

10. 8. 2013

Kudlička do finále, Balner a Kubista končí

Třetinová úspěšnost, taková je bilance českých reprezentantů po úvodním bloku 14. mistrovství světa. O medaili bude v pondělí v Moskvě bojovat tyčkař Kudlička, jeho kolega Balner nezaložil, půlkaři Kubistovi chybělo v jeho rozběhu k semifinále jedno místo.

9. 8. 2013

Moskva: Stadion v Lužnikách se zítra otevře soutěžím

Světový šampionát v atletice odpočítává posledních 24 hodin do startu. Do kvalifikačních bojů se z české výpravy pustí v úvodním sobotním bloku tyčkaři Balner s Kudličkou a půlkař Kubista, odpoledne pak kladivář Melich a dálkařka Korešová.

9. 8. 2013

Atletické listy, srpen 2013

Do elektronických schránek zamířilo letošní osmé číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

8. 8. 2013

Většina výpravy vyrazila směr Moskva

Tři čtvrtiny z celkem osmadvaceti nominovaných atletů dnes zamířily do dějiště nadcházejícího mistrovství světa. Jak se cítí připraveni a s jakými očekáváními na vrchol sezony cestují? Zeptali jsme se některých z nich.

8. 8. 2013

Ptejte se Kláry Seidlové

Pozvání do naší pravidelné rubriky rozhovor měsíce přijala bronzová ze závodu na 100 m letošního MEJ, které se uskutečnilo v italském Rieti. Podobu rozhovoru můžete svými dotazy ovlivnit i vy.

7. 8. 2013

Slasti a strasti elitního atleta - komentátora

Bývalý mistr světa v běhu na 1500 m Steve Cram již několik let komentuje atletické závody pro BBC a v této pozici se chystá i na nadcházející MS v Moskvě. V rozhovoru pro IAAF nechal nahlédnout do zákulisí této práce.

6. 8. 2013

Hejnová chce medaili, Prášil finále

Největší adeptkou cenného kovu z české výpravy do Moskvy je letošní suverénka čtvrtky překážek Zuzana Hejnová. Druhým hostem dnešní tiskové konference byl koulař Ladislav Prášil, „papírově“ rovněž medailová naděje.

6. 8. 2013

Dvořák: budeme rádi za každou medaili

Šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák vzhlíží k nadcházejícímu mistrovství světa s optimismem. Počet cenných kovů jako obvykle odhadovat nechtěl, věří však v minimálně jednu. (V článku také videorozhovor)

5. 8. 2013

Trio medailistek z ME si před Moskvou věří

Jiřina Svobodová, Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková – to je na nadcházejícím mistrovství světa sestava z manažerské skupiny Vittore team, jejíž zástupkyně se sešly v dobré pohodě při dnešní tiskové konferenci.

4. 8. 2013

Předmoskevské rozlučky v Německu a Finsku

Na českém území udělala důstojnou tečku za částí sezony před vrcholem Velká cena Chebu. Zajímavosti se však o víkendu udály také v německém Weinheimu či finském Kuortane.

3. 8. 2013

Hvězdy daly „zlatu“ lesk

Při Velké ceně města Chebu, která se díky novému stadionu mohla po 18 letech vrátit do titulárního města, se špičkoví atleti zdárně popasovali s neobvyklými vzdálenostmi. Většina rekordů závodu s 33letou minulostí vzala za své.

2. 8. 2013

Hejnová také o atletku července

Již počtvrté v řadě vybrala Evropská atletika do nominace o nejlepší výkon v měsíci Zuzanu Hejnovou. Čtvrtkařka překážkářka má tak druhou šanci přidat vítězství k tomu květnovému.

2. 8. 2013

Cechlová: krásná tečka za kariérou

Rozhovor s diskařkou Věrou Cechlovou, která se na sklonku svého závodění dočkala olympijské medaile, na níž získala nárok v Aténách 2004.

1. 8. 2013

Cechlové se splnil olympijský sen

Bez třech týdnů devět let. Tolik času uběhlo ode dne, než bronz z olympiády v Aténách dorazil do rukou diskařky Cechlové Pospíšilové. Někdejší svěřenkyně trenéra Šilhavého dnes slavnostně převzala medaili z rukou nynějšího předsedy ČOV Kejvala.

30. 7. 2013

Cheb láká na hvězdy a „zlatou“ dráhu

Velká cena Chebu se po osmnáctiletém exilu na nedalekých německých stadionech vrací na území města. Nově postavený stadion s osmidráhou v unikátním barevném provedení uvítá v pátek hvězdné atlety jako jsou Hejnová, Maslák či Collins.

29. 7. 2013

Schválená nominace atletů na MS

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci atletů a doprovodu na světový šampionát do Moskvy. Nominováno bylo 28 českých reprezentantů. Vinou zranění v českém týmu budou chybět Adam Sebastian Helcelet a Tereza Čapková.

28. 7. 2013

Nad Metují se vedlo hlavně vrhačům a Svobodové

Sobotní extraligový mítink v Novém Městě nad Metují ozdobily daleké hody kladivářů Melicha a Králové, téměř osmdesátka v podání oštěpaře Frydrycha a 460 cm tyčkařky Svobodové.

27. 7. 2013

Kudlička pátý v diamantovém Londýně

Druhým dnem pokračoval a současně se i uzavřel mítink Diamantové ligy v britské metropoli. Blýskl se francouzský tyčkař Lavillenie zlepšením na 602 cm. Český závodník Jan Kudlička obsadil výkonem 570 cm pátou příčku.

26. 7. 2013

Hejnová excelovala v Londýně

Česká překážkářka Zuzana Hejnová opět triumfovala. Na mítinku Diamantové ligy v Londýně vylepšila osobní a tedy i český rekord na hodnotu 53,07 sekundy a drží se na čele světových tabulek. Pavel Maslák skončil osmý.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí