Aktuality

9. 9. 2013

Rieti ukončilo kladivářský seriál, Melich třetí

V Itálii se uzavřel letošní ročník challenge IAAF kladivářů, celkovými vítězi se stali Poláci Wlodarczyková a Fajdek. Mítink v Rieti viděl některé pozoruhodné výkony.

8. 9. 2013

Čeští junioři mistry světa v běhu do vrchu

Kvartet Sádlo, Lichý, Havlíček a Kubec dosáhl na zlaté medaile v juniorské týmové soutěži, které se ve variantě „nahoru-dolů“ konalo v polské Krynici.

8. 9. 2013

Týmové tituly obhájcům z USK a Dukly

Suverénním způsobem získala po roce znovu mistrovská zlata družstva „vysokoškolaček“ ze Strahova a členové armádního klubu z Julisky. V Novém Městě nad Metují byly navzdory únavy v závěru sezony k vidění i některé výborné výkony.

8. 9. 2013

Tokio uspořádá olympiádu v roce 2020

Po 56 letech se největší sportovní klání planety vrátí do japonské metropole. Rozhodl o tom kongres Mezinárodního olympijského výboru v Buenos Aires, který dal Tokiu přednost před Istanbulem a Madridem.

7. 9. 2013

Noční Praze vládli Keňané, z Čechů Kreisinger a Drahotová

Na pozměněné trati a poprvé s desetikilometrovou tratí otevřenou také pro ženy se hlavním městem prohnaly tisícovky běžců. Prestižní desítku vyhrál Keňan Chebii v čase 27:35 o sekundu před Etiopanem Atanawem.

6. 9. 2013

Veselý obhájil „diamant“, Prášil třetí

Vydařená sezona české atletiky se odrazila nejen při vrcholu MS v Moskvě, ale i v nejprestižnějším seriálu. V Bruselu přibyl k Hejnové jako celkový vítěz Diamantové ligy oštěpař Vítězslav Veselý, vidět byl opět i koulař Ladislav Prášil.

6. 9. 2013

Večerní Prahu v sobotu obsadí běžci

Víkend začátkem září je už tradičně vyhrazen nejkratšímu závodu seriálu RunCzech. V sobotu večer se na trať se startem i cílem na Václavském náměstí vydá více než šest tisíc běžců. Hlavní trať 10 km absolvují nejen elitní muži, ale poprvé i ženy včetně dvojnásobné mistryně světa v krosu Emily Chebetové.

5. 9. 2013

Při noční GP se utká elitní české trio

Jan Kreisinger loni běžel maraton na olympiádě. Jiří Homoláč na královské trati letos získal republikový titul. Milan Kocourek poslední roky doma kraluje dráhové desítce i krosu. Všichni tři se v sobotu večer 7. září střetnou při O2 Grand Prix v nasvíceném centru hlavního města. (V článku vedle rozhovoru také anketa.)

4. 9. 2013

Svobodová je českou rekordmankou

Tyčkařka Jiřina Svobodová skočila na Plzeňské tyčce 476 cm a o centimetr tak překonala dosavadní národní maximum Kateřiny Janků z roku 2007.

4. 9. 2013

Maslák druhý v Záhřebu

Pátý ze čtvrtky na letošním MS tentokrát nestačil na Brita Rooneyho, poražena i jinak nezdolná chorvatská diskařka Perkovičová.

3. 9. 2013

Abakumovová si troufá na rekord

Ruská oštěpařka Maria Abakumovová se chce ještě do konce sezony pokusit o překonání světového maxima Barbory Špotákové.

2. 9. 2013

Do vrchu se bojovalo o světové i národní tituly

V sobotu se v Janských Lázních uskutečnilo mistrovství světa veteránů spojené s republikovým šampionátem v běhu do vrchu.

1. 9. 2013

Kudlička a Prášil druzí na ISTAFu

Českým reprezentantům se vedlo na nedělním mítinku IAAF světové Challenge v Berlíně. Ruska Abakumovová překonala sedmdesátku v oštěpu, za světovým rekordem Špotákové zaostala o metr a tři čtvrtě.

1. 9. 2013

Dvaadvacítky hlásí: dobojováno!

V Ústí nad Orlicí se uzavřel republikový šampionát atletů věkové kategorie do 22 let. Druhý den závodů na rozddíl od toho prvního žádné nové rekordy šampionátu nepřibyly, kvalitní výkony ani dramatické souboje však nechyběly.

31. 8. 2013

Úvod dvaadvacítek obohatily rekordy Stromšíka a Kubelové

V Ústí nad Orlicí se otevřel národní šampionát atletů věkové kategorie do 22 let. První den padla dvě maxima mistrovství zásluhou sprintera Zdeňka Stromšíka a diskařky Jitky Kubelové.

29. 8. 2013

Skvělý český večer v diamantovém Curychu

Zuzana Hejnová vyhrála při finále Diamantové ligy třináctý závod na 400 m př. v řadě a už je jisté, že v této sezoně nepozná hořkost porážky. Vynikající výkony předvedli i Maslák, Rosolová, Svobodová a o den dříve Prášil.

27. 8. 2013

Soupeři v Linci: déšť, chlad a únava

Pondělní mítink v rakouském Linci, na který vyrazila řada českých reprezentantů, výrazně poznamenala nepřízeň počasí. Na výkonech to spolu s únavou z dlouhé sezony bylo znát (doplněno video z exhibice).

26. 8. 2013

Prášil vítězně ve Varšavě a další z neděle

Druhý víkendový den proběhla v Polsku a především v Německu řada mítinků, vidět byli z českých atletů nejen koulař Prášil, ale také tyčkař Kudlička či kladivář Melich.

25. 8. 2013

Extraligové mítinky zakončily Pardubice

Závěrečný sedmý díl druhého kola nejvyšší týmové soutěže hostila východočeská metropole, známe tak složení MČR družstev i dvě přímo sestupjící družstva do I. ligy. Při Pardubickém atletickém mítinku se představili i někteří reprezentanti.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí