Aktuality

10. 7. 2016

Čtvrtkaři uzavřeli šampionát čtvrtým místem

Štafeta čtvrtkařů obsadila na mistrovství Evropy čtvrté místo. Jaroslav Bába dělil sedmou příčku a Lucie Májková byla ve finále trojskoku dvanáctá. To je sumář posledního dne evropského šampionátu.

10. 7. 2016

Vrabcová debutovala na Evropě 8. místem

Nedělní dopoledne bylo na evropském šampionátu v Amsterdamu ve znamení půlmaratonu. O nejlepší výsledek se postarala Eva Vrabcová, která si při své premiéře na velké atletické akci doběhla pro osmé místo.

9. 7. 2016

Špotáková tentokrát na medaili nedosáhla

Barboře Špotákové se nepodařilo obhájit zlato z Curychu a v oštěpařském finále obsadila páté místo. Kateřina Cachová dokončila sedmiboj na šesté příčce. Mílař Sasínek je osmý a Kristiina Mäki na pětce devátá.

9. 7. 2016

Deník šéfa výpravy IV.

Je tady čtvrtý díl Deníku šéfa výpravy.

9. 7. 2016

Česká štafeta do finále v národním rekordu

Štafeta čtvrtkařů ve složení Jan Tesař, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm dokázala v rozběhu vylepšit český rekord a postoupila do finále. Ze hry jsou naopak oba koulaři.

8. 7. 2016

Maslák a Kudlička jsou stříbrní

Pavel Maslák a Jan Kudlička rozšířili stříbrnou sbírku české výpravy na mistrovství Evropy. Maslák si doběhl pro cenný kov drtivým finišem v závěrečné rovince a Kudlička využil zaváhání hlavního favorita Lavillenieho.

8. 7. 2016

Májková do elitní dvanáctky

O největší českou radost dopoledního programu se postarala trojskokanka Lucie Májková, která postoupila do finále. Naopak cesta šampionátem končí pro Melicha, Sekanovou a Vokálovou. Cachová je v sedmiboji průběžně patnáctá.

8. 7. 2016

Deník šéfa výpravy III.

Přinášíme vám v pořadí třetí díl Deníku šéfa výpravy Tomáše Janků.

7. 7. 2016

Helcelet a Veselý mají evropské stříbro

Dvojnásobnou medailovou radost zažila česká výprava ve druhý den evropského šampionátu v Amsterdamu. Stříbro vybojovali desetibojař Adam Sebastian Helcelet a také oštěpař Vítězslav Veselý. Jen těsně pod stupni vítězů zaostal dálkař Radek Juška. Jakub Holuša byl diskvalifikován.

7. 7. 2016

Špotáková do finále, Helcelet průběžně čtvrtý

Jedinou úspěšnou kvalifikantkou dopoledního programu se stala oštěpařka Barbora Špotáková. Adam Sebastian Helcelet stoupá v průběžném pořadí desetiboje. Zejména díky osobnímu rekordu v disku je momentálně čtvrtý.

6. 7. 2016

Tým v Amstru zkompletovali Špotáková a spol.

Evropský šampionát je již v plném proudu, teprve dnes odpoledne se však v dějišti sejde kompletní česká výprava. Třetí skupina měla ve svém středu velezkušené reprezentanty Barboru Špotákovou, Jaroslava Bábu, Lukáše Melicha, ale třeba také Ladislava Prášila, nebo atletického nováčka Evu Vrabcovou.

6. 7. 2016

Oštěpaři a Kudlička do finále

Další čtyři české finalisty přinesl odpolední program prvního dne evropského šampionátu. Mezi elitní dvanáctku se probojovalo kompletní trio oštěpařů a také tyčkař Jan Kudlička. Desetibojaři jsou v poločase.

6. 7. 2016

Pětice atletů postupuje dál

V dopoledním programu prvního dne ME nastoupilo deset českých reprezentantů. Z postupu do finále se radovali Radek Juška, Kateřina Šafránková, Eliška Staňková a Michaela Hrubá, do semifinále prošel Jan Veleba. Naopak cesta šampionátem skončila pro Lucii Koudelovou a Marcelu Pírkovou. Ve své soutěži pokračují desetibojaři, Jiří Sýkora však nezapsal v kouli měřený pokus.

6. 7. 2016

Deník šéfa výpravy II.

Přinášíme vám druhý díl Deníku šéfa výpravy. Jaká panuje v týmu atmosféra jen těsně před zahájením šampionátu? To se dozvíte právě v něm.

5. 7. 2016

ME už klepe na dveře

Už jen hodiny zbývají do zahájení evropského šampionátu v Amsterdamu. Většina atletů si dnes vyzkoušela dráhu a sektory na olympijském stadionu a ve večerních hodinách proběhla v hotelu týmová porada.

5. 7. 2016

Deník šéfa výpravy I.

Již zítra odstartuje mistrovství Evropy v Amsterdamu. Dnešním dnem se tak vrací populární Deník šéfa výpravy, kde nás bude Tomáš Janků zásobovat informacemi ze zákulisí šampionátu a dění v českém táboře.

4. 7. 2016

Medailové naděje jsou na místě

Druhá část naší výpravy odcestovala do nizozemské metropole jen dvě hodiny po té první a její součástí byli i někteří z favoritů na cenné kovy.

4. 7. 2016

Atleti nabrali směr Amsterdam

Dnes v odpoledních hodinách odcestovala česká výprava na mistrovství Evropy do Amsterdamu. V první skupině bylo hned několik medailových nadějí. Jak se naši reprezentanti cítí dva dny před kontinentálním šampionátem?

2. 7. 2016

Paráda vrchařky Stránské v Arcu a tři týmové kovy

Individuální zlato a týmový bronz vybojovala na mistrovství Evropy v běhu do vrchu juniorka Michaela Stránská. V družstvech v italském regionu Trentino uspěli také muži v čele s šestým Janem Janů, kteří získali stříbro, a bronzové ženy vedené čtvrtou Pavlou Schornou.

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12