27. 9. 2013

Hlasujte pro nejlepší evropské atlety

Mistři světa Vítězslav Veselý a Zuzana Hejnová figurují v nominaci na titul nejlepšího evropského atleta a atletky letošního roku. Podpořit svým hlasem je můžete i vy. Ale pozor - POUZE DO PÁTKU 27. 9., kdy hlasování končí!

25. 9. 2013

Jan Doležal ozdobil závěr sezony rekordem v desetiboji

Bronzový medailista z osmiboje na MS do 17 let chtěl v Ústí nad Orlicí především dokončit svůj první desetiboj. Nakonec se podařilo svěřenci Vítězslava Peruna splnit i svůj druhý cíl a v nepříznivých podmínky složit český dorostenecký rekord 7430 bodů (11.26-6.72-15.66-1.87-51.57 = 14.61-49.32-4.02-54.70-4:55.97). Jak viděl talentovaný vícebojař svůj zápis do statistik a jaké jsou jeho další plány, to se dočtete v rozhovoru pro atletika.cz.

24. 9. 2013

Zlatá tretra jedničkou ve World Challenge

Nejvýznamnější domácí mítink předčil podle žebříčku All-Athletics všechny ve své kategorii, nadto za sebou Ostrava nechala i „diamantové“ Oslo a New York a celkově skončila třináctá.

23. 9. 2013

Videoohlasy českých atletů z PMEZ juniorů

Rozhovory v angličtině s některými ze závodníků, kteří výraznou měrou přispěli k úspěchu tuzemských klubů v klání nejlepších juniorských družstev Evropy.

22. 9. 2013

Žákovská republika: rekord Semecké, Röderův hattrick

V pražském Edenu se uskutečnil 48. ročník mistrovství republiky žáků a žákyň na dráze. Hlavní pozornost na sebe strhli Tereza Semecká svým národním rekordem na 200 m př. a Adam Röder zlatým trojlístkem z individuálních disciplín.

21. 9. 2013

Brňanky doma ovládly PMEZ juniorů

Juniorský Pohár mistrů evropských zemí, který v sobotu hostilo Brno, skončil v dívčí kategorii výhrou domácího Olympu. Reprezentanti Slavie Praha byli mezi juniory čtvrtí.

21. 9. 2013

Na Kladně se slavnostně uzavřel čtvrtý ročník Atletiky pro děti

Úspěšný projekt Českého atletického svazu přijeli aktivně podpořit sportovní hvězdy nejen z atletiky. Kromě jiných Barbora Špotáková, Zuzana Hejnová, Vítězslav Veselý či kajakářský mistr světa Vavřinec Hradilek.

19. 9. 2013

Atletika nejen pro advent je tu

Objednejte si časopis

19. 9. 2013

Svoboda doufá už jen v zázrak

Petr Svoboda ukončil v 28 letech kariéru, definitivní slovo to prý ale není. Uvedl to v rozhovoru pro iDnes.cz. Halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek z Paříže 2011 má dlouhodobé problémy s patou. Byl na třech operacích, ale potíže neodezněly.

16. 9. 2013

Newcastle viděl souboje běžeckých hvězd

Souboj titánů, tak lze označit letošní půlmaratonský „Great North Run“, prestižní závod si podmanili Kenenisa Bekele a Priscah Jeptoová.

15. 9. 2013

Klučinová v Talence nakonec pátá

Eliška Klučinová získala v posledním závodu IAAF vícebojařské Challenge 6223 bodů, čímž si pomohla k šestému místu v celkovém pořadí seriálu. Mítink ve Francii vyhráli Kanaďan Warner a Ukrajinka Melnyčenková.

15. 9. 2013

Ústecký půlmaraton s rekordy

Jako by v Ústí nad Labem chtěli oslavit premiéru se stříbrnou známkou IAAF. Ve třetím ročníku zdejšího půlmaratonu RunCzech běžecké ligy překonali keňští běžci Philemon Limo (1:00:38) a Josephine Chepkoech (1:09:08) rekordy závodu. Nejrychlejšími Čechy byli Jiří Homoláč a Ivana Sekyrová

14. 9. 2013

Klučinová po prvním dnu Talence čtvrtá

Ve Francii vrcholí IAAF Challenge vícebojařů. Mužům v polovině mítinku Decastar vládne Jihoafričan Coertzen, zatímco světový rekordman Eaton vzdal kvůli bolestem zad. Ženám zatím vévodí světová šampionka Melnyčenková.

14. 9. 2013

Atletické listy, září 2013

Do elektronických schránek vyrazilo letošní deváté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

13. 9. 2013

Špotáková přehodila šedesátku, blýskli se i Prášil s Frydrychem

Páteční mítink v Domažlicích dostál svému názvu: Hvězdné házení na Chodsku. Rozličné náčiní při něm létalo opravdu daleko.

13. 9. 2013

Ptejte se Anežky Drahotové

Do rubriky Rozhovor měsíce přijala pozvání multitalentovaná Anežka Drahotová, která ač věkem ještě juniorka, prohání starší konkurenci hned na několika frontách najednou. Své dotazy jí můžete zasílat i Vy.

12. 9. 2013

Letošní European Kids Athletics Games se vydařily

V Brně na stadionu Pod Palackého vrchem se v úterý a středu uskutečnil dvoudenní mítink určený pro žákovské kategorie. Zúčastnilo se ho na jedenáct set závodníků z 11 zemí.

11. 9. 2013

Novou hlavou olympijského hnutí je Němec Bach

Devátým prezidentem Mezinárodního olympijského výboru se stal devětapadesátiletý Němec Thomas Bach. Po dvanácti letech skončil mandát současnému předsedovi Jacquesu Roggovi. Jeho nástupce zvolil MOV na svém zasedání v Buenos Aires.

10. 9. 2013

Družstva objektivem fotografů

Připomeňte si nedělní MČR družstev v Novém Městě nad Metují na fotografiích Martina Kábrta a Jana Kucharčíka.

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.