Aktuality

16. 8. 2013

Pátý Prášil: Jsou to "starý mazáci"

Přečtěte si krátký rozhovor s koulařem Ladislavem Prášilem, který na světovém šampionátu v Moskvě vybojoval skvělé páté místo.

16. 8. 2013

Prášil pátý, Masná do finále

DOPLNĚNO FOTO / Na olympijském stadionu v Lužnikách vybojoval koulař Prášil páté místo, další umístění do osmičky přidá v neděli díky dnešku půlkařka Masná. Zlatem byla dekorována Hejnová. Šampionát má po dnešku dva dvojnásobné mistry světa.

16. 8. 2013

Štafeta čtvrtkařek i Škrobáková ze hry

DOPLNĚNO FOTO / Světový šampionát v Moskvě jde do závěrečné třetiny. V pátečním dopoledním programu se štěstěna od českých atletů (atletek) odklonila: Překážkářka Škrobáková nepostoupila o setinu z rozběhu, štafetu čtvrtkařek připravil o možnost více se porvat o finále strkanec od Italky při závěrečné předávce.

15. 8. 2013

Hejnová: Říkala jsem si, kde jsou?

Přečtěte si rozhovor se svěřenkyní Dalibora Kupky, která získala na olympijském stadionu v Lužnikách světové zlato.

15. 8. 2013

Zuzana Hejnová je mistryní světa!

Svou letošní suverenitu dnes čtvrtkařka překážkářka Zuzana Hejnová přetavila v zisk zlaté medaile na světovém šampionátu v Moskvě, soupeřky porazila o "parník". Další nádherný atletický večer ozdobili především výškaři v čele s Bondarenkem. Ve večerním bloku se z české výpravy představila také štafeta čtvrtkařů.

15. 8. 2013

Celá dopolední pětice jde dál

DOPLNĚNO FOTO / Stoprocentní úspěšnost měli čeští atleti ve čtvrtečním dopoledni. Do medailových bojů světového šampionátu v Moskvě postoupila kompletní trojice koulařů Prášil, Stašek, Žalský, a také oštěpař Veselý, semifinále půlky poběží Masná.

15. 8. 2013

Rozhovor: Šebrle v Moskvě jako ambasador IAAF

Před šestnácti lety na mistrovství světa v Aténách Roman Šebrle vstoupil na mezinárodní scénu. Teď už je na šampionátu v Moskvě vítěz desetiboje z Ósaky v roli diváka, ale také roli ambasadora atletické asociace. Povídali jsme si s ním v neděli v průběhu „jeho“ soutěže, po Romanově neoblíbené tyči a před finále stovky s Boltem.

14. 8. 2013

Melich i jeho medaile už jsou doma

Bronzový kladivář ze stále probíhajícího světového šampionátu se chce ještě do konce sezony pokusit o zdolání českého rekordu, ke kterému mu schází rovný metr.

14. 8. 2013

Heffernan králem chodecké padesátky

V poločase si dává světový šampionát oddych, na programu byl pouze dopolední blok s jedinou finálovou disciplínou. Představila se v něm jediná česká zástupkyně, kladivářka Králová, z kvalifikace nepostoupila.

13. 8. 2013

Pátý Maslák: To je nějaký divný

Pavel Maslák dokázal na světovém šampionátu vybojovat výtečné páté místo v běhu na 400 metrů. Přečtěte si krátký rozhovor po úspěšném závodě.

13. 8. 2013

Senzačně pátý Maslák, Klučinová v rekordu 7.

Světový šampionát spěje do své poloviny. Čtvrtý večer se z českých atletů blýskli nejen Maslák ve finále čtvrtky a sedmibojařka Klučinová národním rekordem, ale také tyčkařka Svobodová osmým místem a Hejnová hladkým postupem do čtvrteční medailové bitvy. K radosti domácího publika získala zlato v tyči Isinbajevová.

13. 8. 2013

Drahotová sedmá, Klučinová před půlkou 8.

DOPLNĚNO FOTO / Mistrovství světa v Moskvě pokračuje čtvrtým dnem, v němž je ve hře sedmička českých atletů. V dopoledním bloku se blýskla vyrovnaným národním rekordem chodkyně Anežka Drahotová, sedmibojařka Klučinová klesla po dálce a oštěpu na osmou příčku, finále výškařů bude žel bez Báby.

12. 8. 2013

Melich: svou šanci jsem proměnil

Kladivář Lukáš Melich si ze světového šampionátu v Moskvě odveze bronzovou medaili. Přečtěte si krátký rozhovor se svěřencem Dušana Krále a prohlédněte si jak závod zachytil fotograf Aleš Gräf.

12. 8. 2013

Bronzový Melich, Kudlička 7., Maslák v rekordu do finále

Česká reprezentace má za sebou skvělý večer na stadionu v Lužnikách. Na svém kontě má na MS v Moskvě první cenný kov, který si vysloužil v kladivu Melich. Vedle toho vydřel tyčkař Kudlička sedmé místo, čtvrtkař Maslák vybojoval v národním rekordu další finálovou účast a na další NR zadělala průběžně pátá sedmibojařka Klučinová. Pozoruhodné věci se ovšem děly i v disciplínách bez české účasti.

12. 8. 2013

Silné zálohy vyrazily dobýt Moskvu

Česká výprava na světový šampionát se brzy zkompletuje. Doplní ji pětice dobrovolných „opozdilců“, jejichž disciplíny přijdou na řadu až v druhé polovině soutěžního programu. Patří mezi ně oštěpař Veselý, překážkářka Škrobáková, kladivářka Králová a duo koulařů Prášil a Stašek, kteří ráno odletěli do místa dění.

12. 8. 2013

Hejnová a Rosolová nezaváhaly, výborný start Klučinové

DOPLNĚNO FOTO / Půltucet českých reprezentantů dnes zasahuje do bojů při 14. světovém šampionátu, z toho tři v dopoledním bloku. Do semifinále čtvrtky překážek z prvních míst v rozběhu postoupily Hejnová s Rosolovou, na český rekord rozjela sedmiboj Klučinová.

11. 8. 2013

Bolt se vrátil na trůn, třetí tituly pro Reeseovou a Dibabaovou

Největší atletická hvězda Bolt zvládl tlak a na stadionu v Lužnikách získal své druhé světové zlato na stovce. Druhý večer soutěží 14. MS však zářili i jiní. Dařilo se také tyčkařce Svobodové.

11. 8. 2013

Maslák do semifinále, ze hry Čechová a Mazáč

DOPLNĚNO FOTO / Na olympijském stadionu v Lužnikách pokračuje včera odstartovaný světový šampionát. Dopoledne do bojů zasáhla trojice českých reprezentantů, Maslák bez problémů prošel mezi 24 nejlepších čtvrtkařů, naopak ani druhý životní čas nestačil Mazáčovi na semifinále 110 překážek, zklamáním skončil šampionát pro sprinterku Čechovou.

10. 8. 2013

Melich hladce dál, Korešová nikoli

Na světovém šampionátu v Moskvě skončil první den soutěží, jenž rozhodl o dvou sadách medailí. V odpoledním bloku se představili kladivář Melich a dálkařka Korešová. Svůj rozběh na 100 m úspěšně zvládla atletická superstar Bolt.


Krátce

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí