Aktuality

9. 10. 2013

Hejnová: jsem na tom lépe než před rokem

Letos neporažená čtvrtkařka překážkářka začíná s přípravou na příští sezonu a čeká ji série vyhlašování v rámci různých anket, nejblíže té o nejlepší atletku Evropy.

8. 10. 2013

Pohár Corny pro gymnázia z Brna a Olomouce

V Břeclavi se z účasti patronky Barbory Špotákové uzavřel 32. ročník celorepublikové soutěže, v níž se utkávají týmy středoškoláků. Ve velice kvalitním finálovém klání zvítězilo v dívčí kategorii Gymnázium Hády Brno a mezi chlapci Církevní gymnázium Německého řádu Olomouc.

7. 10. 2013

Helcelet: Snad to bude už v pohodě

V desetiboji při evropském šampionátu „22letých“ si sáhl na svou první velkou medaili. Mistrovství světa však musel kvůli zranění vynechat. Na stav jeho kotníku jsme se ptali minulý čtvrtek při setkání sportovců Dukly.

7. 10. 2013

Run Tour pro Peckovou a Olejníčka

Na pražské Ladronce se uzavřel letošní ročník běžeckého seriálu Česká Pojišťovna Mizuno Run Tour. Jeho celkovými vítězi se stali Lukáš Olejníček a Květoslava Pecková.

5. 10. 2013

Své tituly už mají i žákovská družstva

Po dorostencích a juniorech, jejich družstva soupeřila o republikové tituly před týdnem, střetly se na Kladně týmy starších žáků. Zlata slavili slávisté a Brňanky.

5. 10. 2013

Veselý: Čekal jsem rychlejší zlepšení

Zranění kolene, které Vítězslava Veselého v sezoně limitovalo v cestě za světovým i diamantovým titulem, mu neumožňuje ani měsíc po posledním závodě sportovat. Oštěpařský šampion však nepanikaří, přípravu začíná až v listopadu. Volna využívá nejen k dovolené, ale i ke studijním povinnostem, momentálně vodáckému kurzu na FTVS. S Víťou jsme si krátce povídali při setkání armádních sportovců s ministrem obrany.

4. 10. 2013

Josef Prorok končí s atletikou

Specialista na čtvrtku překážek a člen bronzové štafety z letošního HME se po vleklých zdravotních problémech rozhodl ukončit sportovní kariéru.

3. 10. 2013

Makau: rekord chci zpět

Jen pár dnů poté, co přišel o svůj světový rekord v maratonu, se Patrick Makau zastavil v Praze a ohlásil, že udělá vše pro to, aby se na historický trůn vrátil.

3. 10. 2013

Šebrle byl vyznamenán Zlatou lípou

Hvězdný vícebojař dnes přijal od ministra obrany Picka významné armádní ocenění. Při setkání sportovců Dukly dostali také „Děkovný list“ letos úspěšní atleti a jejich trenéři.

2. 10. 2013

Ptejte se Petry Kamínkové

Parádním závodem mnohonásobné české šampionky v běžeckých disciplínách je běchovická desítka, kde se jí o víkendu podařilo po třech ročnících ukončit „zlatý půst“. Oslovili jsme ji pro náš pravidelný větší rozhovor, a tak se jí nyní můžete ptát i vy, čtenáři atletika.cz.

1. 10. 2013

Hejnová ve hře také o světovou korunu

Deset mužů a deset žen dostává šanci stát se podle ankety IAAF tím nejúspěšnějším atletem světa v roce 2013. V prvotním výběru nechybí ani letos neporažená šampionka na 400 m překážek.

1. 10. 2013

Mládežnické týmy bojovaly o tituly

V sobotu se uzavřelo klání o nejlepší mládežnické kluby v republice. Kdo uspěl? V článku bohatá fotogalerie ze šampionátu juniorů.

30. 9. 2013

Rozhodnuto o pořadatelích šampionátů pro příští rok

Na základě podaných přihlášek a dnešních prezentací rozhodlo předsednictvo ČAS, při svém jednání v restauraci u Pinkasů o hostitelích domácích šampionátů pro rok 2014, resp. 2015 – „velké“ MČR.

30. 9. 2013

Žactvo kralovalo mezistátku

Nejmladší reprezentanti v sobotu absolvovali úspěšné mezistátní pětiutkání v Budapešti, kde velkým bodovým rozdílem deklasovali nejvážnějšího soupeře - domácí družstvo.

29. 9. 2013

Novým rekordmanem v maratonu je Keňan Kipsang

Bronzový olympijský medailista z Londýna Wilson Kipsang překonal při berlínském maratonu po výkonu 2:03:23 o 15 sekund dva roky starý výkon svého keňského krajana Patricka Makaua.

29. 9. 2013

117. Běchovice obrazem

Prohlédněte si fotografie Aleše Gräfa a Jana Kucharčíka z letošního ročníku nejstaršího běžeckého závodu v Evropě.

29. 9. 2013

Běchovice: comeback královny i mílařské překvapení

Mistry republiky v silničním běhu se na slavné trati z Běchovic na Pražačku stali Petra Kamínková a Petr Vitner. Absolutně na 117. ročníku slavného závodu zvítězili Ukrajinec Matvijčuk a Keňanka Chepkemeiová.

27. 9. 2013

Pearsonová má rekord. V běhu s vejcem na lžíci

Australanka Sally Pearsonová se vloni na stovce překážek přiblížila na dohled nejlepšímu času historie. Letos světový rekord překonala, ovšem v poněkud jiné disciplíně.

27. 9. 2013

Hlasujte pro nejlepší evropské atlety

Mistři světa Vítězslav Veselý a Zuzana Hejnová figurují v nominaci na titul nejlepšího evropského atleta a atletky letošního roku. Podpořit svým hlasem je můžete i vy. Ale pozor - POUZE DO PÁTKU 27. 9., kdy hlasování končí!


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí