Aktuality

5. 9. 2013

Při noční GP se utká elitní české trio

Jan Kreisinger loni běžel maraton na olympiádě. Jiří Homoláč na královské trati letos získal republikový titul. Milan Kocourek poslední roky doma kraluje dráhové desítce i krosu. Všichni tři se v sobotu večer 7. září střetnou při O2 Grand Prix v nasvíceném centru hlavního města. (V článku vedle rozhovoru také anketa.)

4. 9. 2013

Svobodová je českou rekordmankou

Tyčkařka Jiřina Svobodová skočila na Plzeňské tyčce 476 cm a o centimetr tak překonala dosavadní národní maximum Kateřiny Janků z roku 2007.

4. 9. 2013

Maslák druhý v Záhřebu

Pátý ze čtvrtky na letošním MS tentokrát nestačil na Brita Rooneyho, poražena i jinak nezdolná chorvatská diskařka Perkovičová.

3. 9. 2013

Abakumovová si troufá na rekord

Ruská oštěpařka Maria Abakumovová se chce ještě do konce sezony pokusit o překonání světového maxima Barbory Špotákové.

2. 9. 2013

Do vrchu se bojovalo o světové i národní tituly

V sobotu se v Janských Lázních uskutečnilo mistrovství světa veteránů spojené s republikovým šampionátem v běhu do vrchu.

1. 9. 2013

Kudlička a Prášil druzí na ISTAFu

Českým reprezentantům se vedlo na nedělním mítinku IAAF světové Challenge v Berlíně. Ruska Abakumovová překonala sedmdesátku v oštěpu, za světovým rekordem Špotákové zaostala o metr a tři čtvrtě.

1. 9. 2013

Dvaadvacítky hlásí: dobojováno!

V Ústí nad Orlicí se uzavřel republikový šampionát atletů věkové kategorie do 22 let. Druhý den závodů na rozddíl od toho prvního žádné nové rekordy šampionátu nepřibyly, kvalitní výkony ani dramatické souboje však nechyběly.

31. 8. 2013

Úvod dvaadvacítek obohatily rekordy Stromšíka a Kubelové

V Ústí nad Orlicí se otevřel národní šampionát atletů věkové kategorie do 22 let. První den padla dvě maxima mistrovství zásluhou sprintera Zdeňka Stromšíka a diskařky Jitky Kubelové.

29. 8. 2013

Skvělý český večer v diamantovém Curychu

Zuzana Hejnová vyhrála při finále Diamantové ligy třináctý závod na 400 m př. v řadě a už je jisté, že v této sezoně nepozná hořkost porážky. Vynikající výkony předvedli i Maslák, Rosolová, Svobodová a o den dříve Prášil.

27. 8. 2013

Soupeři v Linci: déšť, chlad a únava

Pondělní mítink v rakouském Linci, na který vyrazila řada českých reprezentantů, výrazně poznamenala nepřízeň počasí. Na výkonech to spolu s únavou z dlouhé sezony bylo znát (doplněno video z exhibice).

26. 8. 2013

Prášil vítězně ve Varšavě a další z neděle

Druhý víkendový den proběhla v Polsku a především v Německu řada mítinků, vidět byli z českých atletů nejen koulař Prášil, ale také tyčkař Kudlička či kladivář Melich.

25. 8. 2013

Extraligové mítinky zakončily Pardubice

Závěrečný sedmý díl druhého kola nejvyšší týmové soutěže hostila východočeská metropole, známe tak složení MČR družstev i dvě přímo sestupjící družstva do I. ligy. Při Pardubickém atletickém mítinku se představili i někteří reprezentanti.

24. 8. 2013

Špotáková: své zlatíčko mám doma

Sedm let se železnou pravidelností vozila z vrcholných akcí medaile, letos se jako čerstvá maminka dívala na snažení svých kolegyň s odstupem mnoha set kilometrů. Jak se Barboře Špotákové souboj o titul mistryně světa pozdával?

23. 8. 2013

Běžecké centrum v Praze se otevře veřejnosti

Místo, kde běžec najde vše, co potřebuje. Tak by se dal parafrázovat Running Mall, dům, jenž společnost PIM v pondělí 26. srpna otevře všem zájemcům.

22. 8. 2013

Hejnová má tucet triumfů, Maslák byl třetí

Ve Stockholmu se dvanáctým dílem uzavřela „základní část“ Diamantové ligy. Z tria českých atletů opět zářila Hejnová, dařilo se i Maslákovi, tyčkařka Ptáčníková byla pátá. V neděli skončené mistrovství světa bylo znát na obsazenosti disciplín a tam, kde úspěšní z Moskvy startovali, byla patrná únava.

21. 8. 2013

Dubnica: skvělá kladiva i Češi v akci

V Dubnici nad Váhom se uskutečnil největší slovenský mítink Atletický most. Ve vysoce kvalitní konkurenci o sobě dali vědět i čeští závodníci, tyčkař Kudlička svou disciplínu vyhrál.

20. 8. 2013

Foto: Medailisty přijal premiér

Zuzana Hejnová, Vítězslav Veselý a Lukáš Melich dnes zavítali spolu s předsedou ČAS Liborem Varhaníkem do Kramářovy vily. Jiří Rusnok jim poděkoval za skvělou reprezentaci země a provedl je po sídle premiéra (viz krátká fotogalerie).

19. 8. 2013

Vrchaři bojovali o svět

Sobotní Velká cena Zadova byla nominačním závodem pro mistrovství světa vrchařů, které se poběží 8. září na trati nahoru-dolů v polské Krynici – Zdrój. Kdo uspěl?

19. 8. 2013

Vítejte, šampioni!

Po středečním předvoji dorazila zpět do vlasti zbylá část úspěšné české reprezentace na světovém šampionátu. Nechyběli v ní ani oba zlatí medailisté z Moskvy Hejnová a Veselý.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí