Aktuality

15. 9. 2013

Ústecký půlmaraton s rekordy

Jako by v Ústí nad Labem chtěli oslavit premiéru se stříbrnou známkou IAAF. Ve třetím ročníku zdejšího půlmaratonu RunCzech běžecké ligy překonali keňští běžci Philemon Limo (1:00:38) a Josephine Chepkoech (1:09:08) rekordy závodu. Nejrychlejšími Čechy byli Jiří Homoláč a Ivana Sekyrová

14. 9. 2013

Klučinová po prvním dnu Talence čtvrtá

Ve Francii vrcholí IAAF Challenge vícebojařů. Mužům v polovině mítinku Decastar vládne Jihoafričan Coertzen, zatímco světový rekordman Eaton vzdal kvůli bolestem zad. Ženám zatím vévodí světová šampionka Melnyčenková.

14. 9. 2013

Atletické listy, září 2013

Do elektronických schránek vyrazilo letošní deváté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

13. 9. 2013

Špotáková přehodila šedesátku, blýskli se i Prášil s Frydrychem

Páteční mítink v Domažlicích dostál svému názvu: Hvězdné házení na Chodsku. Rozličné náčiní při něm létalo opravdu daleko.

13. 9. 2013

Ptejte se Anežky Drahotové

Do rubriky Rozhovor měsíce přijala pozvání multitalentovaná Anežka Drahotová, která ač věkem ještě juniorka, prohání starší konkurenci hned na několika frontách najednou. Své dotazy jí můžete zasílat i Vy.

12. 9. 2013

Letošní European Kids Athletics Games se vydařily

V Brně na stadionu Pod Palackého vrchem se v úterý a středu uskutečnil dvoudenní mítink určený pro žákovské kategorie. Zúčastnilo se ho na jedenáct set závodníků z 11 zemí.

11. 9. 2013

Novou hlavou olympijského hnutí je Němec Bach

Devátým prezidentem Mezinárodního olympijského výboru se stal devětapadesátiletý Němec Thomas Bach. Po dvanácti letech skončil mandát současnému předsedovi Jacquesu Roggovi. Jeho nástupce zvolil MOV na svém zasedání v Buenos Aires.

10. 9. 2013

Družstva objektivem fotografů

Připomeňte si nedělní MČR družstev v Novém Městě nad Metují na fotografiích Martina Kábrta a Jana Kucharčíka.

9. 9. 2013

Corny pohár i Domažlice se Špotákovou

Dvojnásobná olympijská šampionka a světová rekordmanka v hodu oštěpem již osmým rokem podporuje středoškoláky v jejich boji o Corny pohár, který tradičně vrcholí začátkem podzimu. Studentům se bude Barbora Špotáková věnovat i v letošním roce, a to i přes to, že její program je nabitý mateřskými povinnostmi i tréninkem. Ten chce zúročit na svém první závodě po mateřské pauze na domažlickém Hvězdném házení v pátek 13. září.

9. 9. 2013

Rieti ukončilo kladivářský seriál, Melich třetí

V Itálii se uzavřel letošní ročník challenge IAAF kladivářů, celkovými vítězi se stali Poláci Wlodarczyková a Fajdek. Mítink v Rieti viděl některé pozoruhodné výkony.

8. 9. 2013

Čeští junioři mistry světa v běhu do vrchu

Kvartet Sádlo, Lichý, Havlíček a Kubec dosáhl na zlaté medaile v juniorské týmové soutěži, které se ve variantě „nahoru-dolů“ konalo v polské Krynici.

8. 9. 2013

Týmové tituly obhájcům z USK a Dukly

Suverénním způsobem získala po roce znovu mistrovská zlata družstva „vysokoškolaček“ ze Strahova a členové armádního klubu z Julisky. V Novém Městě nad Metují byly navzdory únavy v závěru sezony k vidění i některé výborné výkony.

8. 9. 2013

Tokio uspořádá olympiádu v roce 2020

Po 56 letech se největší sportovní klání planety vrátí do japonské metropole. Rozhodl o tom kongres Mezinárodního olympijského výboru v Buenos Aires, který dal Tokiu přednost před Istanbulem a Madridem.

7. 9. 2013

Noční Praze vládli Keňané, z Čechů Kreisinger a Drahotová

Na pozměněné trati a poprvé s desetikilometrovou tratí otevřenou také pro ženy se hlavním městem prohnaly tisícovky běžců. Prestižní desítku vyhrál Keňan Chebii v čase 27:35 o sekundu před Etiopanem Atanawem.

6. 9. 2013

Veselý obhájil „diamant“, Prášil třetí

Vydařená sezona české atletiky se odrazila nejen při vrcholu MS v Moskvě, ale i v nejprestižnějším seriálu. V Bruselu přibyl k Hejnové jako celkový vítěz Diamantové ligy oštěpař Vítězslav Veselý, vidět byl opět i koulař Ladislav Prášil.

6. 9. 2013

Večerní Prahu v sobotu obsadí běžci

Víkend začátkem září je už tradičně vyhrazen nejkratšímu závodu seriálu RunCzech. V sobotu večer se na trať se startem i cílem na Václavském náměstí vydá více než šest tisíc běžců. Hlavní trať 10 km absolvují nejen elitní muži, ale poprvé i ženy včetně dvojnásobné mistryně světa v krosu Emily Chebetové.

5. 9. 2013

Při noční GP se utká elitní české trio

Jan Kreisinger loni běžel maraton na olympiádě. Jiří Homoláč na královské trati letos získal republikový titul. Milan Kocourek poslední roky doma kraluje dráhové desítce i krosu. Všichni tři se v sobotu večer 7. září střetnou při O2 Grand Prix v nasvíceném centru hlavního města. (V článku vedle rozhovoru také anketa.)

4. 9. 2013

Svobodová je českou rekordmankou

Tyčkařka Jiřina Svobodová skočila na Plzeňské tyčce 476 cm a o centimetr tak překonala dosavadní národní maximum Kateřiny Janků z roku 2007.

4. 9. 2013

Maslák druhý v Záhřebu

Pátý ze čtvrtky na letošním MS tentokrát nestačil na Brita Rooneyho, poražena i jinak nezdolná chorvatská diskařka Perkovičová.