Aktuality

20. 11. 2013

„Rychlý holky“ jako za první republiky

Skupina Martiny Blažkové připravila pro atletické fanoušky netradiční záležitost: černobílý kalendář, v němž se její členky stylově vrátily o sto let zpět. Dnes své společné dílo, jímž chtějí vedle vlastní propagace pomáhat dobré věci, pokřtili spolu se známými osobnostmi v hotelu Ambassador.

18. 11. 2013

Vychází kniha „Fenomén Jarmila“

Biografie Jarmily Kratochvílové byla pokřtěna za přítomnosti legendární běžkyně dnes vpodvečer v paláci knih Neoluxor na Václavském náměstí v Praze.

17. 11. 2013

Atletická královna se opřela do svých řad

Ještě než byla korunována světovou jedničkou roku, přišla s kritikou poměrů na Jamajce. Sprinterka Fraser-Pryceová ve své domovině necítí v řadě ohledů podporu od „svých“ a hodlá pomoci atletickými odbory.

16. 11. 2013

Světovými atlety Bolt a Fraser-Pryceová

Atlety roku podle ankety pořádané IAAF se stali jamajští sprinteři, hvězdy letošního MS v Moskvě.

15. 11. 2013

Podpořte atlety ve StarDance

Zástupci královny sportů, trojskokanka Kašpárková a diskař Bugár, pokračují ve své pouti pátou řadou úspěšné soutěže. Můžete je podpořit smskou.

15. 11. 2013

Další tucet legend do Síně slávy IAAF

Vloni zřízená Síň slávy získala nové obyvatele. K dosavadní čtyřiadvacítce legend, mezi nimiž figuruje i Emil Zátopek, přibylo na zasedání Rady IAAF dalších dvanáct.

14. 11. 2013

Zátopková mladým: mějte velké nejen uši

Olympijská vítězka z Helsinek 1952 navštívila Běžecké centrum Running Mall, kde byl zřízen konferenční sál Emila a Dany Zátopkových. Přestože zde vystavené dobové fotografie a promítané filmové v ní evokovaly minulost, nezůstalo jen u ní.

12. 11. 2013

Kariéru Cechlové završilo dvojí štěstí

Diskařka Věra Cechlová se rozhodla ukončit kariéru poté, co (byť se zpožděním) získala olympijskou medaili. Nyní je spolu se svým manželem Jakubem v očekávání prvního potomka.

10. 11. 2013

Královna Hejnová: je to pro mě čest

Rozhovor se Zuzanou Hejnovou, která se v sobotu stala poprvé v kariéře Atletkou roku navázala tak na úspěchy z předchozích anket o evropskou atletku a nejlepšího armádního sportovce ČR.

9. 11. 2013

Atletkou roku je suverénní Hejnová

Vítězkou ankety Českého atletického svazu se stala překážkářka Zuzana Hejnová, na pomyslné stupně vítězů ji doprovodili zbývající medailisté z MS v Moskvě, Vítězslav Veselý a Lukáš Melich.

7. 11. 2013

Holuša změnil trenéra i trať

Stříbrný medailista z HMS 2012 se nově připravuje ve skupině Jiřího Sequenta. Pro příští sezonu se chtějí zaměřit především na patnáctistovku.

6. 11. 2013

RunCzech má díky Budějovicím rekordní šestou známku

Letos na jaře organizátoři RunCzech běžecké ligy získali pátou známku mezinárodní kvality, na podzim už se můžou radovat z další. Stříbrné ocenění od IAAF obdržel Mattoni 1/2Maraton České Budějovice.

5. 11. 2013

Hejnová finalistkou světové atletky roku

Zuzana Hejnová je spolu s novozélandskou koulařkou Adamsovou a jamajskou sprinterkou Fraser-Pryceovou kandidátkou na prvenství v anketě pořádané IAAF. Mužský atlet roku vzejde z tria Bolt, Bondarenko a Farah

5. 11. 2013

Maslák: Začínalo se mi dobře

Letošního halového mistra Evropy a pátého ze světového šampionátu na startu přípravy na příští rok nic netrápí. Do sezony tak Pavel Maslák vyhlíží s optimismem, byť ví, že obhajoba loňského titulu z Helsinek bude obtížná. S 22letým svěřencem Dalibora Kupky jsme si krátce povídali minulý týden při vyhlášení armádního sportovce, kam si odskočil ze soustředění v Harrachově.

4. 11. 2013

V New Yorku se běželo i za Boston

Největší maraton světa se vrátil po roční pauze a vzhledem k teroristickému útoku v Bostonu jej provázela mimořádná bezpečnostní opatření. Mezi desetitisíci vytrvalci byli nejrychlejší Keňané Priscah Jeptoová a Geoffrey Mutai, jasno je už také o vítězích maratonských „majorů“.

3. 11. 2013

Nominační kros pro Sekanovou a Kourka

Lucie Sekanová a Lukáš Kourek ovládli krosový závod ve Střelských Hošticích, který je součástí nominace na ME, které se za měsíc uskuteční v Bělehradě. V juniorských kategoriích se prosadili Moira Stewartová a Jakub Zemaník.

2. 11. 2013

Letos tančí hned dvě atletické hvězdy

Zástupci královny sportů, trojskokanka Kašpárková a diskař Bugár, tvoří hned čtvrtinu taneční soutěže StarDance, která dnes začíná na České televizi.

1. 11. 2013

Evropská atletika spustila nový web

Zbrusu novou internetovou prezentaci má od včerejška evropská atletická asociace. Ředitel EA Milz mimo jiné věří, že ji všichni návštěvníci shledají užitečným zdrojem informací.

30. 10. 2013

Atleti s Hejnovou v čele ovládli armádního sportovce

Nejlepší z celé Dukly v končícím roce byla podle mínění 133 hlasujících překážkářka Hejnová, třetí místo patří oštěpaři Veselému, v „top ten“ najdeme také čtvrtkaře Masláka a kladiváře Melicha. „Dukláci“ už jako tradičně pózovali pro kalendář fotografu Saudkovi, krom těch aktivních se před objektivem objevila i vracející se oštěpařka Špotáková.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí