Aktuality

14. 10. 2013

Dvakrát rychlé Chicago, „skororekord“ na desítce v Berlíně

Uplynulý víkend byl nabitý silničními události. Do článku jsme vybrali vedle titulkových závodů také 4 míle v Groningenu, maratony v Eindhovenu a Kjongdžu a „půlku“ v Bostonu.

13. 10. 2013

Královna Evropy: hodně si to užívám, ale je třeba trénovat

Zuzana Hejnová byla v sobotu vyhlášena nejlepší atletkou Starého kontinentu za uplynulý rok. Přinášíme její reakce.

12. 10. 2013

Skvělé! Hejnová nejlepší atletkou Evropy

Zuzana Hejnová se při slavnostním gala v estonském Tallinnu stala první českou atletkou, která získala prestižní ocenění vyhlašované každoročně od roku 1993. Mužským atletem Evropy pro letošní rok je Ukrajinec Bondarenko.

11. 10. 2013

Známe „jízdní řád“ mezistátek 2014

Termíny mezistátních utkání, jak je domluvila česká delegace na právě probíhajícím konventu Evropské atletiky v estonském Tallinnu.

11. 10. 2013

Atletické listy, říjen 2013

Do elektronických schránek vyrazilo letošní desáté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

9. 10. 2013

Hejnová: jsem na tom lépe než před rokem

Letos neporažená čtvrtkařka překážkářka začíná s přípravou na příští sezonu a čeká ji série vyhlašování v rámci různých anket, nejblíže té o nejlepší atletku Evropy.

8. 10. 2013

Pohár Corny pro gymnázia z Brna a Olomouce

V Břeclavi se z účasti patronky Barbory Špotákové uzavřel 32. ročník celorepublikové soutěže, v níž se utkávají týmy středoškoláků. Ve velice kvalitním finálovém klání zvítězilo v dívčí kategorii Gymnázium Hády Brno a mezi chlapci Církevní gymnázium Německého řádu Olomouc.

7. 10. 2013

Helcelet: Snad to bude už v pohodě

V desetiboji při evropském šampionátu „22letých“ si sáhl na svou první velkou medaili. Mistrovství světa však musel kvůli zranění vynechat. Na stav jeho kotníku jsme se ptali minulý čtvrtek při setkání sportovců Dukly.

7. 10. 2013

Run Tour pro Peckovou a Olejníčka

Na pražské Ladronce se uzavřel letošní ročník běžeckého seriálu Česká Pojišťovna Mizuno Run Tour. Jeho celkovými vítězi se stali Lukáš Olejníček a Květoslava Pecková.

5. 10. 2013

Své tituly už mají i žákovská družstva

Po dorostencích a juniorech, jejich družstva soupeřila o republikové tituly před týdnem, střetly se na Kladně týmy starších žáků. Zlata slavili slávisté a Brňanky.

5. 10. 2013

Veselý: Čekal jsem rychlejší zlepšení

Zranění kolene, které Vítězslava Veselého v sezoně limitovalo v cestě za světovým i diamantovým titulem, mu neumožňuje ani měsíc po posledním závodě sportovat. Oštěpařský šampion však nepanikaří, přípravu začíná až v listopadu. Volna využívá nejen k dovolené, ale i ke studijním povinnostem, momentálně vodáckému kurzu na FTVS. S Víťou jsme si krátce povídali při setkání armádních sportovců s ministrem obrany.

4. 10. 2013

Josef Prorok končí s atletikou

Specialista na čtvrtku překážek a člen bronzové štafety z letošního HME se po vleklých zdravotních problémech rozhodl ukončit sportovní kariéru.

3. 10. 2013

Makau: rekord chci zpět

Jen pár dnů poté, co přišel o svůj světový rekord v maratonu, se Patrick Makau zastavil v Praze a ohlásil, že udělá vše pro to, aby se na historický trůn vrátil.

3. 10. 2013

Šebrle byl vyznamenán Zlatou lípou

Hvězdný vícebojař dnes přijal od ministra obrany Picka významné armádní ocenění. Při setkání sportovců Dukly dostali také „Děkovný list“ letos úspěšní atleti a jejich trenéři.

2. 10. 2013

Ptejte se Petry Kamínkové

Parádním závodem mnohonásobné české šampionky v běžeckých disciplínách je běchovická desítka, kde se jí o víkendu podařilo po třech ročnících ukončit „zlatý půst“. Oslovili jsme ji pro náš pravidelný větší rozhovor, a tak se jí nyní můžete ptát i vy, čtenáři atletika.cz.

1. 10. 2013

Hejnová ve hře také o světovou korunu

Deset mužů a deset žen dostává šanci stát se podle ankety IAAF tím nejúspěšnějším atletem světa v roce 2013. V prvotním výběru nechybí ani letos neporažená šampionka na 400 m překážek.

1. 10. 2013

Mládežnické týmy bojovaly o tituly

V sobotu se uzavřelo klání o nejlepší mládežnické kluby v republice. Kdo uspěl? V článku bohatá fotogalerie ze šampionátu juniorů.

30. 9. 2013

Rozhodnuto o pořadatelích šampionátů pro příští rok

Na základě podaných přihlášek a dnešních prezentací rozhodlo předsednictvo ČAS, při svém jednání v restauraci u Pinkasů o hostitelích domácích šampionátů pro rok 2014, resp. 2015 – „velké“ MČR.

30. 9. 2013

Žactvo kralovalo mezistátku

Nejmladší reprezentanti v sobotu absolvovali úspěšné mezistátní pětiutkání v Budapešti, kde velkým bodovým rozdílem deklasovali nejvážnějšího soupeře - domácí družstvo.