Aktuality

9. 11. 2013

Atletkou roku je suverénní Hejnová

Vítězkou ankety Českého atletického svazu se stala překážkářka Zuzana Hejnová, na pomyslné stupně vítězů ji doprovodili zbývající medailisté z MS v Moskvě, Vítězslav Veselý a Lukáš Melich.

7. 11. 2013

Holuša změnil trenéra i trať

Stříbrný medailista z HMS 2012 se nově připravuje ve skupině Jiřího Sequenta. Pro příští sezonu se chtějí zaměřit především na patnáctistovku.

6. 11. 2013

RunCzech má díky Budějovicím rekordní šestou známku

Letos na jaře organizátoři RunCzech běžecké ligy získali pátou známku mezinárodní kvality, na podzim už se můžou radovat z další. Stříbrné ocenění od IAAF obdržel Mattoni 1/2Maraton České Budějovice.

5. 11. 2013

Hejnová finalistkou světové atletky roku

Zuzana Hejnová je spolu s novozélandskou koulařkou Adamsovou a jamajskou sprinterkou Fraser-Pryceovou kandidátkou na prvenství v anketě pořádané IAAF. Mužský atlet roku vzejde z tria Bolt, Bondarenko a Farah

5. 11. 2013

Maslák: Začínalo se mi dobře

Letošního halového mistra Evropy a pátého ze světového šampionátu na startu přípravy na příští rok nic netrápí. Do sezony tak Pavel Maslák vyhlíží s optimismem, byť ví, že obhajoba loňského titulu z Helsinek bude obtížná. S 22letým svěřencem Dalibora Kupky jsme si krátce povídali minulý týden při vyhlášení armádního sportovce, kam si odskočil ze soustředění v Harrachově.

4. 11. 2013

V New Yorku se běželo i za Boston

Největší maraton světa se vrátil po roční pauze a vzhledem k teroristickému útoku v Bostonu jej provázela mimořádná bezpečnostní opatření. Mezi desetitisíci vytrvalci byli nejrychlejší Keňané Priscah Jeptoová a Geoffrey Mutai, jasno je už také o vítězích maratonských „majorů“.

3. 11. 2013

Nominační kros pro Sekanovou a Kourka

Lucie Sekanová a Lukáš Kourek ovládli krosový závod ve Střelských Hošticích, který je součástí nominace na ME, které se za měsíc uskuteční v Bělehradě. V juniorských kategoriích se prosadili Moira Stewartová a Jakub Zemaník.

2. 11. 2013

Letos tančí hned dvě atletické hvězdy

Zástupci královny sportů, trojskokanka Kašpárková a diskař Bugár, tvoří hned čtvrtinu taneční soutěže StarDance, která dnes začíná na České televizi.

1. 11. 2013

Evropská atletika spustila nový web

Zbrusu novou internetovou prezentaci má od včerejška evropská atletická asociace. Ředitel EA Milz mimo jiné věří, že ji všichni návštěvníci shledají užitečným zdrojem informací.

30. 10. 2013

Atleti s Hejnovou v čele ovládli armádního sportovce

Nejlepší z celé Dukly v končícím roce byla podle mínění 133 hlasujících překážkářka Hejnová, třetí místo patří oštěpaři Veselému, v „top ten“ najdeme také čtvrtkaře Masláka a kladiváře Melicha. „Dukláci“ už jako tradičně pózovali pro kalendář fotografu Saudkovi, krom těch aktivních se před objektivem objevila i vracející se oštěpařka Špotáková.

29. 10. 2013

Susanna Kallurová by ráda zpět nad překážky

Světová rekordmanka v hale. Mistryně Evropy pod otevřeným nebem. Švédská sprinterka překážkářka (mladší a slavnější z dvojčat Kallurových) ale již tři roky nezávodila. V nadcházející halové sezoně by však již chtěla startovat.

29. 10. 2013

Video: návrat k týmovému šampionátu

Pořadatelé zářijového mistrovství ČR družstev z Nového Města nad Metují připravili z vydařené akce 5minutový sestřih, který vám nyní zprostředkováváme.

28. 10. 2013

Frankfurt o víkendu dle očekávání nejrychlejší

Přes ne zrovna příznivé počasí v Německu zaběhli keňští vítězové zdejšího maratonu Kipruto a Kilelová kvalitní časy. O dobré výsledky se tu pokoušeli také čeští běžci, dařilo se zejména Homoláčovi a Macháčkové.

27. 10. 2013

Čapková se posune v pořadí opět výš

Po potrestání další ruské běžkyně národní antidopingovou komisí se vylepší výsledky Terezy Čapkové z ME 2012 i univerziády 2011.

26. 10. 2013

Frydrychovo rameno je ok, těší se na novou sezonu

Zaskvěl se při posledním závodu v Domažlicích či vrhačském čtyřboji v Nýřanech, jinak ale oštěpaře Petra Frydrycha nebylo v průběhu posledních dvou atletických sezon příliš vidět. Člen tréninkové skupiny Jana Železného s osobním rekordem 88.23 metru z roku 2010 se delší dobu trápil kvůli zraněním, ale poslední výkony naznačují, že je zpátky a zdravotně v pořádku.

25. 10. 2013

Veterán Alekna: já jedu dál

Litevský diskař Virgilius Alekna plánuje ve svých 41 letech další sezonu, ve které by chtěl dobýt zpět evropský trůn.

24. 10. 2013

Prášil: 22 m? Možné to je.

Koulař Ladislav Prášil se ve dvojici spolu s legendární Helenou Fibingerovou stali prvními tvářemi ambasadorského projektu propagujícího HME, které se uskuteční v březnu roku 2015 v Praze. Jaké jsou Prášilovy současné ambice?

22. 10. 2013

Klučinová: souboj teorie a zdraví

Eliška Klučinová je čerstvě absolventkou bakalářského stupně FTVS, kde zkoumala potenciál rozvoje vlastní výkonnosti. Aplikování poznatků však sedmé vícebojařce z letošního MS komplikují zdravotní problémy.

21. 10. 2013

Atletika pro děti na Ústecku kvete

Velkou cenou Atletiky pro děti bylo korunováno dosavadní spojenectví projektu Českého atletického svazu a Ústeckého kraje. Nadšené malé závodníky přijela podpořit i mistryně světa Zuzana Hejnová.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí