Aktuality

25. 11. 2013

Ve StarDance stále tančí Bugár

Atletika přišla v šesté řadě soutěže České televize o Šárku Kašpárkovou, podporovat dále můžete druhého zástupce Imricha Bugára.

24. 11. 2013

Atletické listy, listopad 2013

Vyšlo letošní jedenácté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

23. 11. 2013

Ankety o nej …

Nejen česká, evropská či světový atletika vybíraly v uplynulých dnech a týdnech svého krále a královnu. Přinášíme krátký přehled, jak se volilo ve světě.

22. 11. 2013

Atletika v ulicích: možné řešení pro Baku

Premiérové Evropské hry 2015 nakonec možná nebudou úplně bez „královny sportů“. EA se s ázerbájdžánskými pořadateli dohodla, že by se závodilo v ulicích Baku, podobně jako to již známe třeba z Manchesteru.

21. 11. 2013

Slovensko hodlá obnovit týmovou soutěž

Uplynulá dvě desetiletí klubové měření sil u našich bývalých federálních kolegů zůstávalo u modelu individuální Grand Prix, byť s finálovým mistrovstvím družstev. Pro rok 2014 se chce vedení SAZ vrátit ke klasický týmové čtyřkolové soutěži při zachování klubového šampionátu a snaží se i finančně motivovat k účasti – pořadatele, družstva i samotné atlety. Zprávu přinesl deník Šport.

20. 11. 2013

„Rychlý holky“ jako za první republiky

Skupina Martiny Blažkové připravila pro atletické fanoušky netradiční záležitost: černobílý kalendář, v němž se její členky stylově vrátily o sto let zpět. Dnes své společné dílo, jímž chtějí vedle vlastní propagace pomáhat dobré věci, pokřtili spolu se známými osobnostmi v hotelu Ambassador.

18. 11. 2013

Vychází kniha „Fenomén Jarmila“

Biografie Jarmily Kratochvílové byla pokřtěna za přítomnosti legendární běžkyně dnes vpodvečer v paláci knih Neoluxor na Václavském náměstí v Praze.

17. 11. 2013

Atletická královna se opřela do svých řad

Ještě než byla korunována světovou jedničkou roku, přišla s kritikou poměrů na Jamajce. Sprinterka Fraser-Pryceová ve své domovině necítí v řadě ohledů podporu od „svých“ a hodlá pomoci atletickými odbory.

16. 11. 2013

Světovými atlety Bolt a Fraser-Pryceová

Atlety roku podle ankety pořádané IAAF se stali jamajští sprinteři, hvězdy letošního MS v Moskvě.

15. 11. 2013

Podpořte atlety ve StarDance

Zástupci královny sportů, trojskokanka Kašpárková a diskař Bugár, pokračují ve své pouti pátou řadou úspěšné soutěže. Můžete je podpořit smskou.

15. 11. 2013

Další tucet legend do Síně slávy IAAF

Vloni zřízená Síň slávy získala nové obyvatele. K dosavadní čtyřiadvacítce legend, mezi nimiž figuruje i Emil Zátopek, přibylo na zasedání Rady IAAF dalších dvanáct.

14. 11. 2013

Zátopková mladým: mějte velké nejen uši

Olympijská vítězka z Helsinek 1952 navštívila Běžecké centrum Running Mall, kde byl zřízen konferenční sál Emila a Dany Zátopkových. Přestože zde vystavené dobové fotografie a promítané filmové v ní evokovaly minulost, nezůstalo jen u ní.

12. 11. 2013

Kariéru Cechlové završilo dvojí štěstí

Diskařka Věra Cechlová se rozhodla ukončit kariéru poté, co (byť se zpožděním) získala olympijskou medaili. Nyní je spolu se svým manželem Jakubem v očekávání prvního potomka.

10. 11. 2013

Královna Hejnová: je to pro mě čest

Rozhovor se Zuzanou Hejnovou, která se v sobotu stala poprvé v kariéře Atletkou roku navázala tak na úspěchy z předchozích anket o evropskou atletku a nejlepšího armádního sportovce ČR.

9. 11. 2013

Atletkou roku je suverénní Hejnová

Vítězkou ankety Českého atletického svazu se stala překážkářka Zuzana Hejnová, na pomyslné stupně vítězů ji doprovodili zbývající medailisté z MS v Moskvě, Vítězslav Veselý a Lukáš Melich.

7. 11. 2013

Holuša změnil trenéra i trať

Stříbrný medailista z HMS 2012 se nově připravuje ve skupině Jiřího Sequenta. Pro příští sezonu se chtějí zaměřit především na patnáctistovku.

6. 11. 2013

RunCzech má díky Budějovicím rekordní šestou známku

Letos na jaře organizátoři RunCzech běžecké ligy získali pátou známku mezinárodní kvality, na podzim už se můžou radovat z další. Stříbrné ocenění od IAAF obdržel Mattoni 1/2Maraton České Budějovice.

5. 11. 2013

Hejnová finalistkou světové atletky roku

Zuzana Hejnová je spolu s novozélandskou koulařkou Adamsovou a jamajskou sprinterkou Fraser-Pryceovou kandidátkou na prvenství v anketě pořádané IAAF. Mužský atlet roku vzejde z tria Bolt, Bondarenko a Farah

5. 11. 2013

Maslák: Začínalo se mi dobře

Letošního halového mistra Evropy a pátého ze světového šampionátu na startu přípravy na příští rok nic netrápí. Do sezony tak Pavel Maslák vyhlíží s optimismem, byť ví, že obhajoba loňského titulu z Helsinek bude obtížná. S 22letým svěřencem Dalibora Kupky jsme si krátce povídali minulý týden při vyhlášení armádního sportovce, kam si odskočil ze soustředění v Harrachově.