Aktuality

20. 12. 2013

Atletické listy, prosinec 2013

Do elektronických schránek odešlo letošní dvanácté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

19. 12. 2013

Sportovkyně roku možná v hale překvapí

Rozhovor s překážkářkou Zuzanou Hejnovou, která vyhrála prestižní anketu Klubu sportovních novinářů a definitivně tak završila báječnou sezonu.

18. 12. 2013

Hejnová Sportovkyní roku, Veselý druhý!

Atleti vládnou tuzemskému sportu. Vítězkou 55. ročníku odborné ankety pořádané Klubem sportovních novinářů se stala překážkářka Zuzana Hejnová před dalším mistrem světa a vítězem Diamantové ligy, oštěpařem Vítězslavem Veselým.

17. 12. 2013

O světového sportovce také sedm atletů

Půltucet „zdravých“ a jedna hendikepovaná atletka dostalo šanci stát se nejlepším sportovcem roku. Atletika tak má jednoznačně nejvyšší zastoupení ze všech odvětví v anketě, v níž rozhodují novináři sdružení v organizaci AIPS.

16. 12. 2013

Vánoční hala s dvěma rekordy

V sobotu se v přetlakové hale na pražském Strahově uskutečnil 38. ročník Vánoční haly žactva. Tradiční závod, kterým se žáci loučí se svou věkovou kategorií, přinesl podobně jako v minulých letech celou řadu pěkných a kvalitních výkonů, nad kterými vyčnívaly dva české rekordy.

15. 12. 2013

Bugár ve StarDance třetí

Jediné patro od finále se v sobotu uzavřela soutěžní cesta bývalého diskaře Imricha Bugára televizní show, v níž se prezentoval v roli tanečníka.

14. 12. 2013

Ptejte se Josefa Karase

Pozvání do naší pravidelné rubriky přijal bývalý desetibojař a nyní trenér. Na výsledném rozhovoru se můžete podílet i vy, čtenáři atletika.cz.

13. 12. 2013

Vyšla nová Atletika

Začala distribuce zimního vydání časopisu Atletika. Vedle klasické tištěné verze je k dispozici i elektronicky.

11. 12. 2013

Jubilejní moravská tour s Baršímem

Spojení halových výškařských závodů ve Vendryni u Třince a Hustopečích v průběhu jednoho týdne pokračuje v roce 2014 desátým ročníkem. Začíná na severu Moravy a finále uvidí na jihu.

10. 12. 2013

Rekordní suma za Owensovo zlato

Téměř milion a půl amerických dolarů stál výherce dražby jeden z cenných kovů, který vybojoval na olympiádě v Berlíně legendární americký atlet Owens.

9. 12. 2013

Video: žákovské tyčkařky lámaly rekordy

Na sobotním Středočeském poháru družstev mládeže překonaly v přetlakové hale na pražském Strahově žákyně Švábíková a zejména N. Pöschlová dosavadní hodnotu národního rekordu své kategorie. Podívejte se, jak.

8. 12. 2013

V Bělehradě nejlepší Sekanová a Kocourek

Čeští krosoví běžci se při evropském šampionátu v srbské metropoli výrazněji neprosadili, když nejlepších výsledků dosáhli 25. Sekanová a 29. Kocourek, kteří oba běželi hlavní kategorie. Ty individuálně ovládli Francouzka Duarteová a Španěl Bezabeh. Nejúspěšnější výpravou byla především díky výbornému týmovému výkonu byla ta z Velké Británie.

7. 12. 2013

Sportovci si zvolili Hejnovou a Veselého

Hejnová první, Veselý druhý. Takové je pořadí v anketě, v níž 50 domácích hvězd vybíralo ze svého středu desítku letos nejlepších.

6. 12. 2013

Reprezentace vyrazila na ME v krosu

V neděli se v srbském Bělehradě popere s kontinentální elitou přespolního běhu patnáctka českých závodníků v šesti kategoriích.

6. 12. 2013

Dukla popřála jubilantům

Armádní klub myslí na své někdejší opory, v týdnu gratuloval sportovcům a mezi nimi i atletům, kteří letos oslavili životní výročí.

5. 12. 2013

Svaz ocenil největší české běhy a seriály

Již třetím rokem předal Český atletický svaz ocenění pořadatelům největších tuzemských běžeckých podniků, které splňují stanovená kritéria kvality. Zároveň přislíbil běžeckým závodům podporu prostřednictvím speciálních webových stránek.

1. 12. 2013

Kocourek v Bardějově těsně předčil Holušu

Na 15. ročníku Mikulášského běhu ve slovenském Bardějově byli v kvalitní středoevropské konkurenci řádně vidět čeští reprezentanti.

30. 11. 2013

Tamgho opět zraněný

Francouzský trojskokan Teddy Tamgho si v tréninku zlomil holenní kost v levé noze a podobně jako po ostravském ME do 23 let jej čeká dlouhá pauza.

28. 11. 2013

Hejnová a Veselý v desítce Sportovce roku

Atletika má jako jediná ze sportů dva zástupce ve finále tuzemské prestižní ankety Klubu sportovních novinářů. Slavnostní akt, na kterém bude odtajněn vítěz (či vítězka), se uskuteční 18. prosince.