Aktuality

7. 2. 2014

Praha Indoor potřebuje dobrovolníky

Chystaný testovací mítink před HME v Praze shání členy pro svůj tým. Hlásit se je možné do úterý 18. února.

7. 2. 2014

Víkend s halovou atletikou v Evropě i zámoří

Sportovní svět se obrací k dění na zimní olympiádě, atletická halová sezona však pokračuje v obvyklém tempu. Na co se zaměřit v následujících dnech především?

6. 2. 2014

Další svěťák G. Dibabaové, Maslák vyrovnal NR

Skvělá atletika ve Stockholmu. Hvězdou byla Genzebe Dibabaová, která pokořila druhý světový rekord během jednoho týdne, zářili však i čeští reprezentanti.

6. 2. 2014

Sérii šampionátů otevře víceboj a mládežnická chůze

Zrekonstruovanou halu Otakara Jandery čeká „mistrovská“ premiéra, když se zde budou rozdělovat republikové medaile ve vícebojích v kategoriích od žactva po dospělé a také chůzi mládeže. 22. ročník vícebojařského MČR proběhne v pražské Stromovce od pátku 7. do neděle 9. února, chodci se představí v závěrečný víkendový den.

5. 2. 2014

Čapková: A příště o skvělém comebacku!

Elitní středotraťařka Tereza Čapková si nedávno přivodila třetí nepříjemné zranění v průběhu jednoho roku. Přesto ji neopouští optimismus.

3. 2. 2014

Místo konce rekordní zápis

Národní rekord Jiřiny Svobodové se zrodil velice netradičně – po rozeskakování, v němž jeho aktérky předvedly nakonec o 19 cm lepší výkon než ve standardní soutěži.

2. 2. 2014

Holuša se postaral o druhý český rekord víkendu

Výtečnou formu na počátku sezony potvrdil Jakub Holuša v Irsku, napodobil tyčkařku Svobodovou, když vylepšil národní rekord na patnáctistovce, a zároveň se kvalifikoval i do Sopot. Denisa Rosolová si v Rusku posunula letošní nejlepší čas na čtvrtce. Druhý den pražských přeborů nové jméno pro HMS nepřinesl.

1. 2. 2014

Moravu ovládli Kynard a Tregarová

Při Hustopečském skákání se však oba museli sklonit před ruskými soupeři Dmitrikovi a Kučinové, kteří chyběli při Beskydské laťce.

1. 2. 2014

Kudlička do Sopot, svěťák na 1500 m žen

Tyčkař Jan Kudlička nejspíše rozšíří výpravu na světový šampionát v hale, na přeborech Prahy skočil 575 cm. Na mítinku v Karlsruhe zaběhla světové maximum na 1500 m Etiopanka Genzebe Dibabaová.

1. 2. 2014

Svobodová zlepšila rekord, Lavillenie atakoval svěťák

V pátek večer byly na dvou místech v Evropě k vidění dvě výjimečné tyčkařské soutěži. Při jedné z nich posunula národní maximum na 471 cm Jiřina Svobodová a dělí se o prvenství ve světových tabulkách, při druhé skočil Francouz Lavillenie 608 cm.

31. 1. 2014

Co sledovat o víkendu

Halová sezona se rozjíždí naplno, výstřely startovních pistolí budou práskat o sto šest, nejedna rozhodcovská paže s praporkem bude únavou umdlévat. Kam se chystá česká špička?

30. 1. 2014

Triumfy a limity "Mas"

Do sestavy pro HMS přibyla po výborných výkonech dvojice českých atletů, kteří shodou okolností mají obdobná příjmení: Maslák – Masná. Blízko nominaci byl také překážkář Mazáč.

29. 1. 2014

Holuša už zase cílí na rekordy

Lehce smolná, přesto však rychlá nedělní trojka v Bordeaux potvrdila halovému vicemistrovi světa velmi dobrou formu, s níž si troufá i na letitá národní maxima.

29. 1. 2014

Jak si vedli Češi ve Vídni?

Na mítinku Indoor Classic závodil tradičně početný zástup českých atletů. Do nominace pro HMS nikdo nový nepřibyl, i tak se ale bylo z čeho těšit.

28. 1. 2014

Spuštěn portál pro běžce i pořadatele

Dalším krokem v úsilí ČAS o integraci běhů do atletického hnutí jsou nové webové stránky Českýběh.cz. Prostor na nich mají a budou mít všichni organizátoři závodů, ovšem součástí běžeckého portálu nejsou jen propozice a výsledky, ale také aktuální články.

26. 1. 2014

Vícebojaři na mezistátku třetí

V britském Sheffieldu zvítězili domácí borci před Nizozemci, z Čechů byli nejvýše Sýkora a Severová.

26. 1. 2014

Rosolová má limit, Svobodová kralovala v Rouen

Na nedělním mítinku ve francouzském Bordeaux si čtvrtkařka Denisa Rosolová zajistila účast na halovém mistrovství světa. V sobotu stvrdila svou formu na začátku sezony také tyčkařka Jiřina Svobodová.

26. 1. 2014

Sheffield: Sedmibojaři průběžně třetí

Čeští reprezentanti při mezistátním utkání ve vícebojích soupeří především se čtvrtými Nizozemci, když naše táhne junior Sýkora. Vedou Britové, v čele s individuálně nejlepším Lanem.

25. 1. 2014

Staněk si řekl o Sopoty

Při tradiční Jablonecké hale se představila řada reprezentantů, mnozí z nich poprvé v sezoně. A hned se bojovalo o halové mistrovství světa: úspěšný byl koulař Tomáš Staněk, jeho kolega Ladislav Prášil zvítězil a svou nominaci potvrdil.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí