Aktuality

19. 8. 2016

Špotáková: Odměním se prací na zahradě

Barbora Špotáková slavila na ploše svou bronzovou olympijskou medaili podobně, jako by byla za zlata. Radostná energie z ní čišela i po bezpočtu rozhovorů, které rozdala. Nabízíme jeden z nich.

18. 8. 2016

Špotáková bronzová, Bolt dotáhl hattrick

Po dvou olympijských zlatech přidala oštěpařská šampionka do své unikátní sbírky další úlovek. Naopak bez cenného kovu odjede z Ria přes srdnatý výkon překážkářka Hejnová. Dvanácté místo v osobáku vydřel desetibojař Helcelet, do bojů o medaili se neprobil mílař Holuša. Fenomenální sprinter Bolt ziskem zlata na 200 m zkompletoval třetí double na po sobě jdoucích OH. Olympijský rekord padl v kouli díky Američanu Crouserovi, jeho krajan Eaton kuriózně vyrovnal ten Šebrlův.

18. 8. 2016

Fantastická čtvrtka překážek, Helcelet o top 10

Na olympijském stadionu probíhá poslední dopoledně-odpolední blok. Finále 400 m překážek přineslo skvělé časy, triumfoval Američan Clement. V kvalifikacích neuspěli výškařka Hrubá ani koulař Staněk. Desetibojaři Helcelet se dál pere o výsledek v elitní desítce.

17. 8. 2016

Double Thompsonové, postup Železného tria

Jamajská Thompsonová po 100 ovládla i 200 m, tři dálkařky skočily 7 metrů a všechny medaile ze 100 m překážek braly americké sprinterky. Čtvrteční večer přinesl i radost české atletice, neboť oštěpaři Vadlejch, Frydrych a Veselý prošli do finále, navíc má Helcelet na 14. místě slibně rozjetý desetiboj.

17. 8. 2016

Stýplařského krále sesadil Kipruto, Melich 15.

Keňa má nejlepší stýplaře na světě, z olympijského trůnu Kemboie sesadil krajan Kipruto. V prvním středečním bloku také načala dvojice desetibojařů Helcelet-Sýkora svou pouť soutěží, lepší je po třech disciplínách 11. Adam Sebastian. Zavřené zůstaly finálové brány pro kladiváře Melicha.

16. 8. 2016

Špotáková i Hejnová do finále

V průběhu pátého večerního bloku se představilo pět českých reprezentantů. Oštěpařka Špotáková i překážkářka Hejnová postoupily bez problémů do bojů o cenné kovy. Výškař Bába obsadil v tom svém čtrnácté místo. Olympijským šampionem ve výšce se stal Drouin, nad krátkými překážkami dominoval McLeod a na patnáctistovce kralovala Kipyegonová.

16. 8. 2016

Postřehy šéfa výpravy VI.

Atletické soutěže jsou již v plném proudu a my vám přinášíme první soutěžní poznatky šéfa výpravy Tomáše Janků.

16. 8. 2016

Disk a trojskok obhájcům, Holuša jde dál

Na olympijských hrách vrcholí první polovina atletických soutěží a v dopoledním bloku u toho byli tři čeští atleti. Žel Jakub byl jediným postupujícím, tyčkařkám Jiřině s Romanou se kvalifikace nevydařila. Čerstvá vytrvalecká rekordmanka Ayanaová na pětce i hvězdný sprinter Bolt pokračují v Riu v úsilí o olympijský double.

15. 8. 2016

Divoká noc v Riu, Kudlička čtvrtý, Balner 7.

Na Havelangově olympijském stadionu se o pondělním druhém bloku děly věci. Program nejprve narušil déšť. Pak přišly ve finálových disciplínách senzační vítězství domácího tyčkaře, obhajoba půlkařského rekordmana, rybička pro čtvrtkařské zlato. A naši? Jan se bil o medaili, Michal zvládl finále se ctí, Zuzana s Denisou jdou do semifinále, Petrův případ měl po obrovském boji u zeleného stolu pozitivní výsledek: rovněž postup dál!

15. 8. 2016

Atletika na Lipně v plném proudu

Olympijský park Rio-Lipno již od prvního dne svého otevření láká řadu sportovních příznivců. Svůj prostor zde má samozřejmě i atletika. Návštěvníci se tak mohou s královnou sportu seznámit zase o trochu blíže.

15. 8. 2016

Čtvrtý den, třetí světový rekord

Dvěma finálovými disciplínami pokračoval atletický program na olympiádě v Riu de Janeiru. Zásluhou kladivářské suverénky Wlodarczykové padl další svěťák a daleko od něj nebyla ani vítězka stýplu Jebetová.

14. 8. 2016

43.03: Van Niekerk světovým rekordmanem

Na Havelangeově olympijském stadionu pokračuje třetí den atletických soutěží. Za našich o finále bojuje výškař Bába, přichází však také první velký vrchol: finále mužské stovky s Jamajčanem Boltem. Ovšem ještě předtím vylepšil čtvrtkař Van Niekerk z JAR vylepšit 17 let starý světový rekord na 400 metrů

14. 8. 2016

Hejnová a Špotáková věří v podium

Oštěpařka Barbora Špotáková a překážkářka Zuzana Hejnová patří k našim největším atletickým medailovým nadějím na těchto hrách. Jak se cítí před svými starty?

14. 8. 2016

Vrabcová 26., titul pro Keňanku Sumgongovou

Ženský maraton přinesl radost africké velmoci, výtečně si ovšem počínala novicka letní olympiády Eva Vrabcová.

13. 8. 2016

Kudlička a Vrabcová vyhlížejí své starty

Tyčkař Jan Kudlička a běžkyně Eva Vrabcová již netrpělivě očekávají své starty. Jaké jsou jejich pocity před vrcholem letošní sezóny?

13. 8. 2016

Paráda tyčkařského dua a třetinová britská obhajoba

Na olympijském stadionu v Riu de Janeiru se v sobotu večer rozdělovaly čtyři sady medailí, ve třech případech se o zopakování "supersoboty" z Londýna pokoušeli Britové, uspěl však pouze jediný. Z pěti českých zástupců byli nejspokojenější tyčkaři, kteří postoupili mezi nejlepších dvanáct, čtvrtkař Maslák skončí 16.

13. 8. 2016

Diskařským králem mladší Harting

Senzace se zrodila v úvodním sobotním finále, když Christoph Harting porazil favorizovaného Poláka Malachowského. Ve svém boji pokračují v prvním bloku Cachová s Klučinovou.

13. 8. 2016

Cachová průběžně 15., Maslák do semifinále

Večerním blokem pokračoval první den atletických soutěží na olympijských hrách. Vícebojařky mají za sebou první den. Čtvrtkař Pavel Maslák postoupil do semifinále. Naopak Radku Juškovi unikla finálová účast o jediný centimetr. Olympijskou vítězkou ve vrhu koulí se stala překvapivě Američanka Michelle Carterová.

12. 8. 2016

Kvartet na prahu her

První atleti šli nebo jdou dnes do boje, v následujících dnech nastoupí postupně Jan Kudlička, Eva Vrabcová, Zuzana Hejnová a Barbora Špotákové. Zjišťovali jsme jejich aktuální rozpoložení.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí