Aktuality

11. 2. 2014

Praha Indoor 2014 láká na další hvězdy

Na mezinárodním atletickém mítinku Praha Indoor 2014 se přesně za dva týdny představí atletická špička, do startovní listiny přibyla další zajímavá jména. Na 60 metrů mužů doplní Kima Collinse a Nestu Cartera také lídr světových tabulek Kubánec Yunier Perez. Zajímavá podívaná bude i v trojskoku mužů.

11. 2. 2014

Ptejte se Jiřího Sýkory

Pozvánku do pravidelné rubriky přijal čerstvý národní rekordman v juniorském sedmiboji. Podobu rozhovoru měsíce můžete jako obvykle ovlivnit i vy, čtenáři atletika.cz.

10. 2. 2014

Svobodová a Maslák o atleta ledna

Do tradiční ankety evropské asociace se promítly kvalitní výkony českých reprezentantů v úvodu letošní sezony. Šanci být zvoleni atlety měsíce dostávají tyčkařka Svobodová a čtvrtkař Maslák, k jejich případnému úspěchu můžete přispět i vy.

9. 2. 2014

Maslák zaběhl na třístovce evropské maximum

Čas 32.15 jej v historických světových tabulkách této nemistrovské disciplíny řadí na čtvrté místo, lepší je jen trojlístek hvězdných Američanů.

9. 2. 2014

Víceboje: Mistrem Lukáš, juniorským rekordmanem Sýkora

V pražské Stromovce se uzavřel republikový šampionát v halových vícebojích. Vedení z prvního dne dotáhl k titulu Marek Lukáš, Jiří Sýkora završil své tažení za juniorským národním rekordem.

8. 2. 2014

Šampionkou ve vícebojích je Severová

Suverénní vítězkou ženské kategorie MČR ve vícebojích se stala Nela Severová, mezi muži průběžně vede Marek Lukáš. Jiří Sýkora bude útočit na juniorský rekord.

7. 2. 2014

Praha Indoor potřebuje dobrovolníky

Chystaný testovací mítink před HME v Praze shání členy pro svůj tým. Hlásit se je možné do úterý 18. února.

7. 2. 2014

Víkend s halovou atletikou v Evropě i zámoří

Sportovní svět se obrací k dění na zimní olympiádě, atletická halová sezona však pokračuje v obvyklém tempu. Na co se zaměřit v následujících dnech především?

6. 2. 2014

Další svěťák G. Dibabaové, Maslák vyrovnal NR

Skvělá atletika ve Stockholmu. Hvězdou byla Genzebe Dibabaová, která pokořila druhý světový rekord během jednoho týdne, zářili však i čeští reprezentanti.

6. 2. 2014

Sérii šampionátů otevře víceboj a mládežnická chůze

Zrekonstruovanou halu Otakara Jandery čeká „mistrovská“ premiéra, když se zde budou rozdělovat republikové medaile ve vícebojích v kategoriích od žactva po dospělé a také chůzi mládeže. 22. ročník vícebojařského MČR proběhne v pražské Stromovce od pátku 7. do neděle 9. února, chodci se představí v závěrečný víkendový den.

5. 2. 2014

Čapková: A příště o skvělém comebacku!

Elitní středotraťařka Tereza Čapková si nedávno přivodila třetí nepříjemné zranění v průběhu jednoho roku. Přesto ji neopouští optimismus.

3. 2. 2014

Místo konce rekordní zápis

Národní rekord Jiřiny Svobodové se zrodil velice netradičně – po rozeskakování, v němž jeho aktérky předvedly nakonec o 19 cm lepší výkon než ve standardní soutěži.

2. 2. 2014

Holuša se postaral o druhý český rekord víkendu

Výtečnou formu na počátku sezony potvrdil Jakub Holuša v Irsku, napodobil tyčkařku Svobodovou, když vylepšil národní rekord na patnáctistovce, a zároveň se kvalifikoval i do Sopot. Denisa Rosolová si v Rusku posunula letošní nejlepší čas na čtvrtce. Druhý den pražských přeborů nové jméno pro HMS nepřinesl.

1. 2. 2014

Moravu ovládli Kynard a Tregarová

Při Hustopečském skákání se však oba museli sklonit před ruskými soupeři Dmitrikovi a Kučinové, kteří chyběli při Beskydské laťce.

1. 2. 2014

Kudlička do Sopot, svěťák na 1500 m žen

Tyčkař Jan Kudlička nejspíše rozšíří výpravu na světový šampionát v hale, na přeborech Prahy skočil 575 cm. Na mítinku v Karlsruhe zaběhla světové maximum na 1500 m Etiopanka Genzebe Dibabaová.

1. 2. 2014

Svobodová zlepšila rekord, Lavillenie atakoval svěťák

V pátek večer byly na dvou místech v Evropě k vidění dvě výjimečné tyčkařské soutěži. Při jedné z nich posunula národní maximum na 471 cm Jiřina Svobodová a dělí se o prvenství ve světových tabulkách, při druhé skočil Francouz Lavillenie 608 cm.

31. 1. 2014

Co sledovat o víkendu

Halová sezona se rozjíždí naplno, výstřely startovních pistolí budou práskat o sto šest, nejedna rozhodcovská paže s praporkem bude únavou umdlévat. Kam se chystá česká špička?

30. 1. 2014

Triumfy a limity "Mas"

Do sestavy pro HMS přibyla po výborných výkonech dvojice českých atletů, kteří shodou okolností mají obdobná příjmení: Maslák – Masná. Blízko nominaci byl také překážkář Mazáč.

29. 1. 2014

Holuša už zase cílí na rekordy

Lehce smolná, přesto však rychlá nedělní trojka v Bordeaux potvrdila halovému vicemistrovi světa velmi dobrou formu, s níž si troufá i na letitá národní maxima.