Aktuality

7. 4. 2014

Maslák o evropského atleta března

Podle očekávání se i potřetí v letošním roce dostal do pravidelné ankety evropské asociace Pavel Maslák.

7. 4. 2014

Bekele debutoval na maratonské trati

Světový rekordman na pětce a desítce zaběhl v Paříži při svém prvním maratonu v životě čas 2:05:03, což je šestý nejrychlejší debut historie a nejlepší u závodníků starších 30 let.

5. 4. 2014

Keňané v Praze atakovali rekordy

Sportisimo 1/2maraton Praha ovládli Peter Kirui a Joyce Chepkiruiová. Z domácích byli nejlepší Jan Kreisinger a Anežka Drahotová.

4. 4. 2014

Hejnová už zase běhá

Ze soustředění v JAR dorazily dobré zprávy - mistryně světa na 400 m př. Zuzana Hejnová začala po lednovém zranění a následné operaci zlehka poklusávat. Chce stihnout dát se plně do kupy do Zlaté tretry Ostrava.

3. 4. 2014

„Sequentovce“ vyvedlo počasí aprílem

Jindy deštivý duben v Česku aktuálně ukazuje zhusta sluneční paprsky, naopak Holušu, Masnou a spol., toho času ve slunné severní Africe, zase tak trochu překvapil sníh.

2. 4. 2014

Školáky čeká štafetový pohár

Namísto zaběhnuté Kinderiády, kterou pořadatelská společnost přerušila, přišel Český atletický svaz se štafetovou soutěží určenou žákům prvního stupně základních škol.

1. 4. 2014

O Masláka se přou výrobci margarínu a nožů

O halového mistra světa na čtvrtce se strhl po Sopotech souboj mezi sponzory. Zda prodá Pavel Maslák svou tvář jednomu či druhému výrobci, zatím není jasné.

31. 3. 2014

Zemřel Václav Poláček

Někdejšímu předsedovi ČAS bylo 84 let, velkou část života spojil s jabloneckou atletikou. Odešla v něm jedna z nejvýznamnějších osobností sportu a tělovýchovy, která prošla dlouhou řadou funkcí ve všech úrovních, od místní po republikovou.

30. 3. 2014

Půlmaraton v režii Afričanů

Mistry světa na poloviční maratonské trati se v Kodani stali Keňané Gladys Cheronová a Geoffrey Kipsang, v soutěži tříčlenných týmů kralovali Keňanky a Eritrejci.

29. 3. 2014

Republikový kros chutnal obhájcům

Tituly z hlavních kategorií republikového šampionátu v přespolním běhu, který se konal v Bělé nad Radbuzou, si odvezli favorizovaní Milan Kocourek a Lucie Sekanová. Mezi Mílaři byli stejně jako v předchozích letech nejlepší Petr Vitner.

28. 3. 2014

Kodaň hostí půlmaratonskou elitu

Dánská metropole v sobotu přivítá 21. ročník světového šampionátu v populární silniční disciplíně.

27. 3. 2014

Sekanová i Kocourek obhajují přespolní tituly

Téměř pět stovek běžců odeslalo přihlášku na domácí mistrovství v krosu, které se po osmi letech vrací do městečka Bělá nad Radbuzou. Na západ republiky do malebného Českého lesa se na sobotu 29. března chystají oba loňští šampioni, ale třeba také finalista HMS Holuša. Program 45. MČR v přespolním běhu odstartuje po jedenácté hodině, běžci všech věkových kategorií se tu budou pohybovat až do čtyř odpoledne.

26. 3. 2014

Atletické listy, březen 2014

Do elektronických stránek zamířilo letošní třetí číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

25. 3. 2014

Běh Lužánkami ovládli Mwangi a Szabóová

Druhý nejstarší běh na Moravě přilákal do Brna na sedm stovek účastníků.

24. 3. 2014

Atlety února Saladuchaová a Lavillenie, Maslák druhý

Pouze světový rekordman předčil v pravidelné anketě evropské asociace českého reprezentanta, který se minulý měsíc blýskl nejen na pětistovce při Praha Indoor.

23. 3. 2014

V Amsterdamu začali „od Adama“

Více než dva roky zbývají do zahájení přespříštího mistrovství Evropy. Nizozemský organizační výbor však už v březnu představil maskota Adama, spustil webové stránky a vůbec naznačil směr přípravy šampionátu.

22. 3. 2014

Gdula a Schrom zašli na padesátce limit pro ME

Ve slovenských Dudincích se vedlo i dalším českým reprezentantům, sestry Drahotovy s přehledem ovládly závod juniorek, Veselouš byl mezi jejich vrstevníky třetí.

21. 3. 2014

Spuštěn web o světovém běhání

IAAF v týdnu rozjela stránky Worldrunning.com, které mají „spojit běžecký svět dohromady“.

19. 3. 2014

Novinky z Tretry: Aman, Kilty, Kynard

Útok na světový rekord v kilometru, halový sprinterský objev a návrat na sever Moravy – to symbolizují tři ohlášená jména pro 53. ročník Zlaté tretry Ostrava, takřka na den přesně čtvrt roku před konáním největšího domácího mítinku.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí