Aktuality

18. 4. 2014

Anežka Drahotová třetí na bobové dráze

"Olympijské naděje" z projektu McDonald's Hopefuls si vyzkoušely netradiční sport a sjižděly kovové koryto bobové dráhy v Praze. Všestranný talent Drahotové se prokázal i zde, když mezi zúčastněnou pěticí skončila "bronzová".

17. 4. 2014

Maslák evropským atletem měsíce

Halový mistra světa Pavel Maslák ovládl spolu s chorvatskou diskařkou Sandrou Perkovičovou pravidelnou anketu vypisovanou evropskou atletickou asociací.

16. 4. 2014

Půlmaraton v Pardubicích s obhájci

Stabilní narůst kvality i účastnických čísel – to charakterizuje Pardubický vinařský půlmaraton, jenž se pošesté koná také jako mistrovství České republiky. Tituly budou v sobotu v ulicích města perníku, ale už také běhu obhajovat Ivana Sekyrová a Vít Pavlišta.

16. 4. 2014

Ostrava chce pořádat Kontinentální pohár IAAF

Český atletický svaz podpořil projekt kandidatury Ostravy na uspořádání 3. ročníku Kontinentálního poháru IAAF v roce 2018. Zájem má i polská Bydhošť.

16. 4. 2014

Chodecké obrázky z Poděbrad

Prohlédněte si fotografie Jiřího Kottase a Jana Kucharčíka ze sobotního chodeckého svátku v Poděbradech.

15. 4. 2014

Hvězdná štafeta pro pražský maraton

Patrick Makau, Ingrid Kristiansenová, Róbert Štefko a Anežka Drahotová. Tak zní soupiska štafety, která ponese startovní číslo 20 na květnovém Volkswagen Maratonu Praha. Bývalí světoví rekordmané, legenda českého vytrvalostního běhu i jeho budoucí naděje poběží společně v jednom týmu, aby oslavili 20 let mezinárodního maratonu v Praze.

14. 4. 2014

Londýn ozdobil maratonskou neděli

Domácí hvězdě Farahovi nevyšel debut na královské trati dokonale, přesto se podle očekávání v nabité konkurenci běželo v britské metropoli nejrychleji v sezoně. A to i v ženském podání, kde si parádní premiéru odbyla T. Dibabaová. Kvalitní časy byly k vidění i na dalších maratonech po Evropě.

12. 4. 2014

Poděbrady: Premiéra pro A. Drahotovou i L. Gdulu

Za příjemného jarního počasí Anežka Drahotová vyhrála mítink v Poděbradech a stala se zároveň poprvé mistryní republiky v chůzi na 20 km. Mezi muži kraloval už popáté Slovák Matej Tóth, z domácích byl nejlepší Lukáš Gdula. Drahotová a Tóth také dovedly k vítězství své týmy v mezistátním utkání.

11. 4. 2014

Powell potrestán na rok a půl

Stejný verdikt jako kolegyně Simpsonová si vyslechl od jamajské disciplinárky někdejší světový rekordman na stovce. Powell distanc za doping odmítá a hodlá se bránit u mezinárodní sportovní arbitráže.

11. 4. 2014

Vyšla nová Atletika

Co najdete ve druhé letošní Atletice?

10. 4. 2014

Do Poděbrad míří elita sportovní chůze

Domácí špička, zahraniční hvězdy, ale i bohatý doprovodný program – takovou skladbu nabídne tradiční chodecká událost ve středočeských lázních. V sobotu 12. dubna budou ve hře mistrovské medaile, bojovat se bude v rámci mítinku světového okruhu a na úrovni reprezentací také v mezistátním utkání. 82. ročník „Poděbrad“ hlásí rekordních 233 účastníků z 20 zemí.

9. 4. 2014

Ptejte se Petra Vitnera

Pozvánku k pravidelnému rozhovoru přijal běžec, jemuž se za poslední půlrok podařilo postupně ovládnout domácí šampionáty na silnici, v hale i krosu.

7. 4. 2014

Maslák o evropského atleta března

Podle očekávání se i potřetí v letošním roce dostal do pravidelné ankety evropské asociace Pavel Maslák.

7. 4. 2014

Bekele debutoval na maratonské trati

Světový rekordman na pětce a desítce zaběhl v Paříži při svém prvním maratonu v životě čas 2:05:03, což je šestý nejrychlejší debut historie a nejlepší u závodníků starších 30 let.

5. 4. 2014

Keňané v Praze atakovali rekordy

Sportisimo 1/2maraton Praha ovládli Peter Kirui a Joyce Chepkiruiová. Z domácích byli nejlepší Jan Kreisinger a Anežka Drahotová.

4. 4. 2014

Hejnová už zase běhá

Ze soustředění v JAR dorazily dobré zprávy - mistryně světa na 400 m př. Zuzana Hejnová začala po lednovém zranění a následné operaci zlehka poklusávat. Chce stihnout dát se plně do kupy do Zlaté tretry Ostrava.

3. 4. 2014

„Sequentovce“ vyvedlo počasí aprílem

Jindy deštivý duben v Česku aktuálně ukazuje zhusta sluneční paprsky, naopak Holušu, Masnou a spol., toho času ve slunné severní Africe, zase tak trochu překvapil sníh.

2. 4. 2014

Školáky čeká štafetový pohár

Namísto zaběhnuté Kinderiády, kterou pořadatelská společnost přerušila, přišel Český atletický svaz se štafetovou soutěží určenou žákům prvního stupně základních škol.

1. 4. 2014

O Masláka se přou výrobci margarínu a nožů

O halového mistra světa na čtvrtce se strhl po Sopotech souboj mezi sponzory. Zda prodá Pavel Maslák svou tvář jednomu či druhému výrobci, zatím není jasné.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí