Aktuality

24. 3. 2014

Atlety února Saladuchaová a Lavillenie, Maslák druhý

Pouze světový rekordman předčil v pravidelné anketě evropské asociace českého reprezentanta, který se minulý měsíc blýskl nejen na pětistovce při Praha Indoor.

23. 3. 2014

V Amsterdamu začali „od Adama“

Více než dva roky zbývají do zahájení přespříštího mistrovství Evropy. Nizozemský organizační výbor však už v březnu představil maskota Adama, spustil webové stránky a vůbec naznačil směr přípravy šampionátu.

22. 3. 2014

Gdula a Schrom zašli na padesátce limit pro ME

Ve slovenských Dudincích se vedlo i dalším českým reprezentantům, sestry Drahotovy s přehledem ovládly závod juniorek, Veselouš byl mezi jejich vrstevníky třetí.

21. 3. 2014

Spuštěn web o světovém běhání

IAAF v týdnu rozjela stránky Worldrunning.com, které mají „spojit běžecký svět dohromady“.

19. 3. 2014

Novinky z Tretry: Aman, Kilty, Kynard

Útok na světový rekord v kilometru, halový sprinterský objev a návrat na sever Moravy – to symbolizují tři ohlášená jména pro 53. ročník Zlaté tretry Ostrava, takřka na den přesně čtvrt roku před konáním největšího domácího mítinku.

18. 3. 2014

Skon Pamely Lisorengové zasáhl i Prahu

Atletický svět smutní po náhlé smrti keňské běžkyně. Lisorengová byla díky svému manažerovi spojena i s Českou republikou.

16. 3. 2014

V neděli v Leirii šestice českých vrhačů

Druhý den zimního evropského poháru v Portugalsku se výprava pro mistrovství Evropy už nerozšířila. Padly dva světové výkony roku.

16. 3. 2014

Anežka Drahotová vylepšila rekord na dvacítce

Na závodech v Luganu skončila třetí časem 1:28.13. Limity pro ME i SP má také Lucie Pelantová, na MSJ může se sestrou jet i Eliška Drahotová.

15. 3. 2014

Ogrodníková si řekla o Curych

První den zimního vrhačského EP v Leirii rozšířil reprezentační řady pro letní vrchol sezony poté, co si oštěpařka Ogrodníková vylepšila osobák.

14. 3. 2014

Návštěvnost atletika.cz v hale nejvyšší při MČR

Vrcholný nápor čtenářů přišel v letošní zimní sezoně při domácím šampionátu, kdy na svazový web vstoupilo téměř deset tisíc lidí. Ve srovnání s loňskou halou vzrostly o devět procent unikátní přístupy i podíl nových návštěv.

13. 3. 2014

Řidič „Máslo“ nabírá své první kilometry

Až teprve koncem minulého roku si Pavel Maslák pořídil průkaz, od tohoto týdne ale už zase zajíždí vlastní auto. Vůz SEAT Leon halový mistr světa dostal od partnera svazu, který je zároveň oficiálním dopravcem halového ME v Praze.

13. 3. 2014

​Více peněz na sport mládeže už letos

Výkonný výbor Českého olympijského výboru schválil klíč k dělení „loterijních“ odvodů, jejichž část plyne prostřednictvím ČOV na podporu neprofesionálního sportu. Na sport mládeže tak půjde o stovky milionů více už v letošním roce.

12. 3. 2014

Naprasklá čéška vyřadí Rosolovou na dva týdny

Ošklivý pád v semifinále čtvrtky v Sopotech nepřinesl jen odřeniny a zklamání z konce nadějí na úspěch na halovém šampionátu. Denisa si při něm poranila čéšku a musí s přípravou na hlavní část sezony počkat, týden bude chodit o berlích.

10. 3. 2014

Kompletní sbírka ze Sopot už je doma

Celá výprava, včetně tria medailistů se vrátila z úspěšného halového mistrovství světa do Prahy. Jak si cení svých úlovků a jak je to povzbudilo k létu, na to jsme se ptali hned po příletu na letiště Václava Havla.

10. 3. 2014

Maslák adeptem atleta února

Sprinter Pavel Maslák nechybí ani v únoru v pravidelné anketě evropské asociace.

10. 3. 2014

Dvořák: lepší, než jsem čekal

Rozhovor s šéftrenérem české reprezentace Tomášem Dvořákem o úspěšném vystoupení národního týmu na HMS v Sopotech a výhledech pro letní sezonu.

9. 3. 2014

Svobodová: Jsem fakt strašně šťastná

První dojmy tyčkařky Jiřiny Svobodové po jejím závodě na halovém mistrovství světa, v němž získala stříbrnou medaili.

9. 3. 2014

Skvěle! Tyčkařka Svobodová má stříbro

Účet české reprezentace se poslední den šampionátu rozrostl o další cenný kov. Má stříbrnou hodnotu. Půlkařka Lenka Masná skončila šestá.

8. 3. 2014

Bronzový Kudlička: to nejde neoslavit

Dojmy tyčkaře Jana Kudličky bezprostředně po zisku světového halového bronzu, jeho první velké medaile kariéry.