Aktuality

11. 5. 2014

Maratonskými šampiony Pechek a Kriegelová

Nečekaný průběh a též výsledek měl v obou kategoriích mistrovský závod, který se konal v rámci 20. ročníku Volkswagen maratonu Praha. Jeho absolutním vítězem se stal Keňan Terer.

9. 5. 2014

Skvěle: Maslák a Masná třetí v diamantovém Dauhá

Maslák ozdobil svou letošní závodní premiéru vylepšením vlastního národního rekordu, Masná zůstala jen těsně za dvouminutovou hranicí. V oštěpu si Ogrodníková posunula osobní rekord a splnila limit pro ME.

9. 5. 2014

Pražský maraton slaví jubileum ve velkém stylu

Při dvacátém ročníku mezinárodního maratonu naplní v neděli ulice Prahy desetitisícovka běžců. Solidní tradici má také propojení s mistrovstvím republiky, které se v rámci této významné akce koná již od roku 1998.

8. 5. 2014

Extraligu otevřela skvělá koule v Olomouci

První extraligový mítink letošní sezony ozdobila především vysoce kvalitní soutěž tuzemských siláků, které vévodil Ladislav Prášil (20.56) s Janem Marcellem (20.10). Vedlo se však i dalším atletům.

7. 5. 2014

V nominaci na atleta dubna je Anežka Drahotová

V anketě evropské asociace, kterou v březnu vyhrál Pavel Maslák, tak opět nechybí české jméno. Anežku můžete svými hlasy podpořit do pondělí 12. května.

7. 5. 2014

Ptejte se Lucie Sekanové

Pozvání do naší pravidelné rubriky Rozhovor měsíce přijala 24letá vytrvalkyně, která před pár dny nadchla rychlou desítkou na dráze při šampionátu v Jičíně. Ptát se svěřenkyně Róberta Štefka můžete i Vy.

6. 5. 2014

Zemřel Jan Jirka

V pátek 2. května odešla v nedožitých 89 letech významná osobnost české atletiky. JUDr. Jan Jirka působil jako činovník, rozhodčí, historik.

6. 5. 2014

Bugár, Rosolová, Slaninová zvou na domácí vrchol

Diskař Bugár, mistr světa z Helsinek 1983, a atletky Rosolová se Slaninovou, rodačky z regionu, byli hosty tiskové konference k vrcholu letošní domácí atletické sezony, kterým bude MČR na dráze ve dnech 2. a 3. srpna 2014 v Ostravě.

5. 5. 2014

Tresty pro Gaye: roční stop i ztráta stříbra z OH

Tyson Gay se svým porušením pravidel – loni v létě odhaleným – zpětně připravil o výsledky po 15. červenci 2012, tedy včetně olympijského Londýna. Už koncem tohoto června mu ale vyprší zákaz startů. Oznámila to o víkendu americká antidopingová agentura (USADA).

4. 5. 2014

Anežka Drahotová bronzová ve světovém poháru

Druhý den chodeckého SP přinesl české výpravě historickou medaili, o niž se postarala Anežka Drahotová v závodě juniorek. Spolu se sestrou Eliškou obsadily sedmé místo v týmové soutěži.

3. 5. 2014

Sekanová a Kocourek kralovali desítce na dráze

Milan Kocourek se stal republikovým šampionem v nejdelší běžecké disciplíně na dráze již počtvrté v řadě, Lucie Sekanová premiérový triumf proměnila v nominaci pro ME v Curychu. Vítězové si v Jičíně navíc řekli o EP, který za měsíc hostí Skopje, dvojice juniorů pak o MS do Eugene.

3. 5. 2014

Rusové čtyřikrát zlatí, radost i pro domácí

V čínském Tchaj-cchangu proběhl první den 26. Světového poháru v chůzi. Mužskou padesátku ovládl Rus Ryžov – Lukáš Gdula při ní byl 35. –, ženskou dvacítku Kirdjapkinová a mezi juniory se na desítce prosadil Kao Wen-kchuej. Týmové soutěže ovládly dvakrát Rusko a jednou Čína.

1. 5. 2014

Ve Vítkovicích začala druhá fáze přestavby

Rekonstrukce Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích pokračuje další etapou, definitivně by měla být dokončena za rok v září. Hostitelství tradiční Zlaté tretry ani letošního mistrovství republiky na dráze nebude ohroženo.

30. 4. 2014

Atletické listy, duben 2014

Do emailových schránek vyrazilo letošní čtvrté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

28. 4. 2014

Cena Gutha-Jarkovského pro Hejnovou

Zuzana Hejnová obdržela prestižní ocenění Českého olympijského výboru. Vedle ní byli odměněni také vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová a rozhlasový redaktor Aleš Procházka.

27. 4. 2014

Oštěpařský babyboom. Abakumovová čeká dvojčata

S těhotenstvími mezi elitními světovými oštěpařkami se v poslední době roztrhl pytel, čerstvě se mezi nastávající maminky přidala Ruska Maria Abakumovová.

26. 4. 2014

Šatrová drží Tempo

Jedna z nejlepších českých běžkyň na střední tratě slyší na nové výzvy. Patří mezi ně i role průvodkyně v televizním magazínu o běhání.

25. 4. 2014

Dvacátý pražský maraton ozdobí elita

Dvacáté narozeniny oslaví Volkswagen Maraton Praha v plném lesku. O tom svědčí už teď nabitá elitní startovní listina, slibující velké výkony.

24. 4. 2014

Veselý: uvidí se až při závodech

Mistr světa v hodu oštěpem Vítězslav Veselý se po dvouměsíčním soustředění v JAR na týden zastavil v Česku před odletem na další tréninkový kemp. Příležitost poptat se na jeho aktuální rozpoložení.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnová vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí