Aktuality

12. 4. 2014

Poděbrady: Premiéra pro A. Drahotovou i L. Gdulu

Za příjemného jarního počasí Anežka Drahotová vyhrála mítink v Poděbradech a stala se zároveň poprvé mistryní republiky v chůzi na 20 km. Mezi muži kraloval už popáté Slovák Matej Tóth, z domácích byl nejlepší Lukáš Gdula. Drahotová a Tóth také dovedly k vítězství své týmy v mezistátním utkání.

11. 4. 2014

Powell potrestán na rok a půl

Stejný verdikt jako kolegyně Simpsonová si vyslechl od jamajské disciplinárky někdejší světový rekordman na stovce. Powell distanc za doping odmítá a hodlá se bránit u mezinárodní sportovní arbitráže.

11. 4. 2014

Vyšla nová Atletika

Co najdete ve druhé letošní Atletice?

10. 4. 2014

Do Poděbrad míří elita sportovní chůze

Domácí špička, zahraniční hvězdy, ale i bohatý doprovodný program – takovou skladbu nabídne tradiční chodecká událost ve středočeských lázních. V sobotu 12. dubna budou ve hře mistrovské medaile, bojovat se bude v rámci mítinku světového okruhu a na úrovni reprezentací také v mezistátním utkání. 82. ročník „Poděbrad“ hlásí rekordních 233 účastníků z 20 zemí.

9. 4. 2014

Ptejte se Petra Vitnera

Pozvánku k pravidelnému rozhovoru přijal běžec, jemuž se za poslední půlrok podařilo postupně ovládnout domácí šampionáty na silnici, v hale i krosu.

7. 4. 2014

Maslák o evropského atleta března

Podle očekávání se i potřetí v letošním roce dostal do pravidelné ankety evropské asociace Pavel Maslák.

7. 4. 2014

Bekele debutoval na maratonské trati

Světový rekordman na pětce a desítce zaběhl v Paříži při svém prvním maratonu v životě čas 2:05:03, což je šestý nejrychlejší debut historie a nejlepší u závodníků starších 30 let.

5. 4. 2014

Keňané v Praze atakovali rekordy

Sportisimo 1/2maraton Praha ovládli Peter Kirui a Joyce Chepkiruiová. Z domácích byli nejlepší Jan Kreisinger a Anežka Drahotová.

4. 4. 2014

Hejnová už zase běhá

Ze soustředění v JAR dorazily dobré zprávy - mistryně světa na 400 m př. Zuzana Hejnová začala po lednovém zranění a následné operaci zlehka poklusávat. Chce stihnout dát se plně do kupy do Zlaté tretry Ostrava.

3. 4. 2014

„Sequentovce“ vyvedlo počasí aprílem

Jindy deštivý duben v Česku aktuálně ukazuje zhusta sluneční paprsky, naopak Holušu, Masnou a spol., toho času ve slunné severní Africe, zase tak trochu překvapil sníh.

2. 4. 2014

Školáky čeká štafetový pohár

Namísto zaběhnuté Kinderiády, kterou pořadatelská společnost přerušila, přišel Český atletický svaz se štafetovou soutěží určenou žákům prvního stupně základních škol.

1. 4. 2014

O Masláka se přou výrobci margarínu a nožů

O halového mistra světa na čtvrtce se strhl po Sopotech souboj mezi sponzory. Zda prodá Pavel Maslák svou tvář jednomu či druhému výrobci, zatím není jasné.

31. 3. 2014

Zemřel Václav Poláček

Někdejšímu předsedovi ČAS bylo 84 let, velkou část života spojil s jabloneckou atletikou. Odešla v něm jedna z nejvýznamnějších osobností sportu a tělovýchovy, která prošla dlouhou řadou funkcí ve všech úrovních, od místní po republikovou.

30. 3. 2014

Půlmaraton v režii Afričanů

Mistry světa na poloviční maratonské trati se v Kodani stali Keňané Gladys Cheronová a Geoffrey Kipsang, v soutěži tříčlenných týmů kralovali Keňanky a Eritrejci.

29. 3. 2014

Republikový kros chutnal obhájcům

Tituly z hlavních kategorií republikového šampionátu v přespolním běhu, který se konal v Bělé nad Radbuzou, si odvezli favorizovaní Milan Kocourek a Lucie Sekanová. Mezi Mílaři byli stejně jako v předchozích letech nejlepší Petr Vitner.

28. 3. 2014

Kodaň hostí půlmaratonskou elitu

Dánská metropole v sobotu přivítá 21. ročník světového šampionátu v populární silniční disciplíně.

27. 3. 2014

Sekanová i Kocourek obhajují přespolní tituly

Téměř pět stovek běžců odeslalo přihlášku na domácí mistrovství v krosu, které se po osmi letech vrací do městečka Bělá nad Radbuzou. Na západ republiky do malebného Českého lesa se na sobotu 29. března chystají oba loňští šampioni, ale třeba také finalista HMS Holuša. Program 45. MČR v přespolním běhu odstartuje po jedenácté hodině, běžci všech věkových kategorií se tu budou pohybovat až do čtyř odpoledne.

26. 3. 2014

Atletické listy, březen 2014

Do elektronických stránek zamířilo letošní třetí číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

25. 3. 2014

Běh Lužánkami ovládli Mwangi a Szabóová

Druhý nejstarší běh na Moravě přilákal do Brna na sedm stovek účastníků.