Aktuality

1. 5. 2014

Ve Vítkovicích začala druhá fáze přestavby

Rekonstrukce Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích pokračuje další etapou, definitivně by měla být dokončena za rok v září. Hostitelství tradiční Zlaté tretry ani letošního mistrovství republiky na dráze nebude ohroženo.

30. 4. 2014

Atletické listy, duben 2014

Do emailových schránek vyrazilo letošní čtvrté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

28. 4. 2014

Cena Gutha-Jarkovského pro Hejnovou

Zuzana Hejnová obdržela prestižní ocenění Českého olympijského výboru. Vedle ní byli odměněni také vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová a rozhlasový redaktor Aleš Procházka.

27. 4. 2014

Oštěpařský babyboom. Abakumovová čeká dvojčata

S těhotenstvími mezi elitními světovými oštěpařkami se v poslední době roztrhl pytel, čerstvě se mezi nastávající maminky přidala Ruska Maria Abakumovová.

26. 4. 2014

Šatrová drží Tempo

Jedna z nejlepších českých běžkyň na střední tratě slyší na nové výzvy. Patří mezi ně i role průvodkyně v televizním magazínu o běhání.

25. 4. 2014

Dvacátý pražský maraton ozdobí elita

Dvacáté narozeniny oslaví Volkswagen Maraton Praha v plném lesku. O tom svědčí už teď nabitá elitní startovní listina, slibující velké výkony.

24. 4. 2014

Veselý: uvidí se až při závodech

Mistr světa v hodu oštěpem Vítězslav Veselý se po dvouměsíčním soustředění v JAR na týden zastavil v Česku před odletem na další tréninkový kemp. Příležitost poptat se na jeho aktuální rozpoložení.

23. 4. 2014

Zlatá tretra Ostrava i s Veselým

Mistr světa v hodu oštěpem rozšířil spolu s dalšími špičkovými atlety paletu hvězd nadcházejícího ročníku nejprestižnějšího mítinku u nás.

22. 4. 2014

Koulař Whiting si rozumí s pletacími jehlicemi

Dvojnásobný halový mistr světa a stříbrný medailista z loňské Moskvy, koulař Ryan Whiting z USA, má na vrhače a atleta vůbec vpravdě nezvyklý koníček.

21. 4. 2014

Ve střeženém Bostonu kralovali Jeptoová a Keflezighi

Za přísných bezpečnostních opatření, zavedených po minulém ročníku poznamenaném teroristickým útokem, padl v ženské kategorii traťový rekord nejstaršího městského maratonu světa a mezi muži po třech desetiletích slavil prvenství domácí běžec.

19. 4. 2014

Mistry ČR v půlmaratonu Pastorová a Kreisinger

Pardubický vinařský půlmaraton ovládli Keňané Mwangi a Biwottová. Domácí tituly si z města perníku odvážejí Jan Kresinger a Petra Pastorová.

18. 4. 2014

Anežka Drahotová třetí na bobové dráze

"Olympijské naděje" z projektu McDonald's Hopefuls si vyzkoušely netradiční sport a sjižděly kovové koryto bobové dráhy v Praze. Všestranný talent Drahotové se prokázal i zde, když mezi zúčastněnou pěticí skončila "bronzová".

17. 4. 2014

Maslák evropským atletem měsíce

Halový mistra světa Pavel Maslák ovládl spolu s chorvatskou diskařkou Sandrou Perkovičovou pravidelnou anketu vypisovanou evropskou atletickou asociací.

16. 4. 2014

Půlmaraton v Pardubicích s obhájci

Stabilní narůst kvality i účastnických čísel – to charakterizuje Pardubický vinařský půlmaraton, jenž se pošesté koná také jako mistrovství České republiky. Tituly budou v sobotu v ulicích města perníku, ale už také běhu obhajovat Ivana Sekyrová a Vít Pavlišta.

16. 4. 2014

Ostrava chce pořádat Kontinentální pohár IAAF

Český atletický svaz podpořil projekt kandidatury Ostravy na uspořádání 3. ročníku Kontinentálního poháru IAAF v roce 2018. Zájem má i polská Bydhošť.

16. 4. 2014

Chodecké obrázky z Poděbrad

Prohlédněte si fotografie Jiřího Kottase a Jana Kucharčíka ze sobotního chodeckého svátku v Poděbradech.

15. 4. 2014

Hvězdná štafeta pro pražský maraton

Patrick Makau, Ingrid Kristiansenová, Róbert Štefko a Anežka Drahotová. Tak zní soupiska štafety, která ponese startovní číslo 20 na květnovém Volkswagen Maratonu Praha. Bývalí světoví rekordmané, legenda českého vytrvalostního běhu i jeho budoucí naděje poběží společně v jednom týmu, aby oslavili 20 let mezinárodního maratonu v Praze.

14. 4. 2014

Londýn ozdobil maratonskou neděli

Domácí hvězdě Farahovi nevyšel debut na královské trati dokonale, přesto se podle očekávání v nabité konkurenci běželo v britské metropoli nejrychleji v sezoně. A to i v ženském podání, kde si parádní premiéru odbyla T. Dibabaová. Kvalitní časy byly k vidění i na dalších maratonech po Evropě.

12. 4. 2014

Poděbrady: Premiéra pro A. Drahotovou i L. Gdulu

Za příjemného jarního počasí Anežka Drahotová vyhrála mítink v Poděbradech a stala se zároveň poprvé mistryní republiky v chůzi na 20 km. Mezi muži kraloval už popáté Slovák Matej Tóth, z domácích byl nejlepší Lukáš Gdula. Drahotová a Tóth také dovedly k vítězství své týmy v mezistátním utkání.