Aktuality

14. 6. 2014

Klučinová na dobré cestě k rekordu

Eliška Klučinová suverénně vede průběžné pořadí TNT Express vícebojařského mítinku a má po prvním dnu k dobru 90 b na svůj vlastní národní rekord z loňského MS v Moskvě.

13. 6. 2014

Hvězdy víceboje mohou zazářit

O víkendu nás čeká svátek tuzemského víceboje – kladenský TNT Express meeting. Jeho hlavní aktéři jsou na místě a slibují pokusit se o co nejlepší výkony.

12. 6. 2014

Bára, Víťa a spol. se těší na Tretru

Domácí mítinkový vrchol Zlatá tretra hlásí, že jeho hvězdy jsou připraveny zazářit, jen když alespoň trochu vyjde počasí. Pořadatelé ostravského podniku, jehož hlavní program se uskuteční již v úterý 17. června, lákají na prakticky kompletní domácí i světovou špičku.

12. 6. 2014

Eaton jako host i kouč

Světový rekordman v desetiboji, který se letos zaměřuje na 400 m př., se zúčastní víkendového TNT Express meetingu na Kladně. Bude čestným hostem a mentorem pro bronzovou dálkařku z OH DeLoeachovou, která zde bude zkoušet sedmiboj.

12. 6. 2014

Olomouc ozdobí nejzářivější maratonské hvězdy

Stále blyštivější startovní pole nabízejí závody RunCzech běžecké ligy. V Olomouci poběží vítězové letošního londýnského maratonu - světový rekordman Wilson Kipsang (2:03:23) a Edna Kiplagatová (2:19:50), jediná žena, která kdy obhájila titul maratonské mistryně světa.

11. 6. 2014

Veselý třetí v diamantovém Oslo

Úřadující mistr světa v oštěpu a obhájce celkového triumfu v Diamantové lize si podržel vysokou úspěšnost, když i ve třetím letošním podniku prestižního seriálu bodoval a vede jeho průběžné pořadí.

11. 6. 2014

V Hradci by mohla vzniknout tréninková hala

Ve východočeské metropoli aktuálně schválilo zastupitelstvo pokračování projektu, na jehož konci by měl být fotbalový stadion, v jehož útrobách by našli v zimních měsících útočiště také atleti. Situaci však komplikuje fakt, že by vedle arény zároveň vyrostlo obchodní centrum, které se části zastupitelů města i veřejností nelíbí.

10. 6. 2014

Finále Štafetového poháru s patronkou Formanovou

Do Kolína se zítra sjede 14 vítězů krajských kol, aby se od 11 hodin poprali o titul v nové soutěži ČAS pro školáky. Podpořit finalisty přijede patronka Ludmila Formanová. První ročník poháru si již před vrcholem v Kolíně užilo přes 2500 nadšených dětí ze 154 týmů.

9. 6. 2014

Odložil: nejen skvělí oštěpaři

Tradiční pražský mítink kategorie EA Premium vystavil výbornou formu, v níž se aktuálně nacházejí mnozí čeští atleti.

9. 6. 2014

Útok na svěťák, výborné sprinty, Češi za humny ad.

Atletických událostí bylo o uplynulém víkendu přehršel, nabízíme přehled některých dalších zajímavostí, které jsme zatím ještě nepřinesli.

8. 6. 2014

Češi na desítce ve třetí desítce

Milan Kocourek obsadil při EP v běhu na 10 000 m v makedonském Skopje v celkovém účtování 28. pozici, Monika Preibischová byla mezi ženami 24.

8. 6. 2014

Staněk k 21 metrům, Škrobáková na ME

Při Memoriálu Janusze Kusočiňského v polském Štětíně se koulař Tomáš Staněk blýskl obřím osobákem, také překážkářka Lucie Škrobáková vyhověla nominačnímu kritériu pro evropský šampionát.

8. 6. 2014

V Budějovicích těsně nad hodinu

Geoffrey Kamworor z Keni a Betelhem Mogesová z Etiopie zvítězili v Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice, čtvrtém závodu letošní RunCzech běžecké ligy. Touhu po rekordech závodu jim překazilo horké počasí, Kamworor se jen o devět vteřin nevešel pod hodinovou bariéru extratřídy.

7. 6. 2014

Vrchaři bojovali na Zadově o ME

V rámci Velké ceny Zadova se uskutečnil nominační závod pro mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které se koná 12. července ve Francii.

6. 6. 2014

Na „Odložilovi“ také bitva o Brunšvik

Pondělní Memoriál Josefa Odložila bude poslední velkou domácí prověrkou před nominací na mistrovství Evropy družstev. I proto pořadatelé věří, že budou k vidění kvalitní výkony, ba i útoky na české rekordy, třeba v podání dnes na tiskovce přítomného tyčkaře Kudličky. Naopak se bohužel zdá, že překážkář Svoboda svůj návrat k závodění musí znovu odložit.

6. 6. 2014

Svoboda: Ta atomovka ve mně pořád je

Dlouhé čekání Petra Svobody na první start po zranění se nejspíš ještě prodlouží. Naděje na start na pondělním Memoriálu Josefa Odložila však halový mistr Evropy z roku 2011 ještě nepohřbil. Hodně napoví dnešní vyšetření.

6. 6. 2014

Gatlin nahradí Bolta, Felixová místo SAFP

Stejně jako loni bude Zlatá tretra bez své největší hvězdy z let 2008-2012 Jamajčana Bolta, chybět bude i jeho krajanka Fraser-Pryceová (SAFB). Nahradí je elitní sprinterské duo z USA Gatlin-Felixová a přibyla i další americká esa - Eaton (400 př.) a Merritt (400). Z domácí špičky nebude startovat Pavel Maslák.

5. 6. 2014

Skvělý návrat Špotákové, vyhrála v Římě

Světová rekordmanka v hodu oštěpem své soupeřky výrazně předčila a několikrát zaútočila i na výkon roku Australanky Mickleyové, jíž v přímém souboji porazila.

5. 6. 2014

Kreisinger: Pořád běhám, ještě mi není sto

Jeden z nejlepších českých vytrvalců Jan Kreisinger je českobudějovickým atletickým hrdinou, ačkoliv už poslední roky žije spíš v Jablonci nad Nisou. „Pořád se cítím doma na jihu,“ připomíná 29letý běžec.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí