Aktuality

27. 5. 2014

Memoriál pro Malachowského, zářili i další

Hlavní disciplínu Memoriálu Ludvíka Daňka ovládl polský favorit. Kvality potvrdili i čeští vrhači či třeba běžec Holuša.

27. 5. 2014

Maslák si zranil stehno, vynechá dva starty

Halový mistr světa zrušil kvůli lehkému svalovému zranění nejbližší dvě čtvrtky při mítincích Diamantové ligy.

27. 5. 2014

Klubový pohár obrazem

Tak zachytili víkendové dění v portugalské Vile Real de Santo António Ivana Roháčková a Ivo Piták.

26. 5. 2014

„Zlatý kolík“ pro USA, v Nassau padl třetí svěťák

IAAF může být spokojena, na Bahamách proběhla úspěšná premiéra štafetového světového poháru, přičemž byl nejúspěšnější tým Spojených států. Rekord však USA nepřekonaly při druhém dni, povedlo se to Keňanům na 4x1500 m.

25. 5. 2014

USK ani Dukla na medaili nedosáhly

V klubovém evropském poháru, který po dva víkendové dny hostilo portugalské Santo António, byly blíže bronzu vysokoškolačky, skončily ale čtvrté, stejně jako mužští kolegové z armádního týmu.

25. 5. 2014

Tituly pro Galertovou a Lukáše, rekord pro Sýkoru

V pražském Edenu se rozdaly mistrovské medaile dospělým a juniorským vícebojařům. Výkonnostním vrcholem dvoudenního klání bylo pokoření osmitisícové hranice ze strany juniora Sýkory.

25. 5. 2014

V Nassau padly očekávané štafetové svěťáky

Premiéra nového modelu soutěže má za sebou první den ze dvou. Byla v něm k vidění historická maxima na 4x200 m mužů a 4x1500 m žen.

24. 5. 2014

Dukla a USK v poločase PMEZ v popředí

Po prvním dnu soutěží v nejvyšším patře evropského poháru klubů drží muži Dukly druhé, ženy USK třetí místo.

24. 5. 2014

V čele vícebojů přenocují Lukáš a Galertová

Průběžnému stavu republikového šampionátu ve vícebojích, který hostí stadion v pražském Edenu, vévodí favorité. Velmi dobře si vede i junior Sýkora.

23. 5. 2014

Co, kdy, kde, jak o víkendu

Premiéra Světového poháru ve štafetách, klubový PMEZ, republikový šampionát ve vícebojích Karlovarský půlmaraton… Následující dny budou atleticky nabité.

23. 5. 2014

Atletické listy, květen 2014

Do elektronických schránek odešlo letošní páté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

22. 5. 2014

Do Edenu o tituly za všestrannost

Sobota 24. a neděle 25. května patří na domácí půdě první části šampionátu ve vícebojích, do nějž zasáhnou ti věkově starší. Mistrovské tituly na stadionu pražské Slavie obhajují mezi dospělými Lukáš, v juniorských kategoriích Broumová a Sýkora.

22. 5. 2014

Extraligový Daněk má hvězdy i mimo disk

Organizátoři 15. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka, který je součástí rodiny extraligových mítinků, lákají nejen na hvězdné diskaře, ale i třeba na Masláka, Holušu, Storla či Samkovou.

20. 5. 2014

Tretra: Špotáková a pokusy o rekordy

Necelý měsíc před mítinkem odtajnili organizátoři Zlaté tretry Ostrava další hvězdy, které očekávají, a od nichž si slibují velké výkony

20. 5. 2014

Budějovický půlmaraton zlákal mistra světa

Také Mattoni 1/2Maraton České Budějovice, druhý regionální podnik RunCzech běžecké ligy, se může těšit na věhlasné hvězdy. Na startu budou současný mistr světa v půlmaratonu Geoffrey Kipsang i držitel rekordu závodu Daniel Chebii.

19. 5. 2014

Rosolová: Zranění mám vybrané až do Ria. Snad

Jako pověstná sněhová koule se poslední dva měsíce nabalovaly zdravotní potíže na čtvrtkařku překážkářku, která má v srpnu v Curychu obhajovat evropské stříbro. Svěřenkyně Martiny Blažkové však neztrácí optimismus a už má za sebou i první start pod otevřeným nebem.

18. 5. 2014

Šanghaj plná překvapení, Veselý třetí

Druhý mítink letošního ročníku Diamantové ligy přinesl řadu výkonů roku, přičemž o některé z nich se postarala nečekaná jména. Oštěpařský mistr světa Vítězslav Veselý předvedl ve své letošní premiéře 83.80.

17. 5. 2014

Deštivé a studené extralize kraloval Maslák

Ráz prvnímu kolu nejvyšší soutěže družstev, které hostilo Kladno, dalo chladné a deštivé počasí. Výkonnostním vrcholem byla dvoustovka za 20.68 v podání halového mistra světa na dvojnásobné trati.

16. 5. 2014

Marcell už si zase pohrává s diskem

Loni dal někdejší elitní diskař vale své někdejší specializaci kvůli patáliím s koleny. Jenže situace se změnila, v jeho koulařské alternativě rapidně narostla konkurence, a tak už zase svěřenec Josefa Šilhavého pošilhává po disku.