Aktuality

6. 6. 2014

Svoboda: Ta atomovka ve mně pořád je

Dlouhé čekání Petra Svobody na první start po zranění se nejspíš ještě prodlouží. Naděje na start na pondělním Memoriálu Josefa Odložila však halový mistr Evropy z roku 2011 ještě nepohřbil. Hodně napoví dnešní vyšetření.

6. 6. 2014

Gatlin nahradí Bolta, Felixová místo SAFP

Stejně jako loni bude Zlatá tretra bez své největší hvězdy z let 2008-2012 Jamajčana Bolta, chybět bude i jeho krajanka Fraser-Pryceová (SAFB). Nahradí je elitní sprinterské duo z USA Gatlin-Felixová a přibyla i další americká esa - Eaton (400 př.) a Merritt (400). Z domácí špičky nebude startovat Pavel Maslák.

5. 6. 2014

Skvělý návrat Špotákové, vyhrála v Římě

Světová rekordmanka v hodu oštěpem své soupeřky výrazně předčila a několikrát zaútočila i na výkon roku Australanky Mickleyové, jíž v přímém souboji porazila.

5. 6. 2014

Kreisinger: Pořád běhám, ještě mi není sto

Jeden z nejlepších českých vytrvalců Jan Kreisinger je českobudějovickým atletickým hrdinou, ačkoliv už poslední roky žije spíš v Jablonci nad Nisou. „Pořád se cítím doma na jihu,“ připomíná 29letý běžec.

3. 6. 2014

Praga Academica poslala Brože do Evropy

Tradiční mítink zařazený do okruhu extraligových mítinků rozšířil nominaci pro vrchol sezony.

3. 6. 2014

Parádní finále poháru rozhlasu v Plzni

Na západě Čech vyvrcholil další ročník tradiční soutěže pro základní školy. Při výborně připraveném finále zářila zejména opavská ZŠ Englišova, jejíž žáci ovládli obě mladší kategorie. K vidění byla i řada kvalitních individuálních výkonů.

3. 6. 2014

Maslák opět o atleta měsíce

Evropský atlet března Pavel Maslák znovu dostal šanci uspět v pravidelné anketě evropské asociace.

3. 6. 2014

TNT Express mítink sází na domácí duo

Eliška Klučinová a Adam Sebastian Helcelet budou hlavními lákadly do Kladna na 8. ročník zdejšího vícebojařského mítinku zařazeného do světového okruhu. Ze zahraničních hostů pořadatelé spoléhají zejména na partnerská dvojice Melnyčenková-Kasjanov.

2. 6. 2014

Kniha o „Vlastíkovi“, běžecké legendě

O běžecké osobnosti, ale nejen o běhání – taková je publikace o Vlastimilu Zwiefelhoferovi, která vzniká právě v těchto dnech. Podle jejího tvůrce Jiřího Šoptenka je Vlastík legendou českého běhu hned po Emilu Zátopkovi. Nejen to však stálo za vznikem pozoruhodné publikace.

2. 6. 2014

Praga Academica jako další extraligový díl

49. ročník tradičních atletických závodů se uskuteční v úterý 3. června na stadionu Evžena Rošického v Praze na Strahově. Mítink je zařazen do seriálu soutěží Česká spořitelna atletická extraligy 2014.

1. 6. 2014

V Baku se završila kvalifikace mládeže

V ázerbájdžánské metropoli skončil EYOT, třídenní klání evropského dorostu o nominaci na olympijské hry. V neděli si účast na vrcholu zajistil kvartet dívek, jejich kolegové – i přes osobní rekordy některých – vyšli naprázdno.

1. 6. 2014

Klučinová a Helcelet na „Evropu“

Vícebojařský mítink v Götzisu rozšířil českou soupisku pro Curych o dvě nová jména. Duo Eatonová-Kazmirek vedoucí pozice ze soboty neudrželo, zvítězili Britka Johnson-Thompsonová a Američan Hardee.

1. 6. 2014

Veselý vyhrál v Eugene, Kudlička má bod

Čeští atleti byli pořádně vidět na jednom z amerických zastavení seriálu Diamantové ligy, kde se to jen hemžilo nejlepšími výkony roku.

31. 5. 2014

Dorostenka Hrubá vyhrála olympijskou kvalifikaci

Česká výškařka dokázala ve své disciplíně ovládnout evropskou kvalifikaci pro srpnové olympijské hry mládeže. Další si vybojovali finále.

31. 5. 2014

V čele Götzisu Kazmirek a Eatonová

Čech Helcelet je po prvním dnu nejslavnějšího vícebojařského mítinku devátý, Klučinové patří mezi ženami zatím jedenáctá příčka.

31. 5. 2014

Prolog Eugene: skvělé výkony i dramata

Páteční program mítinku Diamantové ligy byl velice kvalitní upoutávkou na jeho hlavní část, která se uskuteční v sobotu.

30. 5. 2014

Šéftrenér mládežníkům: jen tak dál!

V Baku začala evropská kvalifikace pro olympijské hry mládeže, která potrvá až do neděle. V akci bude více než dvacítka českých atletů, přičemž někteří z nich už do bojů vstoupili. Zprávu o tom podává přímo z místa šéftrenér ČAS Tomáš Dvořák.

30. 5. 2014

„Odložil“ znovu láká na domácí elitu

Česká špička, kvalitní mezinárodní konkurence i výborně připravený stadion – takové jsou již tradiční atributy Memoriálu Josefa Odložila (MJO), jenž se uskuteční v pondělí 9. června na pražské Julisce.

30. 5. 2014

Špotáková věří v dobrý vstup do sezony

Oštěpařka Barbora Špotáková se objevila na tiskové konferenci Memoriálu Josefa Odložila, jehož bude hvězdou. Ještě před ním se však příští pátek představí na mítinku v Římě.