Aktuality

17. 6. 2014

Předkrm Zlaté tretry byl bohatý

Už první část mítinku IAAF v Ostravě nabídla divákům kvalitní podívanou v technikách i na ovále, byť pořadatelé spřádali plány i na ženský světový rekord v hodinovém běhu a dvaceti kilometrech.

16. 6. 2014

Tretru odstartovaly kladivářské výkony roku

Velice kvalitní byl tradiční vrhačský prolog mezinárodního mítinku v Ostravě. O nejdelší světové hody roku se v soutěži započítané do kladivářského seriálu IAAF postarali Němka Heidlerová a Maďar Pars.

16. 6. 2014

Sedm hvězd za stolem a jedna last minute

Do Ostravy míří nebo již dorazila světová atletická špička. Sedm z nich dnes bylo k dispozici médiím, přičemž více než polovinu tvořily hvězdy z USA, tu menší pak běžci z Keni a Etiopie, a francouzský tyčkař. Na poslední chvíli se podařilo získat výškaře Bondarenka.

16. 6. 2014

Nominace na ME družstev schválena

Předsednictvo ČAS dnes schválilo nominaci na mistrovství Evropy družstev, které se uskuteční o víkendu v německém Braunschweigu.

15. 6. 2014

Ptejte se Romany Maláčové

Pozvánku k našemu pravidelnému rozhovoru přijala tyčkařka, která si aktuálně zlepšila osobní rekord na 450 cm.

15. 6. 2014

Klučinová: Uklidnění přišlo postupně

Domácí publikum a opět skvělý výkon při TNT Express meetingu v Kladně. Ptali jsme se Elišky Klučinové, staronové rekordmanky v sedmiboji.

15. 6. 2014

Klučinová ozdobila TNT Express 6460 body

Pevnost vztahu Elišky Klučinové s Kladnem se opět pozitivně projevila, domácí sedmibojařka tu složila už třetí národní rekord, celkově svůj čtvrtý. V desetiboji se prosadil stejně jako před čtyřmi lety Ukrajinec Kasjanov.

15. 6. 2014

Výškaři skákali v NY o světový rekord!

Publikum na stadionu Icahn v New Yorku vidělo fantastickou výšku, Ukrajinec Bondarenko a Katařan Barshim úspěšně atakovali kontinentální rekordy, zastavilo je až absolutní maximum. K vidění byly při šestém diamantovém mítinku (za absence českých atletů) i další pozoruhodné výkony.

14. 6. 2014

Klučinová na dobré cestě k rekordu

Eliška Klučinová suverénně vede průběžné pořadí TNT Express vícebojařského mítinku a má po prvním dnu k dobru 90 b na svůj vlastní národní rekord z loňského MS v Moskvě.

13. 6. 2014

Hvězdy víceboje mohou zazářit

O víkendu nás čeká svátek tuzemského víceboje – kladenský TNT Express meeting. Jeho hlavní aktéři jsou na místě a slibují pokusit se o co nejlepší výkony.

12. 6. 2014

Bára, Víťa a spol. se těší na Tretru

Domácí mítinkový vrchol Zlatá tretra hlásí, že jeho hvězdy jsou připraveny zazářit, jen když alespoň trochu vyjde počasí. Pořadatelé ostravského podniku, jehož hlavní program se uskuteční již v úterý 17. června, lákají na prakticky kompletní domácí i světovou špičku.

12. 6. 2014

Eaton jako host i kouč

Světový rekordman v desetiboji, který se letos zaměřuje na 400 m př., se zúčastní víkendového TNT Express meetingu na Kladně. Bude čestným hostem a mentorem pro bronzovou dálkařku z OH DeLoeachovou, která zde bude zkoušet sedmiboj.

12. 6. 2014

Olomouc ozdobí nejzářivější maratonské hvězdy

Stále blyštivější startovní pole nabízejí závody RunCzech běžecké ligy. V Olomouci poběží vítězové letošního londýnského maratonu - světový rekordman Wilson Kipsang (2:03:23) a Edna Kiplagatová (2:19:50), jediná žena, která kdy obhájila titul maratonské mistryně světa.

11. 6. 2014

Veselý třetí v diamantovém Oslo

Úřadující mistr světa v oštěpu a obhájce celkového triumfu v Diamantové lize si podržel vysokou úspěšnost, když i ve třetím letošním podniku prestižního seriálu bodoval a vede jeho průběžné pořadí.

11. 6. 2014

V Hradci by mohla vzniknout tréninková hala

Ve východočeské metropoli aktuálně schválilo zastupitelstvo pokračování projektu, na jehož konci by měl být fotbalový stadion, v jehož útrobách by našli v zimních měsících útočiště také atleti. Situaci však komplikuje fakt, že by vedle arény zároveň vyrostlo obchodní centrum, které se části zastupitelů města i veřejností nelíbí.

10. 6. 2014

Finále Štafetového poháru s patronkou Formanovou

Do Kolína se zítra sjede 14 vítězů krajských kol, aby se od 11 hodin poprali o titul v nové soutěži ČAS pro školáky. Podpořit finalisty přijede patronka Ludmila Formanová. První ročník poháru si již před vrcholem v Kolíně užilo přes 2500 nadšených dětí ze 154 týmů.

9. 6. 2014

Odložil: nejen skvělí oštěpaři

Tradiční pražský mítink kategorie EA Premium vystavil výbornou formu, v níž se aktuálně nacházejí mnozí čeští atleti.

9. 6. 2014

Útok na svěťák, výborné sprinty, Češi za humny ad.

Atletických událostí bylo o uplynulém víkendu přehršel, nabízíme přehled některých dalších zajímavostí, které jsme zatím ještě nepřinesli.

8. 6. 2014

Češi na desítce ve třetí desítce

Milan Kocourek obsadil při EP v běhu na 10 000 m v makedonském Skopje v celkovém účtování 28. pozici, Monika Preibischová byla mezi ženami 24.