Aktuality

7. 8. 2016

Atleti začínají v Riu s tréninkem

Čeští reprezentanti se postupně aklimatizují v dějišti olympijských her a začínají s lehkými tréninky, aby byli perfektně připraveni na své starty.

7. 8. 2016

Vrchaři bojovali o republikové medaile

Nejlepší čeští vrchaři se sešli v Lipové, která hostila jejich republikový šampionát. Závod byl zároveň i kvalifikací pro světový šampionát v Bulharsku.

6. 8. 2016

Postřehy šéfa výpravy I.

Olympijské hry v Riu odstartovaly a i tentokrát nás bude šéf výpravy Tomáš Janků informovat o dění v českém táboře. Zde je první ochutnávka.

5. 8. 2016

„Amsterdamské“ číslo, předkrm před Riem

Olympijský oheň se v Brazílii rozhoří už za pár hodin. Atletika pod pěti kruhy však, jak dobře víme, startuje tradičně až za týden. Pro ukrácení dlouhé chvíle, a nejen proto, tu je jediný specializovaný časopis o královně sportů – k dispozici tištěný i elektronicky.

5. 8. 2016

Vrchaři si to rozdají o tituly

První srpnovou sobotu proběhne mistrovství České republiky v běhu do vrchu, které bude zároveň kvalifikací pro vrchařský světový šampionát, které bude hostit Sapareva Banya v Bulharsku. Místem setkání domácí vrchařské elity bude Lipová (část Bobrovník) v Jeseníkách.

4. 8. 2016

První atleti nabrali směr Rio

Dnes ve večerních hodinách odcestovala do dějiště olympijských her první část atletické výpravy, která nás bude pod pěti kruhy reprezentovat.

4. 8. 2016

Vadlejch má osobák, Špotáková za 66

Na kolínském stadionku se dnes v podvečer prakticky naplnila hlavní tribunka. Důvod? Pro svůj poslední start před olympijskými hrami si vybrali zdejší vrhačský čtvrtek oštěpaři Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch. Teplé počasí, lehký vítr do zad, a také pohodová atmosféra, kterou desítky diváků v Kolíně vytvořili, to vše oběma elitním vrhačům pražské Dukly zjevně svědčilo.

3. 8. 2016

V Olympijském parku Rio-Lipno si i 'zaatletíte'

Lipno a jeho okolí se od pátku promění v multisportovní olympijský park, který po celou dobu trvání olympiády přinese návštěvníkům řadu možností jak si vyzkoušet jednotlivé letní olympijské sporty, užívat si fandění a potkávat se se sportovními hvězdami. Chybět u toho nebude ani atletika!

3. 8. 2016

Vyšly červencové Atletické listy

Do elektronických schránek odešlo letošní šesté a sedmé číslo informačního bulletinu Atletické listy. Co v něm najdete?

2. 8. 2016

Hejnová a spol se představili v Chebu

V úterní podvečer se odehrál další ročník Velké ceny Chebu, která měla velmi kvalitní obsazení. Svou formu zde testovali i někteří olympionici, pro které to byl poslední start před odletem do Brazílie.

1. 8. 2016

Rosolová věří v olympijské finále

Denisa Rosolová odjíždí do Ria obhajovat sedmé místo z předešlých her v Londýně. Bude to mít ovšem nesmírně těžké. Letošní sezóna se zatím nevyvíjela podle jejích představ. Na evropský šampionát nemohla odjet vinou svalového zranění. Nyní se však cítí kvalitně připravena a před startem olympijských her se zdá být dobře naladěna.

30. 7. 2016

Skvělé techniky v Novém Městě

Velká cena Nového Města nad Metují byla plná zajímavých výkonů. Svou formu testovalo hned několik olympioniků. Zejména technické disciplíny byly ozdobou tohoto mítinku.

29. 7. 2016

Hejnová věří v příčky nejvyšší

Zuzana Hejnová zaklekla v Táboře po dvou měsících do závodních bloků a otestovala svou formu na dvoustovce. Jak je se svým startem spokojená a v jakém naladění se nachází dva týdny před olympijským svátkem? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

28. 7. 2016

Nerdi ladí na Rio

Nymburk je tradiční destinací, kterou naši elitní atleti volí pro závěrečnou přípravu před vrcholem sezóny. Letos jsou to olympijské hry v Riu de Janeiru. Nechyběli ani členové skupiny Decathlon Nerd, kteří budou letos pod pěti kruhy startovat, a to vícebojař Adam Sebastian Helcelet a dálkař Radek Juška. Oba čeká jejich olympijská premiéra.

27. 7. 2016

Juška složil táborský reparát

O nejzářivější výkon letošní Velké ceny Tábora se postaral dálkař Radek Juška, který ozdobil mítink dvěma osmimetrovými skoky. Na dvoustovce se představila po dvouměsíční závodní pauze Zuzana Hejnová.

26. 7. 2016

Hrubou čeká olympijská premiéra

Výškařka Michaela Hrubá získala zlatou medaili na nedávno skončeném juniorském světovém šampionátu v Bydhošti a přidala tak titulu dorostenecké mistryně světa a ten juniorský. Jak hodnotí své vystoupení a jaké je její naladění před odletem na olympijské hry?

24. 7. 2016

Hrubá je juniorskou mistryní světa

Česká atletika se nakonec dočkala na mistrovství světa juniorů medaile a dokonce té nejcennější. Zasloužila se o ni výškařka Michaela Hrubá. Lada Pejchalová zůstala těsně pod stupni vítězů. Štafeta čtvrtkařek byla sedmá.

23. 7. 2016

Štafeta juniorek do boje o medaile

Pátý den mistrovství světa juniorů v polské Bydhošti měla česká atletika zastoupení ve třech disciplínách.

23. 7. 2016

Farah dominoval na domácí půdě

Vrchol druhého dne Diamantové ligy v Londýně obstaral domácí vytrvalec Mo Farah, který se dostal do čela světových tabulek na pětce.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10