Aktuality

29. 8. 2016

Wlodarczyková opět vylepšila světový rekord

Polská kladivářka Anita Wlodarczyková dokázala na mítinku ve Varšavě vylepšit svůj vlastní světový rekord na 82.98. Na startu byli i čeští reprezentanti.

28. 8. 2016

Horká neděle byla plná rekordů

Nedělní program mistrovství České republiky do 22 let přinesl jeden národní dorostenecký rekord, dva rekordy šampionátu a jedno vyrovnání historického maxima mistrovství.

27. 8. 2016

Světový rekord i fantastický Vadlejch

Diamantový večer ve městě nad Seinou nabídl skvělou podívanou. Padl jeden světový rekord zásluhou stýplařky Ruth Jebetové a z triumfu a nového osobního maxima se radoval oštěpař Jakub Vadlejch. Bodoval i tyčkař Jan Kudlička.

27. 8. 2016

Šilhanová rozhodla drama rekordem mistrovství

Rekord šampionátu Rebeky Šilhanové a čtvrté tituly pro Zdeňka Stromšíka a Lucii Koudelovou. To jsou nejvýraznější počiny prvního dne mistrovství republiky do 22 let na Kladně.

25. 8. 2016

Špotákové v Lausanne těsně unikl triumf

Jen pět dní po ukončení olympijských atletických soutěží pokračoval seriál Diamantové ligy, která se přesunula do Lausanne. Mezi startujícími byla i oštěpařka Barbora Špotáková a o diamantové body usiloval i Pavel Maslák.

24. 8. 2016

Kladno hostí šampionát talentů

Patnáctý ročník nejmladšího mistrovství České republiky na dráze se bude tentokrát konat na kladenském stadionu Sletiště a na startu nebude chybět řada našich úspěšných mládežnických reprezentantů. Jistě se tedy můžeme těšit na zajímavá atletická klání.

23. 8. 2016

Bronzová Bára je doma

Dnes v dopoledních hodinách přistálo v Praze letadlo s českou olympijskou výpravou, kde nechyběli ani medailisté, kteří si to namířili rovnou od obchodního centra Quadrio na Národní třídě, kde se konala oficiální tisková konference. Mezi nimi byla i držitelka jediné atletické olympijské medaile z Ria Barbora Špotáková.

22. 8. 2016

Ptejte se Filipa Sasínka

Pozvánku do naší pravidelné rubriky Rozhovor měsíce přijala běžecká kometa letošní sezóny Filip Sasínek, osmý muž letošního evropského šampionátu v běhu na 1500 metrů.

22. 8. 2016

Závěrečné postřehy šéfa výpravy

Olympijské hry jsou již za námi a my vám přinášíme závěrečné poznatky šéfa výpravy Tomáše Janků.

21. 8. 2016

Tečku učinil maraton pro Kipchogeho

Fantastickou atletiku na olympijských hrách v Riu uzavřel jako obvykle běh na královské vzdálenosti, prosadil se keňský favorit. Čeští reprezentanti získali díky Špotákové jednu medaili, šest jejích kolegů se probilo mezi nejlepších deset.

20. 8. 2016

Farahův double či 90metrový Röhler

Na stadionu Engenhão vyvrcholil před nedělním maratonem atletický program na hrách v Riu de Janeiru. A opět přinesl výjimečné výkony, bohužel vidět nebyla příliš trojice českých oštěpařů.

19. 8. 2016

Další parádní atletické představení v Riu

Program královny sportů a s ním i celé OH se blíží ke svému vrcholu. Dnes večer viděl Havelangův stadion Boltův třetí titul, druhý nejrychlejší čas historie na 4x100 od Američanek, olympijský rekord na pětce od Cheruiyotové, napínavou tyčku žen a kladivo mužů.

19. 8. 2016

Chodecký den v Pontalu pro Tótha a Liu

Ačkoli kvůli zranění v sezóně téměř nestartoval, dokázal se slovenský mistr světa na olympijskou padesátku skvěle připravit. Závod žen v prostředí ostrůvku Pontal ovládla Číňanka Liu, Anežka Drahotová vybojovala 10. místo.

19. 8. 2016

Špotáková: Odměním se prací na zahradě

Barbora Špotáková slavila na ploše svou bronzovou olympijskou medaili podobně, jako by byla za zlata. Radostná energie z ní čišela i po bezpočtu rozhovorů, které rozdala. Nabízíme jeden z nich.

18. 8. 2016

Špotáková bronzová, Bolt dotáhl hattrick

Po dvou olympijských zlatech přidala oštěpařská šampionka do své unikátní sbírky další úlovek. Naopak bez cenného kovu odjede z Ria přes srdnatý výkon překážkářka Hejnová. Dvanácté místo v osobáku vydřel desetibojař Helcelet, do bojů o medaili se neprobil mílař Holuša. Fenomenální sprinter Bolt ziskem zlata na 200 m zkompletoval třetí double na po sobě jdoucích OH. Olympijský rekord padl v kouli díky Američanu Crouserovi, jeho krajan Eaton kuriózně vyrovnal ten Šebrlův.

18. 8. 2016

Fantastická čtvrtka překážek, Helcelet o top 10

Na olympijském stadionu probíhá poslední dopoledně-odpolední blok. Finále 400 m překážek přineslo skvělé časy, triumfoval Američan Clement. V kvalifikacích neuspěli výškařka Hrubá ani koulař Staněk. Desetibojaři Helcelet se dál pere o výsledek v elitní desítce.

17. 8. 2016

Double Thompsonové, postup Železného tria

Jamajská Thompsonová po 100 ovládla i 200 m, tři dálkařky skočily 7 metrů a všechny medaile ze 100 m překážek braly americké sprinterky. Čtvrteční večer přinesl i radost české atletice, neboť oštěpaři Vadlejch, Frydrych a Veselý prošli do finále, navíc má Helcelet na 14. místě slibně rozjetý desetiboj.

17. 8. 2016

Stýplařského krále sesadil Kipruto, Melich 15.

Keňa má nejlepší stýplaře na světě, z olympijského trůnu Kemboie sesadil krajan Kipruto. V prvním středečním bloku také načala dvojice desetibojařů Helcelet-Sýkora svou pouť soutěží, lepší je po třech disciplínách 11. Adam Sebastian. Zavřené zůstaly finálové brány pro kladiváře Melicha.

16. 8. 2016

Špotáková i Hejnová do finále

V průběhu pátého večerního bloku se představilo pět českých reprezentantů. Oštěpařka Špotáková i překážkářka Hejnová postoupily bez problémů do bojů o cenné kovy. Výškař Bába obsadil v tom svém čtrnácté místo. Olympijským šampionem ve výšce se stal Drouin, nad krátkými překážkami dominoval McLeod a na patnáctistovce kralovala Kipyegonová.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí