Aktuality

4. 7. 2014

Mezistátko pro český dorost

Reprezentace do 17 let opanovala trojutkání v Budapešti před stejně mladými Maďary a Slováky.

3. 7. 2014

Špotáková opět suverénní, vyhrála v Lausanne

Světová rekordmanka v hodu oštěpem nenašla přemožitelku ani při svém čtvrtém závodu letošní sezony, v níž se vrací po mateřské přestávce, a dostala se do čela průběžného hodnocení Diamantové ligy.

3. 7. 2014

Obrazový návrat do Třince

Prohlédněte si bohatou fotogalerii, kterou z mistrovství juniorů a dorostu pořídil Jiří Kottas.

2. 7. 2014

Tyčkaři nadchli Václavské náměstí

V srdci Prahy se opět skákalo vysoko, při 23. ročníku specializovaného mítinku se radovali z vítězství domácí Jan Kudlička s 576 a Australanka Boydová se 452 centimetry.

30. 6. 2014

Závodící těhotná aneb zajímavosti posledních dní

Pár týdnů před porodem běžící půlkařka se sice do obvyklých statistik nezapíše, je to však kuriozita uplynulého týdne. Jinak nabízíme vcelku standardní přehled událostí, a to nejen ze šampionátů atletických velmocí (USA, Jamajka).

29. 6. 2014

Na „gigantu“ nechyběly rekordy

Druhý a poslední den šampionátu juniorů a dorostu přinesl krom jiného splněný limit na MSJ pro dorosteneckou čtvrtkařku Seidlovou či další posun rekordu šampionátu ze strany juniorské překážkářky Reissové.

28. 6. 2014

V Třinci vítr nesvál všechny výkony

První den šampionátu juniorů a dorostu ovlivnilo počasí. Padlo hned pět rekordů šampionátu, z toho i jeden ve sprintu. Výprava na MSJ do Eugene se rozšířila o čtvrtkařku překážkářku Reissovou a kladivářku Kuklovou.

27. 6. 2014

V Praze se opět bude skákat vysoko

Ve středu 2. července se v centru hlavního města uskuteční 23. ročník mítinku Pražská tyčka. S tuzemskou elitou přijede na Václavské náměstí poměřit síly kvalitní zahraniční konkurence.

26. 6. 2014

Omladina míří do Třince

Šampionát juniorů a dorostu hostí o tomto víkendu (28.-29.6.) Třinec. Pro starší kategorii do 19 let to bude jedna z posledních příležitostí, jak si zajistit nominaci na MS do Eugene v USA.

25. 6. 2014

Atletické listy, červen 2014

Právě vychází letošní šesté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

22. 6. 2014

Češi se v Superlize neudrželi, roli hrál výrok jury

Po úžasném dvoudenním boji, kdy ze sebe český tým vydal maximum, rozhodl o sestupu do 1.ligy ME družstev, výrok jury. "Tentokrát nevyhrál sport, protože byla zachována jen litera pravidel," řekl vedoucí výpravy Libor Varhaník.

21. 6. 2014

3 otázky z Brunšviku: Špotáková, Holuša, Svobodová, Mäki

Rozhovory s oporami národního týmu z prvního dne soutěží ME družstev.

21. 6. 2014

Češi v poločase sedmí

Česká reprezentace bojuje v německém Brunšviku o setrvání mezi elitou mistrovství Evropy družstev. Nakročeno má dobře.

20. 6. 2014

Čekají Čechy Thermopyly s dobrým koncem?

Národní atletická reprezentace se v německém Brunšviku chystá na přetěžký souboj s nejlepšími celky Evropy. Cílem je udržet i bez zraněných opor příslušnost mezi elitou.

20. 6. 2014

Fotoohlédnutí za TNT Express mítinkem

Kladenský víceboj, jak jej bohatě zachytil Jiří Kottas.

19. 6. 2014

Wilson a Edna jedou vlakem na Hanou

Zářivé maratonské souhvězdí nasvítí pátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Světový rekordman v maratonu Wilson Kipsang a dvojnásobná mistryně světa Edna Kiplagatová přiletěli včera z Keni do Prahy a dnes jedou Pendolinem Českých drah do místa sobotního závodu.

19. 6. 2014

Reprezentace vyrazila bojovat do Brunšviku

Těžká bitva čeká oslabený národní tým v Německu, kde se o víkendu při mistrovství Evropy družstev utká s jedenácti soupeři o devět míst pro další rok. Reprezentace přišla o opory jako Hejnová či Maslák, přesto odjela se vztyčenou hlavou poprat se o příslušnost v elitní skupině.

18. 6. 2014

Tretra už vyhlíží 54. ročník

Ostravský mezinárodní mítink v rámci okruhu IAAF World Challenge je minulostí. Zlatá tretra 2015 by měla být již na kompletně zrenovovaném stadionu ve Vítkovicích.

17. 6. 2014

Gatlin, Veselý a spol. rozzářili Ostravu

53. Zlatá tretra opět přinesla skvělé atletické představení a nabité tribuny vítkovického stadionu při největším domácím mítinku viděly parádní výkony nejen v podání mužů z titulku.