Aktuality

14. 8. 2014

Špotáková už i evropskou šampionkou

Oštěpařská rekordmanka dnes v Curychu zkompletovala svou unikátní sbírku titulů a přidala už svou osmou medaili z velké akce. Pátou příčku vybojoval překážkář Svoboda, šestou tyčkařka Svobodová, do finále postoupili čtvrtkařka Rosolová a oštěpař Veselý.

14. 8. 2014

Drahotová: realita je hezčí než představy

Zásluhou nejmladší členky výpravy se česká reprezentace zařadila na ME v Curychu mezi medailové země. Kromě bronzové Anežky jsme krátce vyzpovídali také jejího trenéra Pitáka. (V článku také fotogalerie Jana Kucharčíka)

14. 8. 2014

Drahotová vybojovala bronz, Kudlička finále

Čerstvá juniorská mistryně světa z Eugene přidala další cenný přírůstek do své sbírky úspěchů. Na mistrovství Evropy ve švýcarském Curychu vyválčila bronzovou medaili a znovu přitom vylepšila svůj vlastní český rekord na dvacetikilometrové trati. Tyčkař Kudlička postoupil do finále, jeho kolega Balner ani kladivář Melich nikoliv.

13. 8. 2014

Curych zažil britský večer

S takřka hodinovým zpožděním kvůli silnému větru začal večerní blok mistrovství Evropy ve Švýcarsku. Nejlépe se vydařil reprezentantům Velké Británie, kteří získali tři tituly a k tomu tři další medaile. Desetibojař Helcelet dokončil dvoudenní soutěž jako jedenáctý, Veleba na stovce byl 13.

13. 8. 2014

Sýkora i Drahotová třetí v anketě o Atleta měsíce

Juniorští mistři světa zabodovali v hlasování pořádaném evropskou asociací. Zvítězili francouzský překážkář Martinot-Lagarde a (krom jiného) sprinterka Schippersová.

13. 8. 2014

Parádní "dopoledne" v českém podání

Mistrovství Evropy ve Švýcarsku pokračuje druhým dnem. V prvním bloku, jenž se protáhl výrazně do odpoledne a z valné části propršel, neuspěl v kvalifikačních bojích jediný z šesti českých reprezentantů, už ve finále jsou výškař Bába a kladivářka Šafránková.

12. 8. 2014

Marcell se odměnil šestým místem

Česká výprava v Curychu má díky úspěšnému navrátilci první finálové umístění, když se na mistrovství Evropy zatím rozdávaly dvě medailové sady. Z večerního programu se dál probil sprinter Veleba.

12. 8. 2014

Veselý: mám naději na dobrý výkon

Zbytek výpravy v čele s obhájcem evropského trůnu v hodu oštěpem vyrazil směr Curych. V jakém stavu a rozpoložení se úřadující mistr světa nachází?

12. 8. 2014

Opory úvod zvládly

Ve Švýcarsku začal evropský šampionát. Českým reprezentantům se příliš nedařilo, v úvodním bloku usilovalo o postup 16 atletů, dál prošla jen čtvrtina z nich, ale včetně oštěpařky Špotákové či tyčkařky Svobodové. Desetibojař Helcelet je průběžně desátý.

11. 8. 2014

Sládečková: Mladá generace boří mýty

Součástí českého atletického týmu na evropském šampionátu je po dlouhých letech také psycholog výpravy. Konkrétně paní doktorka Zdeňka Sládečková, která dlouhodobě spolupracuje s některými z atletů i během celého roku, je nyní v Curychu oporou českých reprezentantů.

11. 8. 2014

Dorostenci vyrazili na svou olympiádu

Na vojenském letišti v Praze-Kbelích se sešla výprava na olympiádu mládeže a vyrazila vládním speciálem vstříc čínskému Nankingu. Mezi 37 českými sportovci byla i šestice atletek.

10. 8. 2014

Tři čtvrtiny výpravy odletěly do Curychu

Do dějiště 22. mistrovství Evropy se dnes v 10:15 vydala většina české atletické reprezentace, která se bude pokoušet o obhajobu pozic vydobytých před dvěma lety v Helsinkách. Ptali jsme se na letišti Václava Havla trojice, kterou tabulkové postavení „předurčuje“ k medailím.

9. 8. 2014

Vrchaři bojovali o tituly i svět

Na trati z Lipové-lázně na Šerák se tuzemská špička vrchařů poprala o republikové tituly a zároveň o nominaci na zářijový světový šampionát v Itálii.

8. 8. 2014

Přes Šerák do světa

Tuzemská vrchařská špička se na trati z obce Lipová-lázně na vrch Šerák popere o nominační místa na zářijový světový šampionát v Cassette di Massa. Bonusem budou tentokrát také mistrovské tituly.

7. 8. 2014

Pohled na republiku jinými objektivy

Prohlédněte si jak zachytili domácí šampionát v Ostravě Aleš Gräf a Jiří Kottas.

7. 8. 2014

V Ústí se utkají Tsegay a Limo

Dvě velká jména světového silničního běhu se objeví na startovní listině Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem. Etiopan Atsedu Tsegay, autor čtvrtého nejrychlejšího půlmaratonského času historie, a Keňan Philemon Limo, vítěz loňského ročníku a zároveň držitel rekordu závodu v Ústí nad Labem.

7. 8. 2014

Juniorští šampioni z Eugene o atleta měsíce

Mistři světa do 19 let Anežka Drahotová a Jiří Sýkora nechybí v červencovém vydání ankety vyhlašované pravidelně evropskou asociací.

6. 8. 2014

Začal prodej vstupenek na pražské HME

Organizátoři HME 2015 spustili prodej vstupenek na akci, která v Česku nebyla dlouhých 37 let. Nejlepších míst není mnoho, proto není radno s nákupem otálet, byť do začátku šampionátu zbývá ještě 213 dní.

4. 8. 2014

Republikový šampionát v obrazech

Prohlédněte si, jak zachytil víkendové mistrovství ČR v Ostravě (2.-3.8.2014) Jan Kucharčík.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí