Aktuality

2. 8. 2014

Hejnová běžela pro ostravské diváky

Mistryně světa a nejlepší evropská atletka loňského roku se po dnešním rozběhu na domácím šampionátu v Ostravě rozhodla ukončit letošní sezonu. Limituje ji bolest v patě a do Curychu na mistrovství Evropy neodcestuje.

2. 8. 2014

Sobota v Ostravě přinesla parádní výkony

Mistrovství republiky má za sebou první den a vítkovický stadion při něm viděl spoustu zajímavé akce. Mezi vrcholy patřila například Svobodova stodesítka, kladivářka Králová vylepšila rekord šampionátu, ale činili se i další reprezentanti. Přibyl i jeden limit, a tak se po výpadku Hejnové vrátila výprava pro Curych na počet 39.

1. 8. 2014

Atletika znovu zkoumá „výhodu“ hendikepu

Dálkař Rehm, který se odráží z protézy, skočil na německém šampionátu 824 cm a překonal tak limit pro ME v Curychu. Tam jej však německý svaz nakonec nenominoval, přičemž vyzval IAAF, aby zaujala k podobným případům jasné stanovisko.

31. 7. 2014

RunCzech přilákal dalšího skvělého vytrvalce

Je to jen pár týdnů, co do té doby neznámý keňský běžec Geoffrey Ronoh překvapil celý atletický svět, když coby vodič na Mattoni 1/2Maratonu Olomouc porazil dva maratonce světové extratřídy Wilsona Kipsanga a Denise Kimetta. Brzy přijede opět do České republiky, aby na Birell Grand Prix Praha vyzval na desetikilometrové trati dalšího slavného keňského běžce, autora rychlého času při maratonu v Bostonu, Geoffreyho Mutaie.

30. 7. 2014

V Ostravě nejen o „last minute“ do Curychu

Po dvanácti letech se nejvýznamnější domácí mistrovská akce vrací do Ostravy a nadcházející víkend bude zároveň poslední příležitostí, jak si atleti mohou zajistit cestu na letošní vrchol sezóny. Atletický oddíl ve Vítkovicích má bohatou nejen historii (letos slaví 90 let), ale i současnost, a tak lze navzdory stavebním pracím na zdejším stadionu očekávat výborně připravený šampionát ozdobený účastí celou řadou domácích hvězd.

30. 7. 2014

Cheb otazník Hejnové nad Curychem nerozplynul

Mistryně světa na 400 m př. Zuzana Hejnová váhá i po testu na překážkářské třístovce nad svou účastí na evropském šampionátu. Na zlaté dráze se blýskl především rychlík Collins.

29. 7. 2014

Poklad z Eugene dorazil domů

Úspěšná juniorská výprava z MS dosedla dnes v 9:52 na letiště v Praze. Ptali jsme se trojice medailistů v krátkých videorozhovorech. Jak jim to sluší s medailemi, květinami, šampaňským a trenéry, zachytil Eduard Erben.

29. 7. 2014

Veselý před MČR: chci otestovat rozběh

Úřadující mistr světa i Evropy v hodu oštěpem chce využít víkendového republikového šampionátu v Ostravě, aby se popasoval se zkráceným rozběhem, který ho čeká později v Curychu při vrcholných akcích roku.

28. 7. 2014

Janek pojede s „ultras“ za Špotákovou novým vozem

Oštěpařka Barbora Špotáková se dva týdny před mistrovstvím Evropy cítí v dobré pohodě. Dvojnásobnou olympijskou vítězku při boji o premiérový kontinentální titul podpoří v publiku i roční syn Janek, který přijede do Curychu jejím novým vozem Seat Alhambra spolu fanklubem Báry.

28. 7. 2014

Michaela Hrubá postříbřila závěr MSJ!

Poslední den mistrovství světa juniorů v Eugene vybojovala výškařka Hrubá pro výpravu třetí medaili a díky českému rekordu 191 cm splnila limit na ME v Curychu. (Tam ale nebude startovat, neb už bude na olympiádě mládeže.)

27. 7. 2014

USA dominují, štafeta čtvrtkařek DQ

Jediné české zastoupení pří pátém dnu soutěží na MS juniorů v Eugene obstarala štafeta čtvrtkařek, bohužel jejich snaha skončila diskvalifikací za chybné seběhnutí na druhém úseku. Domácí atleti navýšili v sobotu své kralování nad juniorským světem především třemi tituly.

26. 7. 2014

Reissová desátá, Hrubá do finále

A Sasínek byl jediné místo od postupu mezi patnáctku nejlepších stýplařů. V Eugene pokračovalo čtvrtým dnem mistrovství světa juniorů.

25. 7. 2014

Atletické listy, červenec 2014

Do elektronických schránek vyrazilo letošní sedmé číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

25. 7. 2014

Šilhanová šestá, Vytlačilová 11. a svěťák číslo 2

Mistrovství světa juniorů má za sebou program třetího dne, z českého pohledu vyšperkovaný dvěma finálovými účastmi našich atletek.

24. 7. 2014

Také Jiří Sýkora se v Eugene pozlatil!

Druhý juniorský titul mistra světa pro ČR získal v desetiboji Sýkora, pomohl mu k tomu vylepšený rekord šampionátu i národní 8135 bodů. (Přidán VIDEOROZHOVOR.)

23. 7. 2014

Anežka Drahotová šampionkou ve světovém rekordu!

Úřadující juniorská mistryně Evropy v chůzi usedla v Eugene také na globální trůn, když svůj suverénní výkon ozdobila i nejlepším časem historie na desetikilometrové trati 42:47.25. Přidán VIDEOROZHOVOR.

23. 7. 2014

Sýkora zatím pátý, mílař Zenkl celkově 13.

V Eugene v noci na dnešek českého času odstartovalo 15. mistrovství světa juniorů. Desetibojař Sýkora je po prvním dni ve hře o jednu z medailí, Zemaník byl na desítce 22. Do bojů o medaile prošly oštěpařka Vytlačilová i tyčkařka Šilhanová, těsně unikl postup na patnáctistovce Zenklovi.

22. 7. 2014

Dorost na MS poběží smíšenou štafetu

Rada IAAF po dva dny zasedala v dějišti MSJ v Eugene. Vzešly z toho směrem ke světovým soutěžím převážně formality, ale i některé zajímavé novinky.

21. 7. 2014

Nestárnoucí Kim a lepšící se Jakub

Sprinter Kim Collins opět vylepšil národní rekord své karibské domoviny, český oštěpař Jakub Vadlejch podruhé během týdne přehodil 82 metrů.


Krátce

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí