Aktuality

11. 8. 2014

Sládečková: Mladá generace boří mýty

Součástí českého atletického týmu na evropském šampionátu je po dlouhých letech také psycholog výpravy. Konkrétně paní doktorka Zdeňka Sládečková, která dlouhodobě spolupracuje s některými z atletů i během celého roku, je nyní v Curychu oporou českých reprezentantů.

11. 8. 2014

Dorostenci vyrazili na svou olympiádu

Na vojenském letišti v Praze-Kbelích se sešla výprava na olympiádu mládeže a vyrazila vládním speciálem vstříc čínskému Nankingu. Mezi 37 českými sportovci byla i šestice atletek.

10. 8. 2014

Tři čtvrtiny výpravy odletěly do Curychu

Do dějiště 22. mistrovství Evropy se dnes v 10:15 vydala většina české atletické reprezentace, která se bude pokoušet o obhajobu pozic vydobytých před dvěma lety v Helsinkách. Ptali jsme se na letišti Václava Havla trojice, kterou tabulkové postavení „předurčuje“ k medailím.

9. 8. 2014

Vrchaři bojovali o tituly i svět

Na trati z Lipové-lázně na Šerák se tuzemská špička vrchařů poprala o republikové tituly a zároveň o nominaci na zářijový světový šampionát v Itálii.

8. 8. 2014

Přes Šerák do světa

Tuzemská vrchařská špička se na trati z obce Lipová-lázně na vrch Šerák popere o nominační místa na zářijový světový šampionát v Cassette di Massa. Bonusem budou tentokrát také mistrovské tituly.

7. 8. 2014

Pohled na republiku jinými objektivy

Prohlédněte si jak zachytili domácí šampionát v Ostravě Aleš Gräf a Jiří Kottas.

7. 8. 2014

V Ústí se utkají Tsegay a Limo

Dvě velká jména světového silničního běhu se objeví na startovní listině Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem. Etiopan Atsedu Tsegay, autor čtvrtého nejrychlejšího půlmaratonského času historie, a Keňan Philemon Limo, vítěz loňského ročníku a zároveň držitel rekordu závodu v Ústí nad Labem.

7. 8. 2014

Juniorští šampioni z Eugene o atleta měsíce

Mistři světa do 19 let Anežka Drahotová a Jiří Sýkora nechybí v červencovém vydání ankety vyhlašované pravidelně evropskou asociací.

6. 8. 2014

Začal prodej vstupenek na pražské HME

Organizátoři HME 2015 spustili prodej vstupenek na akci, která v Česku nebyla dlouhých 37 let. Nejlepších míst není mnoho, proto není radno s nákupem otálet, byť do začátku šampionátu zbývá ještě 213 dní.

4. 8. 2014

Republikový šampionát v obrazech

Prohlédněte si, jak zachytil víkendové mistrovství ČR v Ostravě (2.-3.8.2014) Jan Kucharčík.

4. 8. 2014

Konec trhače Hartinga?

Německý diskař Robert Harting čelí nečekanému problému. Jeho oslavný rituál po velkých triumfech, při němž trhá svůj závodní dres, je prý hanobením státního symbolu.

3. 8. 2014

Nominace na ME schválena

Předsednictvo Českého atletického svazu na svém dnešním zasedání schválilo nominaci závodníků a doprovodu na evropský šampionát do švýcarského Curychu.

3. 8. 2014

Čtvrtkaři ozdobili mistrovskou neděli

V Ostravě-Vítkovicích vyvrcholil druhý a závěrečný den šampionátu mužů a žen. Blýskli se zejména čtvrtkaři v čele s Němečkem (na Evropě tak bude i štafeta), překážkovou 400 zaběhla výtečně Rosolová.

2. 8. 2014

Svoboda: čas 13.5 v protivětru je balzám

Čtyři roky nepředvedl takový výkon. Sérii peripetií český překážkářský rekordman Petr Svoboda definitivně překonal na republikovém mistrovství. On sám však věří ještě na víc.

2. 8. 2014

MČR mužů a žen - videogalerie

Přinášíme ukázky z víkendového MČR v Ostravě.

2. 8. 2014

Hejnová běžela pro ostravské diváky

Mistryně světa a nejlepší evropská atletka loňského roku se po dnešním rozběhu na domácím šampionátu v Ostravě rozhodla ukončit letošní sezonu. Limituje ji bolest v patě a do Curychu na mistrovství Evropy neodcestuje.

2. 8. 2014

Sobota v Ostravě přinesla parádní výkony

Mistrovství republiky má za sebou první den a vítkovický stadion při něm viděl spoustu zajímavé akce. Mezi vrcholy patřila například Svobodova stodesítka, kladivářka Králová vylepšila rekord šampionátu, ale činili se i další reprezentanti. Přibyl i jeden limit, a tak se po výpadku Hejnové vrátila výprava pro Curych na počet 39.

1. 8. 2014

Atletika znovu zkoumá „výhodu“ hendikepu

Dálkař Rehm, který se odráží z protézy, skočil na německém šampionátu 824 cm a překonal tak limit pro ME v Curychu. Tam jej však německý svaz nakonec nenominoval, přičemž vyzval IAAF, aby zaujala k podobným případům jasné stanovisko.

31. 7. 2014

RunCzech přilákal dalšího skvělého vytrvalce

Je to jen pár týdnů, co do té doby neznámý keňský běžec Geoffrey Ronoh překvapil celý atletický svět, když coby vodič na Mattoni 1/2Maratonu Olomouc porazil dva maratonce světové extratřídy Wilsona Kipsanga a Denise Kimetta. Brzy přijede opět do České republiky, aby na Birell Grand Prix Praha vyzval na desetikilometrové trati dalšího slavného keňského běžce, autora rychlého času při maratonu v Bostonu, Geoffreyho Mutaie.