Aktuality

8. 9. 2014

Zlatá tretra nejlepší v IAAF World Challenge

Třiapadesátý ročník mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava si i v letošním roce udržel pozici nejlepšího mítinku IAAF World Challenge na základě bodování dosažených výkonů.

8. 9. 2014

Ceskybeh.cz prošel inovacemi

Web atletika.cz má sice sesterský web již od začátku letošního roku, ale prvních osm měsíců bylo „zkušebních“. Právě dnes prošla podoba stránek ceskybeh.cz výraznou změnou a zdaleka nepůjde jen o design…

7. 9. 2014

Tituly z Kolína pro obhájce z USK a Dukly

Mistry republiky se stejně jako před rokem stala s velkým náskokem pražská družstva žen Univerzitního sportovního klubu a mužů TJ Dukla. V Kolíně byla přes závěr sezóny k vidění kvalitní, ba i vynikající atletika.

6. 9. 2014

V noční Praze z Čechů nejrychlejší Kocourek a Sekanová

Absolutním vítězem závodu Birell Grand Prix na 10 km se v novém traťovém rekordu 27:28 stal Keňan Ronoh, který před pár týdny ovládl olomoucký půlmaraton, přestože v závodě plnil úlohu vodiče.

5. 9. 2014

Brusel ozářily Špotáková i Rosolová

Česká atletika byla při druhém diamantovém finále vidět, oštěpařka Špotáková triumfovala v závodě i celém seriálu, Rosolová podlehla na 400 m př. jen celkové vítězce DL a porazila mistryni Evropy. Celkově nabídl závěrečný díl letošní dlouhodobé soutěže řadu výkonů roku či rekordů mítinku, mužská výška opět dospěla až k útokům na světový rekord.

5. 9. 2014

Do souboje světadílů také čeští oštěpaři

Barbora Špotáková a Vítězslav Veselý podle očekávání nechybí v nominaci evropského týmu na Kontinentální pohár, který se uskuteční 13. a 14. září v marockém Marrákeši.

3. 9. 2014

Špotáková zůstává věrná Corny poháru

Corny atletický pohár patří ke stěžejním sportovním soutěžím určeným pro střední školy. Klání studentských týmů, které letos vstupuje do 33. ročníku, se každoročně účastní okolo 15 000 mladých lidí z celé České republiky. Patronkou poháru je již devátým rokem Barbora Špotáková.

2. 9. 2014

Bod po bodu noční Prahou

V sobotu večer se v Praze se uskuteční další ročník běžeckého svátku, jehož titulárním partnerem je tentokrát Birell. Zde je několik zajímavostí a čísel k závodu.

31. 8. 2014

Wlodarczyková si vzala zpět svěťák

Polská kladivářka hodila na mítinku ISTAF v Berlíně 79.58 m a o 16 cm tak překonala tři roky starý zápis Němky Heidlerová, která toho byla přímým svědkem. V tyči obsadil Kudlička čtvrté místo, závodili i Marcell, Masná a Kárníková.

31. 8. 2014

MČR 22: Druhý den, druhý rekord

V Jablonci se za vytrvalé závlahy shůry uzavřel republikový šampionát atletů do 22 let. Ani druhý den soutěží nechyběl rekord tohoto MČR, které se koná od roku 2002. Stalo se tak zásluhou oštěpařky Andrejskové.

30. 8. 2014

Koudelová dala šampionátu do 22 let nový rekord

Na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou se uskutečnil první soutěžní den šampionátu atletů věkové kategorie do 22 let. Padl jeden rekord mistrovství, k dalšímu chyběl kousek.

29. 8. 2014

Mladé olympioničky už jsou zpět v Česku

Krátce po desáté dosedl na ranvej vojenského letiště v Praze – Kbelích speciál s českou výpravou, která nás reprezentovala v čínském Nankingu na olympiádě mládeže. Byla v ní i šestice atletek v čele s Michaelou Hrubou, která přivezla dvě bronzové medaile, byť ta druhá je medailí spíše v uvozovkách.

28. 8. 2014

Veselý diamantový trůn neobhájil, skončil třetí

V rozhodující bitvě v Curychu předvedl nejdelší hod Němec Röhler a stal se tak celkovým vítězem Diamantové ligy. Jak to dopadlo v jiných disciplínách? A jak si v doplňkových závodech vedly české naděje?

28. 8. 2014

Šampionát atletů do 22 let ozdobí i Drahotová

Poslední prázdninový víkend budou na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou zápolit o republikové tituly nejlepší čeští atleti mladší dvaadvaceti let. Mezi hvězdy určitě patří bronzová z nedávného ME v Curychu Anežka Drahotová, která pro šampionát přesedlá z chůze na patnáctistovku.

27. 8. 2014

Srpnové Atletické listy

Do elektronických schránek bylo odesláno letošní osmé číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

26. 8. 2014

Hrubá má druhý olympijský bronz

V Nankingu zakončily atletický program při druhé mládežnické olympiádě štafety, v nichž svou druhou medaili získala Michaela Hrubá. Celkovému pořadí v atletice vládla domácí Čína.

25. 8. 2014

Holuša: snad to byla jen jednorázová příhoda

Jakub Holuša je stále hospitalizován ve střešovické nemocnici kvůli problému s ledvinami. Cítí se však už dobře a věří, že zítra bude moci jít domů. Závodní sezona však pro něj tak jako tak skončila.

24. 8. 2014

Výškařka Hrubá bronzová, Vokálová čtvrtá

AKTUALIZOVÁNO - Atletická část výpravy na mládežnické olympiádě v Nanikingu je stejně jako před čtyřmi lety medailová, postarala se o to Michaela Hrubá ve výšce. Jediné místo pod stupni skončila na 400 m př. Tereza Vokálová. Koulařka Cermanová a tyčkařka Pražáková skončily osmé.

24. 8. 2014

Špotáková a Rosolová v Birminghamu bodovaly

Ačkoli to bylo oproti předešlému diamantovému mítinku ve Stockholmu o poznání „standardnější“ klání, přeci jen se při birminghamské Grand Prix přihodila překvapení. O jedno z nich se postarala kanadská oštěpařka Gleadleová, která porazila mistryni Evropy Špotákovou. Čtvrtkařka překážkářka Rosolová doběhla třetí, tyčkařka Svobodová nezvládla svůj základ.