Aktuality

21. 9. 2014

Rekordní smršť při žákovském MČR v Plzni

Západočeská metropole viděla mimořádný šampionát kategorie do 15 let. Do historie se poroučely čtyři národní rekordy, k tomu další čtyři rekordy mistrovství, přičemž v Plzni zazářilo hned několik výrazných postav.

21. 9. 2014

Juniorky Olympu Brno stříbrné při EP

Jejich vrstevníci z pražské Slavie bezpečně udrželi šestým místem elitní skupinu klubového evropského poháru pro příští rok. Sobota ve španělském Castellónu zcela patřila Fenerbahce Istanbul, které ovládlo obě kategorie.

20. 9. 2014

Špotáková si na závěr sezóny hodila i mužským oštěpem

Při Hvězdném házení v Domažlicích byly k vidění i další kvalitní výkony: oštěp za 80, disk za 60 a koule za 20.

19. 9. 2014

Atletika pro děti popáté vítězně v cíli

Projekt Českého atletického svazu určený dětem od pěti do jedenácti let na Kladně slavnostně uzavíral svou pátou sezonu. Akci přijeli podpořit i hvězdní patroni, z nichž někteří skákali bez tyče ke třem metrům.

19. 9. 2014

Špotáková kandidátkou titulu evropské Atletky roku

V tradiční anketě, která nese nově název Golden Tracks (Zlaté dráhy), se mezi adepty prvenství v kategorii vycházejících hvězd nacházejí také čeští juniorští mistři světa Drahotová se Sýkorou.

17. 9. 2014

Ptejte se Zuzany Hejnové

Pozvání k pravidelnému rozhovoru měsíce přijala loňská evropská atletka roku. Letošní sezónu musela svěřenkyně Dalibora Kupky kvůli zraněním prakticky vynechat, ale už spřádá plány na novou. Ptát se Zuzany můžete jako obvykle i vy, čtenáři atletika.cz.

17. 9. 2014

Milý šok na vrchu mramorového lomu

Juniorka Michaela Stránská vybojovala ve své kategorii na mistrovství světa do vrchu senzační bronzovou medaili. Že na ni běží, však ještě kousek před cílem neměla ani tušení.

16. 9. 2014

Královna Bára korunována

(DOPLNĚNO FOTO) Tradičně U Pinkasů, kde už měla svůj půllitr a teď k hospodskému "žezlu" přibyla i stylová koruna, se „formálně“ loučila s letošní sezónou oštěpařka Barbora Špotáková. Olympijská šampionka, mistryně světa, světová rekordmanka a po letošku také mistryně Evropy, vítězka Kontinentálního poháru a staronová majitelka diamantové trofeje.

15. 9. 2014

Evropa vládla světu, pomohl i Veselý

Oproti předešlému kontinentálnímu poháru ve Splitu to tentokrát byla v Marrákeši jednoznačná záležitost, a to nejen v boji o prvenství. Evropě k takřka 60bodovému triumfu nad druhými Amerikami a více než stobodovému odstupu před třetí Afrikou přispěl v druhý den soutěží také oštěpařský vicemistr Evropy Veselý.

14. 9. 2014

Deštivé Ústí: marné útoky na rekordy

Etiopan Takele se na pátý pokus dočkal vítězství v RunCzech běžecké lize. Nejlepší mezi ženami na Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem byla Keňanka Jepkoechová, která po triumfu na desítce v Praze "český double". Útok na rekordní časy závodu zhatil běžcům déšť, přesto ti nejlepší zaostali jen těsně. České prvenství si vyběhli Milan Kocourek a Ivana Sekyrová.

14. 9. 2014

Juniorka Stránská má mezi vrchaři světový bronz

Reprezentace na světový šampionát v běhu do vrchu, který se konal v italském Casette di Massa stylem "nahoru", navázala na úspěchy svých předchůdců a vyválčila cenné kovy. Nejvíce k tomu přispěla Michaela Stránská, která obsadila třetí místo v individuálním pořadí juniorek a položila tak základ i pro týmový bronz.

13. 9. 2014

Špotáková podpořila Evropu vítězstvím

Barbora Špotáková vyhrála závod oštěpařek v marockém Marakéši a získala tak plný počet bodů pro tým Evropy, který jako šampionka z Curychu spolu s Němkou Stahlovou zastupovala. I díky nim má evropský tým nakročeno k vítězství.

12. 9. 2014

Pistorius vinný ze zabití Steenkampové

Oscar Pistorius, 27letý hendicapovaný atlet z Jižní Afriky, zářil jako paralympik a startoval i na olympiádě. Jeho život se ocitl na rozcestí poté, co měl vloni v únoru zastřelit přes zavřené dveře koupelny svého domu přítelkyni Reevu Steenkampovou. Dnes soud v Pretorii potvrdil, že je Pistorius za smrt 29leté modelky a vystudované právničky odpovědný. Konečný rozsudek má padnout nejdříve za měsíc, 13. října.

10. 9. 2014

Kladivářský seriál pro Wlodarczykovou a Parse

Kromě Diamantové ligy se uzavřela na konci minulého týdne i letošní IAAF Hammer Throw Challenge. Polce Wlodarczykové se podařilo obhájit, mezi muži se prosadil loni druhý Maďar Pars.

9. 9. 2014

V Ústí nad Labem poběží půlmaratonská elita

Po sobotním úspěšné Birell Grand Prix Praha udržuje vysoko nastavenou laťku letošní RunCzech běžecké ligy i Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem. Řada atletických hvězd, které v Praze v sobotu večer zazářily svými výkony a rychlými časy, zůstává v České republice a chystá se 14. září na půlmaraton do Ústí nad Labem. Soupeřem jim nebude nikdo jiný než Atsedu Tsegay, nejrychlejší muž na této trati od roku 2012.

8. 9. 2014

Zlatá tretra nejlepší v IAAF World Challenge

Třiapadesátý ročník mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava si i v letošním roce udržel pozici nejlepšího mítinku IAAF World Challenge na základě bodování dosažených výkonů.

8. 9. 2014

Ceskybeh.cz prošel inovacemi

Web atletika.cz má sice sesterský web již od začátku letošního roku, ale prvních osm měsíců bylo „zkušebních“. Právě dnes prošla podoba stránek ceskybeh.cz výraznou změnou a zdaleka nepůjde jen o design…

7. 9. 2014

Tituly z Kolína pro obhájce z USK a Dukly

Mistry republiky se stejně jako před rokem stala s velkým náskokem pražská družstva žen Univerzitního sportovního klubu a mužů TJ Dukla. V Kolíně byla přes závěr sezóny k vidění kvalitní, ba i vynikající atletika.

6. 9. 2014

V noční Praze z Čechů nejrychlejší Kocourek a Sekanová

Absolutním vítězem závodu Birell Grand Prix na 10 km se v novém traťovém rekordu 27:28 stal Keňan Ronoh, který před pár týdny ovládl olomoucký půlmaraton, přestože v závodě plnil úlohu vodiče.