Aktuality

11. 10. 2014

„Zlaté dráhy“: Schippersová a Lavillenie

Cena pro nejlepšího evropského atleta dostala nové jméno a prvními majiteli trofeje „Golden Track“ se při slavnostním vyhlášení v ázerbájdžánském Baku stali nizozemská sprinterka-vícebojařka a francouzský tyčkař. V kategorii vycházejících hvězd kontinentu byli zvoleni ruská výškařka Kučinová, když Anežka Drahotová skončila třetí, a britský sprinter Gemili.

10. 10. 2014

Špotáková také o atletku září

Rovněž „dílčí“ anketa evropské atletiky má mezi nominovanými zkratku „CZE“, a to opět díky oštěpařské šampionce. Zda se stane Barbora vítězkou hlasování letos podruhé a celkově popáté, můžete ovlivnit i vy.

9. 10. 2014

Ohlédnutí a výhled slovenských špiček

Na středeční konferenci v Bratislavě bilancovala sezonu trojice elitních slovenských atletů Lucia Hrivnák Klocová, Marcel Lomnický a Jozef Repčík. V jeho hledáčku na příští sezonu je i březnové HME v Praze.

7. 10. 2014

Pořadatelé příštích "republik"

Na zasedání Předsednictva Českého atletického svazu se rozhodlo o kandidaturách jednotlivých subjektů ucházejících o organizaci republikových šampionátů v příštím roce, a v případě „velkého“ mistrovství pro rok 2016.

7. 10. 2014

Corny poháry putují do Brna a Opavy

Studentky z gymnázia Brno Hády a jejich kolegové z Mendelova gymnázia v Opavě. To jsou vítězové 33. ročníku středoškolské soutěže, která vyvrcholila v Břeclavi pod dohledem patronky Barbory Špotákové.

6. 10. 2014

Ptejte se Evy Vrabcové Nývltové

Její hlavní sportovní „profesí“ jsou lyže, ale léto si atletikou zpestřovala už od dorosteneckého věku. Druhým rokem však není běhání v maratonkách pouhým doplňkem, což aktuálně dokazuje i její nedávný výkon na Běchovicích. Ten povzbudil i nás, abychom Evu pozvali k našemu pravidelnému rozhovoru. V něm se jako vždy můžete ptát i vy, čtenáři atletika.cz.

5. 10. 2014

Čína kralovala v Inčchonu

Atletickému programu asijských her i při 17. ročníku, konaného potřetí v Jižní Koreji, dominovala Čína. Inčchon překonal co do kvality předešlý ročník, padlo celkem 16 rekordů akce, z toho tři byly kontinentální.

4. 10. 2014

Žákovský šampionát družstev pod taktovkou slávistů

V Jablonci nad Nisou se uskutečnilo MČR družstev straších žáků a žákyň. Obě kategorie s přehledem vyhráli závodníci ASK Slavia Praha.

3. 10. 2014

Last minute: Podpořte Čechy v boji o evropský trůn!

S páteční půlnocí se uzavře hlasování v anketě o nejlepší evropské atlety letošního roku. Kdo tak tedy ještě neučinil, má tedy poslední možnost podpořit české zástupce, kteří figurují hned ve třech kategoriích. Špotáková je pak i v nominaci o nejlepšího atleta světa.

2. 10. 2014

Potvrzeno: Powell a Simpsonová už si tresty odpykali

IAAF v aktuálním přehledu dopingových trestů potvrdila půlroční distance pro Powella a Simpsonovou. Kuriózní důsledky má porušení pravidel běloruskou mílařku Karejivovou, prvním potrestaným z ME je pak Moldavec Cravcenco (400 m př.).

1. 10. 2014

Napínavé finále týmové soutěže dorostu

O víkendu se bojovalo o republikové tituly i mezi dorosteneckými družstvy. Pohár pro mistra zůstal pořádající Slávii Praha, v zápolení dívek uspěly atletky Vítkovic. O místa na stupních se zápolilo až do konce soutěží, ba i po něm.

29. 9. 2014

Juniorskými mistry Olymp Brno a Opava

Sobotní republikové klání družstev ovládli domácí atleti z Opavy a jejich vrstevnice z Olympu Brno.

29. 9. 2014

Žactvo podlehlo jen Maďarsku

Při mezistátním pětiutkání ve slovinském Maribor skončila reprezentace do 15 let na druhém místě. O národní rekord se postarali tyčkařka Švábíková a chodec Srbecký.

29. 9. 2014

Prodáno přes polovinu vstupenek na HME

Do začátku halového mistrovství Evropy, které hostí v březnu Praha, zbývá ještě 158 dní, ale lístky na šampionát mizí doslova před očima. Přes 50 procent všech je prodáno a na sobotní odpoledne a nedělní finálový blok už je celkově k dispozici posledních tisíc kousků.

28. 9. 2014

Běchovice: mistrovská obhajoba Vitnera, premiéra Vrabcové

Absolutními vítězi 118. ročníku slavného silničního závodu z Běchovic směrem do centra Prahy se stali Keňané Kimayo v čase 29:14 a Wambuaová za 33:18.

28. 9. 2014

V maratonu padla hranice 2:03

Berlínská trať opět čarovala. Zasloužil se o to Keňan Dennis Kimetto, který zde zvládl maraton za 2:02:57 a jako první v historii tak pokořil hranici 2:03 hod. .

27. 9. 2014

Senát ocenil trenéra Kratochvílové

Mezi sedmnácti osobnostmi, jimž předseda horní komory parlamentu předal včera při příležitosti Dne české státnosti stříbrnou medaili, byl i Miroslav Kváč.

25. 9. 2014

Vyšla nová Atletika

Začala distribuce nového čísla časopisu Atletika. Co v něm najdete?

24. 9. 2014

Zářijové Atletické listy

Bylo rozesláno letošní deváté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?