Aktuality

27. 11. 2014

NEUNIKLO VÁM?

Nabízíme přehled vybraných novinek za uplynulý týden z našich sesterských webových stránek.

26. 11. 2014

Rio i Baku znají své maskoty

Nadcházející olympijské a evropské hry představily postavičky, jež mají reprezentovat hostitelské země a zároveň propagovat samotnou akci. Oba organizační týmy zvolil dvojici maskotů, jednoho za živočišnou a druhého za rostlinnou říši.

24. 11. 2014

Junioři byli vidět na krosu v Nizozemsku

Stewartová třetí, Zemaník čtvrtý – těmito výsledky se blýskla česká výprava do nizozemského Tilburgu, kde se konal tradiční kros evropského okruhu.

23. 11. 2014

Šebrle: HME bude zážitek

Při vyhlašování Atleta roku seděl v sále jako tolikrát předtím, jen už ne v těch úplně předních řadách vyhrazených aktuálně oceněným. Je to už více než rok, kdy Roman Šebrle, jeden z gigantů historie víceboje, udělal definitivní tečku za svou atletickou kariérou. Nyní dělí svůj čas mezi rodinu, golf a moderování zpráv v televizi. A jak sám říká, neví, kam dřív skočit.

22. 11. 2014

Atlety světa Adamsová a Lavillienie

Koulařka Valerie Adamsová je vůbec první vrhačkou, které se podařilo v historii ankety IAAF uspět, tyčkař Renaud Lavillenie zase teprve druhým skokanem. Při pátečním galavečeru v Monaku byli dekorováni další atleti za letošní sezónu, ale také uvedeny legendy do síně slávy.

21. 11. 2014

NEUNIKLO VÁM?

Nabízíme přehled vybraných novinek za uplynulý týden z našich sesterských webových stránek.

20. 11. 2014

Z IAAF: Inovace nominace či ranní finále

Po úterním rozhodnutí o budoucích pořadatelích v Monaku jednala hlava světové atletiky ve středu především o blížících se akcích. Vcelku zásadní změna je ve způsobu nominace na MS do Pekingu, na OH v Riu zase čekají atlety finálové disciplíny i dopoledne. To ale není vše.

18. 11. 2014

Bitva kontinentů bude v Ostravě!

Rada světové atletické asociace dnes rozhodovala o pořadatelích velkých akcí, mimo jiné o Kontinentálním poháru 2018, kde hlasující dali přednost Ostravě před Bydhoští. Rok poté se na mistrovství světa sjedou atleti do Dauhá, které uspělo z tria uchazečů.

16. 11. 2014

Drahotová: budu víc poslouchat tělo

Rozhovor se svěřenkyní Iva Pitáka, juniorskou mistryní světa v chůzi a bronzovou ze seniorského ME, mj. o jejích výhledech na příští rok.

15. 11. 2014

Kde uvidí bitvu kontinentů v roce 2018...

...bude to v Ostravě nebo polské Bydhošti? Mezi těmito městy totiž vybírají v Monaku členové Rady IAAF hostitele příštího kontinentálního poháru. Definitivně se rozhodne na jednání v úterý 18. listopadu.

13. 11. 2014

Spolupráce Špotákové se Železným skončila

Oštěpařka Barbora Špotáková a trenér Jan Železný se dohodli, že ukončí svou vzájemnou spolupráci. V poslední době začali hledat možnosti, jak skloubit přípravu tak, aby vyhovovala oběma stranám s ohledem na trenérský koncept Železného i rodinu jeho svěřenkyně. I přes několik sezení a rozhovorů se jim kompromis nepodařilo najít a Barbora se tak nově bude připravovat sama.

13. 11. 2014

NEUNIKLO VÁM?

Nabízíme přehled vybraných novinek za uplynulý týden z našich sesterských webových stránek.

11. 11. 2014

Mezi fanoušky jsou nesporní talenti

V rámci kampaně k březnovému HME v Praze „Fanoušek je součást týmu“ bylo zveřejněno druhé video. Název „Talent“ už trochu napovídá...

10. 11. 2014

Česká stopa na slovenském krosu

Překvapivým mistrem Slovenska v přespolním běhu se v sobotu stal v Praze trénující Peter Ďurec, který ovládl v Dubnici nad Váhem hlavní vytrvaleckou trať. Na kratší kraloval obhájce Jozef Pelikán, ženám Ľubomíra Maníková.

9. 11. 2014

Královna: zlato patří i druhým

Rozhovor s Barborou Špotákovou, která po sedmé vyhrála titul Atlet roku a dotáhla se tak na dosavadní rekordmany Helenu Fibingerovou a Jana Železného, jenž je jejím koučem.

8. 11. 2014

Atletem roku Špotáková, rekordně posedmé

Prestižní tuzemská anketa nemá po dalším vítězství Barbory Špotákové úspěšnějšího atleta. Při slavnostním galavečeru vysílaném v přímém přenosu Českou televizí byl oceněn i její kouč Jan Železný. Nejlepším juniorem byla stejně jako on trenérem vyhlášena také již potřetí Anežka Drahotová, v kategorii objev roku uspěl Jiří Sýkora.

7. 11. 2014

„Kunratice“ míří k 90, bez legendy Šerpána

Nedělní 81. ročník slavného krosu Velká Kunratická se bude muset obejít bez rekordmana v počtu účastí Karla Šerpána, který zemřel začátkem tohoto týdne.

6. 11. 2014

NEUNIKLO VÁM?

Nabízíme přehled vybraných novinek za uplynulý týden z našich sesterských webových stránek.

6. 11. 2014

Hejnová: noha nebolí, ťuky ťuk

Zuzana Hejnová už necítí bolest v problémové noze a může se sice volněji, zato bez omezení připravovat na příští sezonu. Pokud bude také ve formě sportovní, co se týče zdraví, počítá i se startem na pražském HME.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí