Aktuality

25. 9. 2016

Jubilejní Běchovice ovládli Homoláč a Vrzalová

Poslední neděle v září patří tradičnímu silničnímu závodu Běchovice - Praha. V dopoledních hodinách odstartoval jubilejní 120. ročník a rozdávaly se také mistrovské medaile v silničním běhu. Z premiérových triumfů se radovali Jiří Homoláč a Simona Vrzalová.

23. 9. 2016

Úspěšní olympionici Dukly byli oceněni

Ministr obrany Martin Stropnický přijal 22. září úspěšné reprezentanty ASC Dukla z XXXI. letních olympijských her v Riu de Janeiru. Mezi nimi bylo i šest atletů.

23. 9. 2016

„Olympijská“ Atletika vyrazila do světa

Tiskem i virtuálně, tak se vydává do schránek čtenářů letošní trojka časopisu Atletika, jíž pochopitelně dominuje všesportovní svátek v Riu de Janeiru. Ale jak ví každý správný fanoušek, jenž je součástí týmu, menu nabízí olympijská sezóna mnohem bohatší …

22. 9. 2016

Jubilejní Běchovice nabídnou mistrovská dramata

V neděli 25. září proběhne jubilejní 120. ročník nejstaršího silničního závodu v Evropě Běchovice – Praha. V jeho rámci se budou také rozdávat mistrovské tituly v silničním běhu. V obou kategoriích se dá očekávat nebývale otevřený a dramatický souboj nejen o mistrovské medaile, ale i o nové trofeje pro vítěze.

21. 9. 2016

Běchovice představily nové trofeje

Běchovický silniční závod slaví významné jubileum. V souvislosti s ním byly v galerii Zlatá husa představeny nové trofeje pro vítěze mistrovských závodů.

21. 9. 2016

Předsednictvo schválilo pořadatele MČR 2017

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo na svém zasedání pořadatele republikových šampionátů pro rok 2017. Mistrovství republiky můžu a žen v roce 2018 pak bude hostit Kladno.

19. 9. 2016

Špotáková: Nevidím důvod končit

V pražské restauraci U Pinkasů proběhlo tradiční setkání oštěpařky Barbory Špotákové s novináři. Při neformálním posezení se hodnotila uplynulá sezóna a padaly i dotazy na atletickou budoucnost trojnásobné olympijské medailistky.

19. 9. 2016

MČR žactva ozdobily tři české rekordy

Mistrovství republiky žákovské kategorie tentokrát hostil Jablonec. Přestože panovalo chladné počasí, padaly národní rekordy.

18. 9. 2016

Keňan Kipyego ozdobil Ústí časem pod hodinu

Jako rozený šampion se na půlmaratonu v Ústí nad Labem představil Barselius Kipyego, Keňan soupeřům nedal nejmenší šanci a zaběhl si svoje maximum i rekord závodu – to vše v čase 59:15. Ženám kralovala Peres Jepchirchirová, která i přes nehodu s botou zaběhla skvělé. Češkám vládla Ivana Sekyrová a Čechům v nejlepším tuzemském čase závodu Jiří Homoláč.

16. 9. 2016

Atleti pomáhají dětem

Druhý ročník charitativního projektu „Atleti pomáhají“ odstartoval návštěvou nemocných dětí na dětské ortopedii ve Fakultní nemocnici v Motole.

13. 9. 2016

„Běchovice“ si zaslouží celosvětový věhlas, říká starosta

Jubilejní 120. ročník silničního závodu Běchovice – Praha se nezadržitelně blíží a při této příležitosti jsme vyzpovídali starostu Běchovic Ondřeje Martana.

11. 9. 2016

Stránská obhájila stříbro na MS vrchařů

Česká reprezentace má za sebou vystoupení na mistrovství světa v běhu do vrchu, které hostila bulharská Sapareva Banya. Nejlepšího umístění dosáhla v závodě juniorek Michaela Stránská, která zopakovala svůj stříbrný úspěch z minulého roku.

11. 9. 2016

V Praze odolal svěťák na 10 km jen o 3 s

21. ročník Birell Grand Prix Praha nabídl výjimečné výkony – letošní nejrychlejší desítky v podání keňských vítězů. Jepchumbaové utekl o pouhopouhé tři vteřiny světový rekord – jako útěcha ji může sloužit africké, keňské, závodní a samozřejmě i osobní maximum. Hned pět mužů běželo pod 28 minut, nejrychleji noční Prahou proběhl Kipyatich. Mezi domácími se prosadili Kocourek a Mäki.

9. 9. 2016

Morrisová v Bruselu skočila 5 m, Špotáková 2.

Americká tyčkařka Morrisová ozdobila druhé finále 7. ročníku Diamantové ligy v Bruselu útokem překonáním pěti metrů a útokem na světový rekord, další výtečnou pětku běžela Etiopanka Ayanaová. Oštěpařka Špotáková zakončila sezónu druhým místem, překážkářka Hejnová čtvrtým.

8. 9. 2016

Startovce Birell Grand Prix vévodí Keňané

Už za dva dny odstartuje na náměstí Republiky jedenadvacátý ročník Birell Grand Prix Praha. A jak se ukázalo na předzávodní tiskové konferenci, z elitních atletů čiší sebevědomí a odhodlání. Nejlepší světoví vytrvalci budou útočit na čas pod 28 minut, ženy se budou chtít co nejvíce blížit půlhodině. Na startovní čáře nebudou chybět nejlepší Češi a také české reprezentantky slibují rychlý závod.

7. 9. 2016

Hejnová zvítězila v Záhřebu

Jediným českým zástupcem ve včerejším programu mítinku IAAF v Záhřebu byla překážkářka Zuzana Hejnová, která ovládla závod na 400 metrů překážek.

5. 9. 2016

Ptejte se Anežky Drahotové

Pozvánku do naší pravidelné rubriky přijela naše chodecká jednička Anežka Drahotová, které nyní můžete posílat vaše dotazy.

4. 9. 2016

Mistrovské tituly v držení Dukly a USK

Ústí nad Orlicí hostilo finále mistrovství České republiky družstev a své loňské tituly obhájili muži Dukly a ženy USK Praha.

3. 9. 2016

Polovina diamantů je rozdána

Švýcarský Curych hostil první finálovou část sedmého ročníku Diamantové ligy. Po čtvrtečním finále již známe polovinu vítězů. Mezi nimi je i náš oštěpař Jakub Vadlejch.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Krátce

02.12.2016 11:33 Světový šampionát v přespolním běhu 2019 uspořádá Dánsko ve městě Aarhus.

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí