Aktuality

8. 12. 2014

NEUNIKLO VÁM?

Nabízíme přehled vybraných novinek z posledních doby na našich sesterských webových stránkách.

7. 12. 2014

Ani Symmonds na běžce pijany nestačil

V americkém Austinu se konal šampionát v pivní míli, kde vítěz zvládl čtyři třetinky zlatého moku a čtyři čtvrtky za 5 min a pár setin navrch. Stříbrný medailista z osmistovky moskevského MS jen z uctivé vzdálenosti koukal na jeho záda.

6. 12. 2014

Výstavu atletiky otevřou legendy

Ve čtvrtek 11. prosince bude v prostorách Galerie Harfa zahájena výstava, která dá nahlédnout do historie české atletiky. Slavnostní ráz otevření dodají osobně přítomné legendy jako Dana Zátopková, Jarmila Kratochvílová či Helena Fibingerová.

5. 12. 2014

Šokující dokument o dopingu ruských sportovců

Německá stanice ARD odvysílala 3. prosince televizní dokument, který způsobil velký poprask. Pojednává o masivním, systematickém užívání dopingu mezi ruskými atlety, jeho krytí ze strany funkcionářů a velké korupci, která je s tím spojená.

4. 12. 2014

Svaz ocenil české TOP běhy

V Masarykových kolejích v Praze byly zástupci Českého atletického svazu oceněny největší běžecké závody v tuzemsku. Předávání certifikátů se zúčastnili legendární závodníci sdružení ve Zlatém klubu českých vytrvalců.

4. 12. 2014

Drahotová tváří atletiky na základních školách

Projekt ČAS „Atletika pro děti do škol“ získal silného partnera ve společnosti Nestlé, jež přinese možnost využívat sady pomůcek dalším malým sportovcům. Tváří této spolupráce se stala vycházející hvězda na českém sportovním nebi – chodkyně, běžkyně a cyklistka – juniorská mistryně Evropy i světa Anežka Drahotová.

2. 12. 2014

Holuša otestoval kros v Belgii

Dva týdny před evropským šampionátem si finalista letošních vrcholů na dráze ozkoušel, jak chutná přespolní běh. V Roeselaare z toho bylo šestnácté místo.

1. 12. 2014

Desítka Sportovce roku opět se Špotákovou

Dvojnásobná královna tuzemského sportu z olympijských let díky zisku evropského zlata pronikla již poosmé do nejlepší desítky prestižní výroční ankety Klubu sportovních novinářů.

30. 11. 2014

Špotáková koučovala fotbalistu

Barbora Špotáková si v přípravě udělala čas na prvoligové fotbalisty z Jablonce, odkud pochází, a zkusila jednoho z nich připravit na splnění oštěpařské sázky. VIDEO

29. 11. 2014

„Diamantovka 2015“ nastoupí ve stejné sestavě

Elitní atletický seriál odstartuje za necelý půlrok do svého šestého ročníku bez výrazných změn. Teď oznámila Diamantová liga i svůj „jízdní řád“, jinými slovy rozložení disciplín do jednotlivých mítinků.

28. 11. 2014

Listopadové Atletické listy

Bylo rozesláno letošní jedenácté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

27. 11. 2014

Do Ostravy přijede Bondarenko

Praha a HME bude muset elitního výškaře Bohdana Bondarenka oželet, neboť vynechává celou halu, zato Zlatá tretra uvidí jeho umění už potřetí za sebou.

27. 11. 2014

NEUNIKLO VÁM?

Nabízíme přehled vybraných novinek za uplynulý týden z našich sesterských webových stránek.

26. 11. 2014

Rio i Baku znají své maskoty

Nadcházející olympijské a evropské hry představily postavičky, jež mají reprezentovat hostitelské země a zároveň propagovat samotnou akci. Oba organizační týmy zvolil dvojici maskotů, jednoho za živočišnou a druhého za rostlinnou říši.

24. 11. 2014

Junioři byli vidět na krosu v Nizozemsku

Stewartová třetí, Zemaník čtvrtý – těmito výsledky se blýskla česká výprava do nizozemského Tilburgu, kde se konal tradiční kros evropského okruhu.

23. 11. 2014

Šebrle: HME bude zážitek

Při vyhlašování Atleta roku seděl v sále jako tolikrát předtím, jen už ne v těch úplně předních řadách vyhrazených aktuálně oceněným. Je to už více než rok, kdy Roman Šebrle, jeden z gigantů historie víceboje, udělal definitivní tečku za svou atletickou kariérou. Nyní dělí svůj čas mezi rodinu, golf a moderování zpráv v televizi. A jak sám říká, neví, kam dřív skočit.

22. 11. 2014

Atlety světa Adamsová a Lavillienie

Koulařka Valerie Adamsová je vůbec první vrhačkou, které se podařilo v historii ankety IAAF uspět, tyčkař Renaud Lavillenie zase teprve druhým skokanem. Při pátečním galavečeru v Monaku byli dekorováni další atleti za letošní sezónu, ale také uvedeny legendy do síně slávy.

21. 11. 2014

NEUNIKLO VÁM?

Nabízíme přehled vybraných novinek za uplynulý týden z našich sesterských webových stránek.

20. 11. 2014

Z IAAF: Inovace nominace či ranní finále

Po úterním rozhodnutí o budoucích pořadatelích v Monaku jednala hlava světové atletiky ve středu především o blížících se akcích. Vcelku zásadní změna je ve způsobu nominace na MS do Pekingu, na OH v Riu zase čekají atlety finálové disciplíny i dopoledne. To ale není vše.