Aktuality

10. 2. 2015

O štafetový pohár je mezi školami zájem

Tři měsíce před startem druhého ročníku Štafetového poháru evidují jeho pořadatelé na 250 přihlášených škol. V některých krajích přesáhl počet účastníků dva tucty.

9. 2. 2015

Nejvíc se líbil ledový Kudlička

Špičkoví čeští atleti se stali objektem účastníků 4. ročníku festivalu ledových soch, který se o víkendu uskutečnil na střeše pražské Galerie Harfa.

8. 2. 2015

Víceboje: Helcelet do čela tabulek, vysoko i Lukáš

V hale Otakara Jandery se mužskými soutěžemi uzavřel národní šampionát vícebojařů. A výsledky dávají dobré naděje směrem k pražskému HME. V článku též zpráva o chodeckých soutěžích.

7. 2. 2015

Češi v sobotu napříč Evropou

První víkendový den byl bohatý na halové mítinky za našimi hranicemi. Jak dopadlo úsilí českých atletů o nominaci na HME či vylepšení dosavadních výkonů, najdete v článku.

7. 2. 2015

Cachová zabojovala o HME

Výrazné vylepšení osobního rekordu a také nejlepší výkon historie domácího šampionátu 4386 bodů posunul vícebojařku Kateřinu Cachovou do hry o start na březnovém vrcholu v O2 areně. Dobře nakročeno k HME mají i její mužští kolegové, jimž po prvním dni vládne Helcelet. Tituly mezi juniorkami a žáky získali Zatloukalová a Maček.

6. 2. 2015

Linec rozšířil řady pro Prahu o dvě jména

Nejen splněná minima pro HME Maláčové a Jušky, ale i dvě zdvojení disciplín Hejnové a Sasínka a celkově četná vylepšení výkonnosti i vítězství, taková je bilance početné české výpravy nedaleko od našich jižních hranic.

6. 2. 2015

Vícebojaři jdou do bitvy o „Prahu“ i tituly

Krytá sportoviště pro HMČR a HME dělí vzdušnou čarou nějakých šest kilometrů, přesto zůstává cesta ze Stromovky na evropský halový vrchol podobná jiným letům. O nadcházejícím víkendu budou ve hře tři volná místa pro start v O2 areně, kromě toho pochopitelně půjde o republikové medaile. A to nejen mezi dospělými, ale i v kategoriích od žactva po juniory, kteří Janderovu halu „obsadí“ již dnes. V neděli pak ovál bude patřit také mládežnické chůzi.

6. 2. 2015

Další nabitý víkend na spadnutí

Halová sezóna se řítí plnou parou, čas na plnění nominačních kritérií a cizelování výkonnosti se krátí. Kam se chystá naše špička závodit v následujících dnech?

5. 2. 2015

Staněk ve hře o atleta ledna

V pravidelné anketě evropské asociace dostává příležitost koulař, jenž se v prvním měsíci roku blýskl dvěma světovými výkony roku.

4. 2. 2015

NEUNIKLO VÁM?

S blížícím se termínem se pražské HME stává stále častějším předmětem zájmu nejen našeho webu, ale i dalších stránek, které provozuje Český atletický svaz. Píše se však i o jiných tématech, které by vám neměly uniknout.

3. 2. 2015

Být tak trenérem! Další video k HME

V rámci kampaně Fanoušek je součástí týmu, která se vztahuje k blížícímu se halovému mistrovství Evropy v Praze, bylo publikováno další video. Tentokrát na téma trenér.

2. 2. 2015

Dopingové „drama“ pokračuje tresty Zaripovové a Černovové

Prezident ruského svazu nicméně věří, že tím černá kapitola atletiky v jeho zemi skončila, on sám nabídne svou funkci 17. února k dispozici. V kauze dokumentu německé televize však Balachničev a spol. přecházejí do útoku.

1. 2. 2015

Maslák se vrátil jako šampion

Na mítinku „Ruská zima“ v Moskvě byli vedle vítěze čtyřstovky vidět i tři další čeští reprezentanti, shodou okolností také je trápila v loňské sezóně zranění, ale na jejich výkonech to prakticky nebylo (negativně) vidět. Třetí doběhli Svoboda i Rosolová, za ní pak Hejnová čtvrtá; a kromě Svobody, jenž splnil limit již dříve, jde i o nová jména na soupisce pro HME v Praze.

31. 1. 2015

Sobotní požehnaná úroda limitů

V Praze, Vídni i Karlsruhe se dařilo hojnému počtu českých atletů zdolávat nominační kritéria pro HME. Přírůstek na soupisku dosáhl dvojciferných rozměrů, přičemž třeba v Praze přibyly na soupisku hned tři závodnice za něco málo přes osm vteřin.

30. 1. 2015

Kdo, kdy, kde o HME?

Startovací pistole a rozhodcovské praporky čeká stejně jako jejich obsluhu a vůbec celý atletický ansámbl další perný víkend. Reprezentanti se v hojném počtu chystají na závody v domovině i za humny s hlavním cílem vysloužit si nominaci na HME v Praze.

29. 1. 2015

NEUNIKLO VÁM?

Několik tipů na články, které byly v poslední době publikovány na našich sesterských webech.

28. 1. 2015

Ohlasy čerstvých limitářů pro Prahu 2015

Ze tří od sebe dosti vzdálených míst přibyla v úterý nová jména do kandidátní listiny pro halové mistrovství Evrop, které se již za pár týdnů uskuteční v O2 aréně. Jak Michaela Hrubá, Milan Kocourek a Michal Balner své závody viděli?

26. 1. 2015

Lednové Atletické listy

Do emailových schránek odešlo letošní první číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

26. 1. 2015

Víkend v obrazech

Prohlédněte si snímky naši spolupracovníků z Jablonecké haly, Hustopečského skákání a fotobonus z pátečních "veřejek".


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí