Aktuality

27. 2. 2015

Osobnost překážek se dožívá devadesátky

Medailista z mezinárodních univerzitních soutěží Milan Tošnar byl nejen výtečným atletem, ale také úspěšným trenérem a akademikem (PhDr., CSc.). Podle rodiny se dožívá významného kulatého jubilea „ve slušné formě“.

26. 2. 2015

Rekordně početná, ale i ambiciózní „výprava“

44 atletů, tolik figuruje na prozatímní soupisce české reprezentace pro HME v Praze. Prozatímní, neboť ČAS vychází atletům při „domácím“ šampionátu vstříc nejen mírnější úrovní limitů, ale také možností plnit až do poslední chvíle. Očekávané opory už jsou však jasné, patří mezi ně vícebojařka Klučinová či čtvrtkař Maslák, kteří byli přítomni na dnešní tiskové konferenci týmu týden před slavnostním zahájením.

26. 2. 2015

Rekord Holuši na kilometru, minimum Mazáče

Česká skupinka na mítinku v Métách byla vidět zejména díky Jakubu Holušovi, o nominaci do Prahy si na poslední chvíli řekl Martin Mazáč.

25. 2. 2015

„Last minute“ lístky se uvolní ve čtvrtek ráno

Týden před startem halového mistrovství Evropy se otevírá šance pro ty, kteří prováhali pořízení vstupenek na tento atletický svátek. V pražské O2 areně už se také usilovně staví dráha a sektory pro šampionát, 130 lidí na ní pracuje od včerejška nonstop po dva dny.

24. 2. 2015

NEUNIKLO VÁM?

Kdo nestíhá sledovat novinky na našich spřátelených webových stránkách, tomu nabízíme malý přehled z uplynulých dní.

23. 2. 2015

Maratonské „majory“ vstoupily do nové éry

Elitní klub velkých běžeckých závodů se na prahu sezóny 2015-16 vcelku zásadně proměnil. Prvním podnik, nedělní maraton v Tokiu, ovládli etiopští vytrvalci.

22. 2. 2015

Mistrovské čtvrtky a další ozdoby

Skvělé časy předních čtvrtkařů, daleké vrhy koulí a celkově zarputilé boje o nominaci na pražské HME, v tomto duchu se uzavřelo historicky 41. halové mistrovství republiky mužů a žen.

21. 2. 2015

Limity a líté boje, to byl první den HMČR

V pražské Stromovce se v rámci národního šampionátu urputně bojovalo o místa pro HME, které za necelé týdny začne v nedaleké O2 areně. Řada atletů zlepšila své šance na nominaci, nově na kandidátku přibyly tyčkařka Morysková a sprinterka Urbánková.

20. 2. 2015

Únorové Atletické listy

Do emailových schránek odešlo letošní druhé číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

20. 2. 2015

Halové mistrovství ČR 2015 - videogalerie

Přinášíme ukázky z víkendového MČR mužů a žen v hale.

20. 2. 2015

Genzebe Dibabaová vylepšila rekord na pětce

Českou atletiku zastupoval na mítinku čtvrtkař Pavel Maslák, který s přehledem vyhrál svůj běh, v porovnání časů jej však převýšil katarský mladík Haroun, jenž zaběhl senzačních 45.39.

19. 2. 2015

Hmatatelné vzpomínky, co mají zůstat doma

Vzhledem k letopočtu takřka symbolických 15 dní před startem pražského HME představili jeho organizátoři cenné kovy, které budou předávány nejlepším. Vyslovili přání, aby jich co nejvíce zůstalo doma.

18. 2. 2015

Ve Stromovce ostré bitvy o „Evropu“

Předběžná soupiska pro vrchol první části sezóny na domácí půdě utěšeně roste a nadcházející víkendový republikový šampionát v pražské hale Otakara Jandery (21. až 22. února) ji může zase o kousek přiblížit k očekávanému počtu 40 a více. V rámci „sběru titulů a medailí“ však nepůjde směrem k HME v O2 areně jen o splnění minim, v řadě disciplín už byla naplněna či převýšena kvóta třech na disciplínu. A i proto lze očekávat líté boje, neboť halový šampion bude při finální nominaci 1. března upřednostněn.

17. 2. 2015

NEUNIKLO VÁM?

Výběr novinek a zajímavostí z dalších webových stránek napojených na Český atletický svaz.

16. 2. 2015

Obrázky z juniorů a dorostu

"Halový gigant", alias šampionát atletů do 19 a 17 let, jak jej zachytil Jan Kucharčík.

15. 2. 2015

Rekordy štafet, tři další mistrovské „double“

Druhý den šampionátu juniorů a dorostu přinesl v pánských kategoriích zápisy do národních historických tabulek. Trio Vávrová, Hampl, Sigmund si vybojovalo druhá individuální zlata. Třetí titul si připsala díky štafetě Vokálová, dnes navíc stříbrná na dvoustovce.

15. 2. 2015

F. Kiplagatová: tři světové rekordy v jednom

15 km, 20 km a půlmaraton - na všech těchto tratích ode dneška kraluje keňská vytrvalkyně Florence Kiplagatová po závodě v Barceloně.

14. 2. 2015

Prvnímu dnu Gigantu kralovala Hrubá

Výškařka Hrubá pokořila rekord MČR, zdatně jí sekundovala Pejchalová. Někteří atleti stihli už dva tituly.

14. 2. 2015

Jak sobota měnila poměry na soupisce pro HME

Trojskokanka Májková rozšířila ve Spale řady atletů se splněným limitem pro pražské HME, dalším se to povedlo ve Vídni. Jen někomu to však dává vyhlídky na start.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí