Aktuality

7. 3. 2015

Maslák uťal tápavý večer českých barev

Zatímco se ostatním reprezentantům příliš nevedlo, "drak z Havířova" prokázal srdce šampiona a čtvrtku přesvědčivě ovládl. Svůj triumf ozdobil rekordem šampionátu, stejně jako francouzský tyčkař Lavillenie a na trojce turecký Kaya.

7. 3. 2015

Do finále Bába a Holuša, dál jdou i dva sprinteři

Výškař Bába a mílař Holuša si v sobotu dopoledne v O2 areně zajistili účast v zítřejších bojích o medaile na halovém mistrovství Evropy. Z dalších reprezentantů se udrželi ve hře na šedesátce Urbánková a Veleba, v sedmiboji je po dálce pátý Helclet, sedmý Lukáš.

6. 3. 2015

Jaké byly první dojmy pátečních medailistů?

Přečtěte si krátké rozhovory se stříbrným Radkem Juškou a bronzovými Eliškou Klučinovou a Ladislavem Prášilem.

6. 3. 2015

Wow! Tři medaile na úvod

Stříbro dálkaře Jušky a bronzy pětibojařky Klučinové a koulaře Prášila. Tolik vytěžili čeští atleti z prvních pěti finálových disciplín na halovém ME v O2 areně, a to se ještě nevyvedlo finále překážkáři Svobodovi. A i v dalším programu se máme na co těšit, vždyť jen dnes večer do bojů o cenné kovy prošli další tři reprezentanti.

6. 3. 2015

Devět českých atletů postoupilo dál

V pražské O2 areně se v pátek dopoledne při halovém mistrovství Evropy představily rovné dvě desítky českých reprezentantů. Bilance úspěšnosti je přibližně padesát na padesát: do finále přibyli tyčkař Kudlička a na trojce Mäki, šanci dostat se do bojů o medaile udrželo sedm dalších, třetí pozici mezi pětibojařkami drží po kouli Klučinová; naopak mezi desítkou vypadnuvších je mj. i Hejnová na půlce.

5. 3. 2015

Hejnová a Maslák. Co řekli před závody?

České hvězdy byly hosty tiskové konference na půdě Staroměstské radnice.

5. 3. 2015

Juška a Prášil prvními českými finalisty

V pražské O2 areně skončil úvodní blok halového mistrovství Evropy. Mezi osm nejlepších se probili dálkař Juška, ze čtveřice koulařů pak pouze Prášil.

5. 3. 2015

Evropo, na start! Šampionát představil hvězdy

Za domácí Hejnová a Maslák, za zahraniční Polka Ličwinková a Francouz Lavillenie – to byli hosté dnešní oficiální tiskové konference v prostředí Brožíkovy síně Staroměstské radnice, vedle zástupců evropské asociace a pořadatele. Halové mistrovství Evropy v Praze už má před vypuknutím zaděláno na úspěch, provází jej totiž mimořádný zájem sportovců, diváků, ale i médií.

4. 3. 2015

Jak šel čas v O2 areně

Připomeňte si ve fotografiích osm dní, po něž se připravovalo dějiště halového mistrovství Evropy.

4. 3. 2015

Sešel se národní tým pro HME

Ve středu o čtvrté hodině odpolední se v pražském hotelu Clarion za účasti médií sešla rekordně početná reprezentace pro halové mistrovství Evropy. Co při té příležitosti také zaznělo?

3. 3. 2015

Zahajovací ceremoniál oslaví atletiku

Představit ji jako krásnou a duchaplnou královnu sportu, k tomu připomenout slavné chvíle českých reprezentantů na evropských oválech. Autoři slavnostního zahájení HME v pražské O2 areně nabídnou ve čtvrtek 5. března od 20 hodin divákům v hale i u televizních obrazovek hodinovou multimediální oslavu atletiky.

2. 3. 2015

Za tři dny už to vypukne

V O2 areně se všechno ladí na atletický svátek. Novináře provedl po hlavní ploše i zázemí haly krokem i slovem výkonný ředitel šampionátu Tomáš Janků.

1. 3. 2015

Žákovský šampionát: převážně sprinterské „rekordobraní“

Národní šampionát žáků v Jablonci nad Nisou řádně pozměnil čelná místa dlouhodobých statistik, a to jak šampionátu, tak i co se týče žákovských halových výkonů celkově. Královnou víkendu byla Kerbachová, mezi chlapci zářil Krsek. DOPLNĚNO FOTO:

1. 3. 2015

Svaz nominoval pro Prahu

Předsednictvo ČAS schválilo 46 atletů, kteří budou reprezentovat na HME v O2 areně 5.-8. března.

27. 2. 2015

Osobnost překážek se dožívá devadesátky

Medailista z mezinárodních univerzitních soutěží Milan Tošnar byl nejen výtečným atletem, ale také úspěšným trenérem a akademikem (PhDr., CSc.). Podle rodiny se dožívá významného kulatého jubilea „ve slušné formě“.

26. 2. 2015

Rekordně početná, ale i ambiciózní „výprava“

44 atletů, tolik figuruje na prozatímní soupisce české reprezentace pro HME v Praze. Prozatímní, neboť ČAS vychází atletům při „domácím“ šampionátu vstříc nejen mírnější úrovní limitů, ale také možností plnit až do poslední chvíle. Očekávané opory už jsou však jasné, patří mezi ně vícebojařka Klučinová či čtvrtkař Maslák, kteří byli přítomni na dnešní tiskové konferenci týmu týden před slavnostním zahájením.

26. 2. 2015

Rekord Holuši na kilometru, minimum Mazáče

Česká skupinka na mítinku v Métách byla vidět zejména díky Jakubu Holušovi, o nominaci do Prahy si na poslední chvíli řekl Martin Mazáč.

25. 2. 2015

„Last minute“ lístky se uvolní ve čtvrtek ráno

Týden před startem halového mistrovství Evropy se otevírá šance pro ty, kteří prováhali pořízení vstupenek na tento atletický svátek. V pražské O2 areně už se také usilovně staví dráha a sektory pro šampionát, 130 lidí na ní pracuje od včerejška nonstop po dva dny.

24. 2. 2015

NEUNIKLO VÁM?

Kdo nestíhá sledovat novinky na našich spřátelených webových stránkách, tomu nabízíme malý přehled z uplynulých dní.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí