přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Aktuality

7. 6. 2016

Líté bitvy o Poháry rozhlasu pod dohledem Katky a Jakuba

Za osobní účasti reprezentantů Kateřiny Šafránkové a Jakuba Holuši vyvrcholil v Kolíně 48. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Mladí sportovci z druhých stupňů základních škol soutěžili v šesti disciplínách rozděleni do čtyř kategorií. Oba poháry pro vítěze mezi žáky putují do Opavy, díky slavné „Englišovce“, z níž vyšel i patron Holuša, o zbylé dva se podělily žákyně ze Sportovního gymnázia v Brně (starší) a ze ZŠ z Přeštic (mladší).

5. 6. 2016

V Budějovicích vládli Afričané

Pátý ročník Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice zná své šampiony. Na jihu Čech kraloval keňský vytrvalec Barselius Kipyego, když za sebou nechal všechny soupeře, včetně největší hvězdy startovního pole Geoffreyho Mutaie. Mezi ženami padl rekord závodu, ten si z Českých Budějovic odváží Ashete Bekere. Na listině českých vítězů překvapení nenajdeme. Oba největší favorité, Jiří Homoláč a Petra Kamínková, si doběhli pro suverénní vítězství.

3. 6. 2016

Blíží se republikové finále Poháru rozhlasu

Čtyři stovky mladých atletů zaplaví v úterý 7. června stadion Mirka Tučka v Kolíně-Borkách. Právě zde vyvrcholí republikovým finále 48. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou, v němž soupeří žáci 6. až 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Pro kategorii staršího žactva bude soutěž současně republikovým finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství. Na startu se sejdou nejlepší školní chlapecká a dívčí družstva z celé České republiky. Závodníky přijedou povzbudit také ministryně školství Kateřina Valachová, předseda České unie sportu Miroslav Jansta, předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník i vynikající osobnosti české atletiky Jakub Holuša a Tomáš Janků.